خبرگزاری تسنیم:

حزب‌الله لبنان در بیانیه‌ای، ضمن محکوم کردن ترور امروز 'محمد ضرار جمو'، سیاستمدار سوری در جنوب این کشور، شناسایی و مجازات هرچه سریعتر عاملان این ترور را از مقامات لبنانی خواستار شد.به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المنار، حزب الله در بیانیه ای در واکنش به ترور "محمد ضرار جمو"، سیاستمدار سوری حامی بشار اسد در جنوب لبنان اعلام کرد که این جنایت زنگ خطری بود که در لبنان به صدا درآمد.
در این بیانیه آمده است که مسئولان امنیتی لبنان باید برای بازداشت عاملان ترور محمد ضرار، رئیس اداره سیاسی و روابط بین الملل سازمان جهانی مهاجران عرب، تدابیر فوری اتخاذ کنند.
حزب الله ضمن محکومیت ترور ضرار جمو در منطقه الصرفند لبنان اعلام کرد: این جنایت نشان می دهد تروریست های که در سوریه مرتکب کشتار می شوند میان کسانی که در میدان جنگ مبارزه می کنند با مبارزی که با قلم و مواضع خود مبارزه می کند، فرقی قائل نیست.
در ادامه این بیانیه آمده است: این موضوع عجز و ناتوانی گروه های تروریستی در دادن پاسخ منطقی به حرف منطقی را می دهد.
حزب الله لبنان همچنین اعلام کرد این گروه های تروریستی که ادعای فعالیت برای عدالت و آزادی را دارند هر صدای آزادی که متناسب با منافع آنها نباشد را خفه می کنند.
در این بیانیه آمده است که محمد ضرار جمو با سر دادن ندای صادقانه و اتخاذ مواضع آزاد خود را جاودانه کرد.
وزارت خارجه سوریه نیز در بیانیه‌ای، ضمن محکوم کردن ترور محمد ضرار جمو از ارتش و دستگاه اطلاعاتی لبنان خواستار آغاز تحقیقات و بازداشت عاملان این اقدام شد.
وزارت اطلاع‌رسانی سوریه در بیانیه‌ای، ترور این سیاستمدار سوری طرفدار بشار اسد در جنوب لبنان توسط افراد ناشناس را محکوم کرد.
سفیر سوریه در لبنان ضمن محکوم کردن ترور امروز 'محمد ضرار گفت: این جنایت، نقض آشکار امنیت داخلی لبنان و نشانگر عجز و ناتوانی عاملان آن است.
محمد ضرار جمو صبح چهارشنبه، سیاستمدار سوری حامی بشار اسد و رئیس اداره سیاسی و روابط بین الملل سازمان جهانی مهاجران عرب توسط افراد ناشناس در جنوب لبنان ترور شد.

4949

کد خبر 304082

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =