تساوی بدون گل ذوب‌آهن و پرسپولیس در اصفهان / دایی دید جوانانش بهتر بازی می کنند؟

ذوب‌آهن و پرسپولیس در پایان 90 دقیقه به تساوی بدون گل رضایت دادند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ پرسپولیسی‌ها که در هفته اول توانستند تراکتورسازی تبریز را شکست دهند، در اصفهان به مصاف ذوب‌آهن رفتند. این مسابقه برخلاف مسابقه شب گذشته استقلال - سپاهان در نیمه اول چندان جذاب نبود.  نه ذوب‌آهن مثل سپاهان تیم خطرناکی بود، نه پرسپولیس مثل استقلال قدرت حمله روی دروازه حریف را داشت.  گرچه تیم‌ها حملاتی روی دروازه حریف انجام دادند اما حملات آن‌ها چندان خطرناک نبود.

در دقیقه 15 حمله مهدی رجب‌زاده بی نتیجه بود اما یک ضربه کاشته برای ذوب‌آهن به ارمغان آورد. زنیدپور ضربه کاشته را زد که به دیوار دفاعی خورد. توپ برگشتی هم توسط سلسالی به سمت دروازه پرسپولیس شلیک شد که نیلسون آن را گرفت.
در دقیقه 25 مرتضی تبریزی به جای وحید علی‌آبادی به ترکیب ذوب‌آهن اضافه شد.

در دقیقه 33 پاس محمد نوری به غلامرضا رضایی نرسید و کاسپاروف دروازه‌بان ذوب‌آهن توپ را گرفت. رضایی که شماره 10 پرسپولیس را بر تن کرده، یک دقیقه بعد از این اتفاق تیمش را صاحب یک موقعیت کرد اما این توپ هم چندان خطرناک نبود.

رفت و برگشت‌های بیهوده توپ از زمین ذوب‌آهن به زمین پرسپولیس و بالعکس، تا پایان نیمه اول ادامه داشت تا هیچ تیمی در نیمه اول به گل نرسد. شاید خطرناک ترین موقعیت نیمه اول شوت قاسم دهنوی از پشت محوطه جریمه در دقیقه 42 بود که به تیر افقی دروازه ذوب‌آهن خورد و به بیرون رفت.

با شروع نیمه دوم در همان دقیقه اول ذوب‌آهن روی دروازه پرسپولیس حمله کرد که ارسال تبریزی به اسماعیل فرهادی رسید اما فرهادی ضربه خوبی به سمت دروازه پرسپولیس نزد. دو دقیقه بعد پرسپولیسی‌ها توپ را سمت دروازه ذوب‌آهن بردند که ارسال حسینی توسط کاسپاروف دروازه بان ذوب‌آهن دفع شد و او اجازه نداد شاگردان دایی صاحب موقعیت شوند.

در دقیقه 52 هادی نوروزی بهترین موقعیت پرسپولیس را از دست داد. او در نزدیکی دروازه ذوب‌آهن صاحب توپ شد اما کنترلش را از دست داد و در حالتی که تعادل نداشت به توپ ضربه‌ای بد زد تا علی دایی در اعتراض به این اتفاق فریاد بزند. یک دقیقه بعد ارسال حسین ماهینی روی دروازه ذوب‌آهن به موقعیت تبدیل شد اما دروازه بان ذوب‌آهن ضربه سر مهاجم پرسپولیس را دفع کرد. علی دایی در دقیقه 56 هادی نوروزی را با پیام صادقیان تعویض کرد تا شاید صادقیان که فصل قبل بازیکن ذوب‌آهن بوده، بتواند گره بازی را باز کند. صادقیان بلافاصله پس از ورود به زمین از سمت راست توپی را روی دروازه ذوب‌آهن ارسال کرد که این توپ با ضربه غلامرضا رضایی به بیرون رفت.

البته ذوب‌آهنی‌ها هم تسلیم حملات حریف نمی‌شدند و به سمت دروازه پرسپولیس حمله می‌کردند. در دقیقه 61 ضربه محسن مسلمان از کنار دروازه نیلسون به بیرون رفت و یک دقیقه بعد ضربه میلاد زنیدپور به اوت رفت. در همان دقیقه میلاد زنیدپور جای خود را به تامینی داد تا لوکا بوناچیچ بازیکنی تازه نفس به ترکیب تیمش اضافه کرده باشد.

در دقیقه 64 پیام صادقیان بازیکن تازه وارد پرسپولیس در محوطه جریمه ذوب‌آهن صاحب توپ شد که ضربه محکم او توسط کاسپاروف دفع شد. دو دقیقه بعد اسماعیل فرهادی روی پاس تبریزی صاحب یک موقعیت خوب شد اما ضربه او خارج از چارچوب بود.

بازی با حملات نافرجام دو تیم دنبال می‌شد تا اینکه در دقیقه 89 پرسپولیس از روی خط محوطه جریمه ذوب‌آهن صاحب یک ضربه کاشته شد. پیام صادقیان این ضربه را زد که توپ به تیر دروازه ذوب‌آهن خورد. توپ برگشتی به محمد نوری رسید که او هم ضربه قیچی برگردان زد و توپ به بیرون رفت.

پرسپولیسی‌ها در دقیقه 93 باز هم از پشت محوطه جریمه ذوب‌آهن صاحب یک ضربه ایستگاهی شدند که این ضربه، آخرین ضربه سرخپوشان در این مسابقه بود. پیام صادقیان توپ را به مدافع ذوب‌آهن زد تا توپ به بیرون برود و داور هم به نشانه پایان بازی در سوت خود بدمد. با این نتیجه پرسپولیس 4 امتیازی شد.

نکته مهم این بازی تعویضی های پرسپولیس بودند . صادقیان و عباس زاده که اگرچه فرصت کمی برای حضور در میدان داشتند اما ورودشان به زمین توانست کمی به بازی پرسپولیس در شبی که خیلی هم خوب نبود ،  ریتم پرسپولیس را منظم تر کند. دایی که جوانان زیادی را امسال خریده شاید باید کم کم به سمت جوان کردن پرسپولیسش برود.

43 43

کد خبر 306414

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =