فارس نوشت:

حجت‌الاسلام حسین سبحانی‌نیا عضو هیات رئیسه مجلس اعلام کرد: حجت‌الاسلام محمد‌حسن ابوترابی‌فرد نایب رئیس اول مجلس از طرف هیئت رئیسه مسئول مذاکره با مسئولان دولت جدید و رئیس‌جمهور منتخب درباره ساعت برگزاری مراسم تحلیف و سایر موضوعات مربوط به این مراسم شده‌ است.

نماینده نیشابور در مجلس در ادامه یادآور شد: مراسم تحلیف حجت‌الاسلام روحانی در روز 13 مرداد قطعا برگزار می‌شود اما اینکه ساعت 11 تا 13 باشد یا از ساعت 16 تا 18 برگزار شود، تاکنون تصمیمی در این باره اخذ نشده است، باتوجه به اینکه برخی از میهمانان خارجی مراسم تحلیف همان روز 13 مرداد وارد تهران می‌شوند، لذا ممکن است مراسم تحلیف رئیس‌جمهور منتخب، عصر روز 13 مرداد ماه برگزار شود.

سبحانی‌نیا در خاتمه گفت: در این مراسم علاوه بر علی لاریجانی رئیس مجلس و نمایندگان مجلس، محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور، آیت‌الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان، آیت‌الله مهدوی کنی رئیس مجلس خبرگان رهبری، سفرای کشورهای خارجی، استانداران، نمایندگان مقام معظم رهبری در استان‌ها، فرماندهان نیروی انتظامی و سایر مقامات لشکری و کشوری حضور خواهند داشت.

همچنین مهر نوشت: 

لیست اعضای پیشنهادی برای کابینه 2 روز دیگر نهایی می‌شود
یک عضو کمیته های مشورتی و برنامه ریزی رئیس جمهور منتخب برای طرح ریزی برنامه های دولت یازدهم از قطعی شدن لیست کابینه ظرف یکی دو روز آینده خبر داد و ابراز امیدواری کرد که رئیس جمهور منتخب ملت تا قبل از برگزاری مراسم تحلیف درباره کابینه پیشنهادی به جمع بندی رسیده و در نهایت افراد مورد نظر خود را در این روز به مجلس معرفی کند.

عیسی کلانتری درباره لیست هایی که طی دیروز و امروز با عنوان کابینه احتمالی دولت یازدهم در رسانه ها منتشر شده است، گفت: آنچه مطرح شده است عمدتا گمانه زنی های رسانه ها است و وقتی می توان آن را لیست افراد پیشنهادی برای کابینه خواند که توسط رئیس جمهور منتخب اعلام شود، چون بر اساس قانون تنها ایشان می تواند اسامی افراد کابینه را اعلام کند و هر آنچه غیر از این باشد، رسمیت ندارد.

وی در پاسخ به این سئوال که با معرفی کابینه، کار کمیته های برنامه ریزی و مشورتی تشکیل شده توسط رئیس جمهور منتخب به پایان می رسد یا خیر؟ افزود: نه، برنامه ریزی ها جهت هرچه بهتر عمل کردن دولت یازدهم ادامه دارد.

وی با بیان اینکه ظرف یکی دو روز آینده، لیست کابینه پیشنهادی به رئیس جمهور منتخب ملت نهایی خواهد شد، تصریح کرد: آقای روحانی برای تصمیم گیری بهتر در خصوص معرفی کابینه از همه افراد، مجامع، گروه ها، شخصیت ها و ... خواسته اند نفرات مورد نظر خود را به ایشان معرفی کنند که در همین راستا از کمیته های کاری تشکیل شده هم در خواست کرده اند که لیست های مورد نظر خود را ارائه کنند.

کلانتری ادامه داد: این اقدام رئیس جمهور منتخب ملت در حالی صورت گرفته است که قانونا تنها ایشان هستند که باید کابینه را تعیین و معرفی کنند و لذا می توانستند برای این کار پیشنهاد و مشورتی از هیچ فرد، گروه و جناحی قبول نکنند.

وی در پایان در خصوص این که لیست کابینه پیشنهادی در روز تحلیف رئیس جمهور منتخب در مجلس، به قوه مقننه ارائه خواهد شد یا خیر؟ خاطر شان کرد: امیدواریم که رئیس جمهور منتخب قبل از برگزاری مراسم تحلیف به جمع بندی نهایی رسیده و در نهایت در این روز بتوانند افراد مورد نظر خود برای کابینه را به مجلس معرفی کنند.

/29220

 

کد خبر 304957

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =