ایسنا نوشت:

رییس‌جمهور، رییس مجلس شورای اسلامی، وزیر امور خارجه و رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پیام‌های جداگانه‌ای خطاب به سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان، سالروز پیروزی مقاومت لبنان در جنگ 33 روزه را تبریک گفتند.
محمود احمدی‌نژاد در پیام خود که توسط غضنفر رکن‌آبادی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان تسلیم دبیرکل حزب‌الله شد، با اشاره به پیروزی مقاومت لبنان در جنگ سی و سه روزه در سایه عنایات‌الهی و رهبری شجاعانه دبیرکل حزب‌الله و مجاهدت رزمندگان عزیز و مقاومت مردم مظلوم لبنان، اظهار کرد: جنگ 33 روزه بدون شک فتح الفتوح مقاومت لبنان است. جنگی که در آن رزمندگان مقاومت توانستند هیمنه پوشالی رژیم اشغالگر را درهم بشکنند. نتیجه این جنگ تحمیلی، عزت و سربلندی همه عدالت طلبان و آزادی خواهان و سرافکندگی جبهه استکبار و حامیانش بود.
علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی نیز در پیام خود، پیروزی مقاومت لبنان در جنگ 33 روزه را مایه افتخار و مباهات همه ملت‌های مسلمان و آزاده دانست و خطاب به سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان اظهار کرد: اطمینان داریم نبرد پرافتخار همزمان جناب‌عالی علیه تجاوزگری رژیم جعلی و نژادپرست صهیونیستی، طلیعه پیروزی نهایی در اضمحلال رژیم اشغالگر قدس خواهد بود.
علی اکبر صالحی، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز پیروزی مقاومت لبنان در جنگ 33 روزه را مایه عزت و سربلندی و نقطه عطفی در تاریخ مبارزات بر ضد رژیم غاصب صهیونیستی دانسته و اظهار کرد: بی‌تردید این پیروزی مقدمه پیروزی‌های دیگر مقاومت در آینده خواهد بود.
علاء الدین بروجردی، رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نیز این پیروزی را خط بطلانی بر افسانه شکست‌ناپذیری رژیم اشغالگر قدس در طول چند دهه از حاکمیت نامشروع و غاصبانه خود دانست.
سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌اله لبنان نیز در این دیدار با تشکر از پیام‌های مذکور اظهار کرد: بدون شک در کنار مجاهدت ملت شریف لبنان و مجاهدان مقاومت، جمهوری اسلامی ایران نیز سهم به‌سزایی در این پیروزی داشته و مردم لبنان هیچ‌گاه حمایت‌های بی‌دریغ جمهوری اسلامی ایران از مقاومت لبنان را فراموش نخواهند کرد.
/2929

کد خبر 304253

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =