مهر نوشت:

رئیس سازمان سینمایی گفت: طبق صحبتی که با نمایندگان خانه سینما داشتم ساختمان شماره یک این نهاد صنفی تا برگزاری مجمع عمومی فوق‌العاده تحویل هیئت مدیره جدید و قدیم داده نمی‌شود و این دستور به هیئت نظارت نیز ابلاغ شده است.

جواد شمقدری رئیس سازمان سینمایی با بیان این مطلب که تا زمان برگزاری مجمع عمومی خانه سینما، ساختمان شماره یک خانه سینما تحویل هیئت مدیره خانه اصناف سینمای ایران نمی‌شود، گفت: طبق صحبت‌های تلفنی که شب گذشته و صبح امروز با فرهاد توحیدی و پرویز پرستویی داشتیم قرار شد تا هیئت مدیره فعلی خانه سینما به ساختمان شماره دو بروند و با حضور وکلای خانه سینما و سازمان سینمایی برای برگزاری مجمع عمومی فوق العاده با حضور همه صنوف قانونی به توافق برسند. در حال حاضر فقط بحث زمان‌بندی برای برگزاری این جلسه مانده که زمان برگزاری جلسه با پیشنهاد دوستان مشخص می شود.

وی در پاسخ به این سوال که سینماگران می خواهند بدانند چگونه می توان به حرف های رئیس سازمان سینمایی برای بازگشایی خانه سینما اعتماد کرد؟ توضیح داد: قرار بود روز سه‌شنبه درب خانه سینما باز شود اما عده ای از سینماگران اجازه بازگشایی خانه سینما را ندارند. ما تنها به دنبال باز شدن قانونی خانه سینما هستیم.

در فرآیند قانونی هر کسی را خواستند رئیس هیات مدیره کنند
شمقدری در پاسخ به این که اکثریت اعضای خانه سینما تمایلی به مدیریت کاسه‌ساز ندارند، گفت: اگر اینگونه است در مجمع عمومی شخص دیگری را به عنوان رئیس هیئت مدیره انتخاب کنند. مهم نیست که چه کسی به عنوان رئیس هیئت مدیره انتخاب شود مهم فرایند قانونی این انتخاب است.

رئیس سازمان سینمایی در پاسخ به این که مجمع عمومی روز 6 مرداد برگزار می شود یا نه گفت: بعید می دانم که این مجمع در روز 6 مرداد برگزار شود چراکه شش مرداد شب ضربت خوردن حضرت علی (ع) است و هیچ جلسه ای نباید برگزار شود.

وی درباره حضور خود در جلسه ای که قرار است امروز با حضور هیئت مدیره خانه سینما در ساختمان شماره دو برگزار شود گفت: اگر نیازی باشد من هم در این جلسه شرکت می کنم.

۵۷۵۷

 

کد خبر 304107

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 12
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۰۶:۱۵ - ۱۳۹۲/۰۴/۲۷
  3 85
  متاسفانه سینماگران شدن کاسه داغتر از آش و میخواهند تصمیم نیروی انتظامی را زیر پا بگذارند. دریغ از اینکه کشور ما قانون دارد و همگان باید به آن احترام بگذارند
  • بی نام IR ۰۸:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۴/۲۷
   29 2
   چرا در مورد این که شمقدری قانون را نقض کرده چیزی نمیگید؟
 • بی نام IR ۰۶:۲۳ - ۱۳۹۲/۰۴/۲۷
  56 3
  مقصزر اصلی شما ،نه سینماگران تعداد مثبت ومنفی هایی که این نظر می خوره،بیانگر افکار عمومی جامعه می باشد
 • بی نام EU ۰۶:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۴/۲۷
  61 3
  آقای شمقدری اینقدر خودتو به در و دیوار نزن, شما دیگه شناخته شده ای احتیاج نیست اینقدر تلاش کنی, به هر حال همه رفتارهای شما و دوستانتون رو تو این چند سال دیدن از این به بعد باید منتظر بازخورد رفتارهاتون باشید
 • امین A1 ۰۶:۳۸ - ۱۳۹۲/۰۴/۲۷
  51 2
  تو خنده بازارم اومدی آقای شمقدری ...:))
 • بی نام A1 ۰۷:۲۵ - ۱۳۹۲/۰۴/۲۷
  56 2
  به این جمله دقت کنید: قرار بود خانه سینما باز شود،سینماگران اجازه ندادند. خود شمقدری هم اگه دقت کنه متوجه این نکته می شه که عزیز من سینماگران اجازه نمی دن خانه سینما رو شما و گروهت باز کنی
 • باربارا IR ۰۸:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۴/۲۷
  32 2
  خودش خانه سینما رو منحل کرده، درِش رو تخته کرده، حالام میخواد اصرار داره همه چشمهاشون رو ببندن و هرآنچه که تا حالا از جانب ایشون اتفاق افتاده رو نادیده بگیرن! آقای شمقدری شما تا چند روز دیگه یک شهروند معمولی هستی! باز هم باید برگردی پیش همکاران سابقت و با کمک اونها به کار فیلمسازی مشغول بشی، اما اول بگو با چه رویی؟ دُگم بودن و بی رحمی هم اندازه ای داره، آقا جواد! شما میخوای یک عمر میون مردم زندگی کنی!
 • بی نام IR ۰۹:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۴/۲۷
  21 2
  اسمش خانه سینماست. خانه شمقدری نیست که هروقت دلش خواشت درش رو ببنده و هر وقت خواست باز کنه. سینماگران خودشون عاقل و بالغ اند و هروقت دلشون بخواد در خانه اشان را باز می کنند.
 • بی نام A1 ۱۰:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۴/۲۷
  12 2
  سینماگران نمیخوان خانه سینما به شکلی که شما سعی کردی با ساختاری سیاسی باز بشه
 • بی نام A1 ۱۰:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۴/۲۷
  7 2
  آقای شمقدری می خواهد "خانه سینمای 2" رو با اعضایی که همفکر خودش هستند بازکنه و جایگزین خانه سینمای قبلی کنه!!!
 • شاه كليد A1 ۱۲:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۴/۲۷
  4 1
  بابا دو هفته ديگه صبر كنيد روحاني مياد در خانه سينما رو با كليدش باز مي كنه.
 • سینما دوست EU ۰۶:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۴/۳۰
  2 0
  خانه سینما متعلق به سینماگران هست، نه آقای شمقدری. خوشبختانه دست آقای شمقدری برای سینماگران و مردم رو شده است. به همین خاطر اجازه نخواهند داد هیئت مدیره ی جعلی حاکم بر خانه سینما شود. کافی است یک نگاهی به معترضان و دوستان آقای شمقدری بیاندازید. آنگاه متوجه خواهید شد وزن امثال شمقدری در این سینما چقدر است.