منصور حقیقت پور معتقد است اکثریت وزیران پیشنهادی رای اعتماد را از مجلس خواهند گرفت.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت و گو با خبرگزاری خبرآنلاین با بیان این که اقدام حجت الاسلام روحانی در معرفی وزیران کابینه به مجلس در روز برگزاری مراسم تحلیف اقدام بسیار مناسبی بود، گفت: وزیران معرفی شده کمتر چهره های سیاسی هستند.

وی درباره مهم ترین ویژگی وزیران پیشنهادی به مجلس گفت: اکثر وزیران پیشنهادی به مجلس سابقه مدیریت مناسبی دارند و کمتر سیاسی هستند.

حقیقت پور با اشاره به تلاش مجلس برای کمک به دولت و بررسی برنامه های وزیران پیشنهادی، تصریح کرد: پیش بینی بنده از جلسات رای اعتماد این است که اکثریت وزیران پیشنهادی رای اعتماد را از مجلس خواهند گرفت و شاید تعداد اندکی از وزیران پیشنهادی رای لازم را کسب نکنند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره گزینه پیشنهادی روحانی برای وزارت امور خارجه گفت: آقای ظریف یکی از گزینه های مناسب برای وزیرا امور خارجه در این شرایط حساس است.

وی در تشریح ویژگی های وزیر امور خارجه پیشنهادی به مجلس تصریح کرد: تخصص، تجربه و دانش از جمله مهمترین ویژگی های آقای ظریف است. همچنین ظریف دارای روابط مناسبی با دیپلمات های کشورهای دیگر است و به عنوان یک دیپلمات با سابقه در دنیا شناخته شده است.

حقیقت پور با بیان این که آقای ظریف فردی با تدین و مورد وثوق رهبری است، گفت: به نظر بنده آقای ظریف به راحتی از مجلس رای اعتماد خواهد گرفت.

/27295

 

 

کد خبر 307085

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =