مراسم افطاری فارغ التحصیلان عضو انجمن اسلامی دانشگاه امیرکبیر به فرصتی برای تاکید چهره های اصلاح بر تکرار نکردن رویه های پیشین این جناح سیاسی تبدیل شد.

به گزارش خبرآنلاین، در ضیافت افطاری فارغ التحصیلان انجمن اسلامی پلی تکنیک در کنار فعالین دانشجویی این دانشگاه که در دبیرستان البرز برگزار شد اعضای شورای مرکزی احزاب، فعالین مدنی، فعالین دانشجویی دانشگاه های سراسر کشور وتعدادی از اساتید دانشگاه های تهران حضور داشتند.
در این مراسم سعید حجاریان ضمن اشاره به فوت عده ای فعالین طی سال گذشته و نیز برادرش سعد حجاریان برای همگی ایشان از درگاه باری تعالی طلب مغفرت نمود و از حاضرین نیز خواست تا برای ایشان فاتحه ای قرائت کنند. وی از امید برای فضای بهتر و تعدیل خواسته های فعالین سخن گفت.
دکتر مهدی سالاری راد عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز با بیان اینکه این جلسه در مکان اصلی خودش یعنی دانشگاه صنعتی امیرکبیر قابل برگزاری نبوده ابراز تاسف کرد و ضمن امیدواری به برگزاری جلسات آتی در دانشگاه از ایجاد فضای بهتر در جامعه خدا را شکر نمود و از اینکه در این جلسه تمامی نسل های پلی تکنیک در کنار هم باشند ابراز خرسندی نمود. او همچنین از درس آموختن از فضای افراط تفریط در گذشته و سوق به سوی اعتدال و عقلانیت صحبت به میان آورد.
غلامحسین کرباسچی دبیر کل حزب کارگزاران سازندگی نیز در این مراسم سخنان رئیس جمهور در مراسم تنفیذ را دارای نکات مثبت بسیاری برای جامعه دانست و گفت که می بایست تلاش کرد که در دوره پیش رو از تندروی هایی که در گذشته صورت گرفته خودداری کرد.
عباس عبدی نیز که یکی دیگر از میهمانان و عضو سابق انجمن اسلامی پلی تکنیک ضمن تشکر از برگزارکنندگان برنامه گفت من بارها وارد دبیرستان البرز شده ام اما امروز اولین باری بود که از در وارد دبیرستان شده ام و امیدوارم تا ماه آینده بتوانیم از در وارد پلی تکنیک نیز بشویم. او گفت امید خوب است اما آنچه در آینده اتفاق می افتد محصول اراده همگان است همانطور که آنچه تا کنون اتفاق افتاده حاصل اراده بوده است. او ضمن تحلیل مسائل امروز خاورمیانه و ایران ابراز امیدواری کرد که ادامه این جلسات موجب انتقال تجربیات گردد.
فهیمی فر رئیس سابق دانشگاه امیرکبیر نیز در این مراسم آرزو کرد که دوره جدید دوره رشد و تعالی و توسعه باشد. سالهای گذشته می بایست برای همگی مردم ایران تجربه ای باشد تا ضمن خودداری از افراط و تفریط بتوان برای همه کسانی که دل در گرو ایران دارند برای رشد اقتصادی و سیاسی در سایه عقل و عدالت زمینه سازی کرد. او گفتگو و تحمل و احترام به افکار مخالف را راه حل بسیاری از مسایل دانست.

/2727

کد خبر 307276

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۱۴:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۶
  46 2
  خدا رو شکر همه دارن میان به خط اعتدال. این رو به فال نیک می گیریم. زنده باد اعتدال
 • رضا IR ۰۸:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۷
  2 15
  نگاه به اسامي نامبرده درين خبر كه ميكنم ميبينم هيچكدامشون كارنامه خوب و درستي ندارن، و جالبه كه حذف هم نميشن كه هيچ تكرار هم ميشن ، دقت كنيد اينا چه گلي بسر اين مملكت زدن ؟
  • بی نام A1 ۰۶:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۸
   2 6
   یک سری به خیابان جمشیدیه سابق واقع در نیاوران بزنید و خانه آقای کرباسچی را ببینید . متوجه می شوید چرا کرباسچی نمی خواهد حذف شوند و چرا می تواند بماند.
 • بی نام A1 ۱۵:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۷
  4 0
  تیتر خبر داخل خود خبر نیست این طبیعیه یا اشتباهی شده؟
 • بی نام A1 ۰۵:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۸
  4 3
  آقای کرباسچی از خودنان شروع کنید. در شهر تهران شما تندروی کردید، برنامه های غلط شما تهران و شمیران را زشت و بی قواره کرد. باغ های شمیران بذل و بخشش شد. مردم با دیدن این ساختمانهای بلند و بی قواره همیشه به یاد شما می افتند.
  • محسن IR ۰۶:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۹
   3 1
   درست میگویید آقای کرباسچی بنیان غلطی درتخریب بافت قدیمی شهروعدم حفظ معماری سنتی وایرانی واسلامی گذاشت والان هم متولیان امر یعنی آقای قالیباف ودکترحدادعادل همان رویه رادنبال میکنند خدابه داد معماری وباغهای تهران برسد.
 • بی نام US ۰۵:۵۴ - ۱۳۹۲/۰۵/۲۰
  1 2
  نامه همسر حسن خمینی به محمد خاتمی صندلی جلوس شما در قلب پر عشق مردم ایران است "ندا بجنوردی" همسر سید حسن خمینی، در انتقاد غیر مستقیم از دعوت نکردن محمد خاتمی بعنوان رئیس جمهور پیشین جمهوری اسلامی برای مراسم تنفیذ و تحلیف حسن روحانی در بیت رهبری و در مجلس، در نامه‌ای خطاب به محمد خاتمی می نویسد: آقای خاتمی ! شما شأن تان را از حضور در هیچ مجلسی کسب نکرده اید، بلکه این مجالس هستند که شأن شان را از حضور أمثال شما کسب می کنند . ملت بزرگ ، فهیم و شریف ایران و نیز رئیس جمهور عزیز – حسن روحانی- که منتخب این ملت می باشند می دانند که این ریاست جمهوری و این پیروزی شیرین مدیون شما می باشد. صاحب این روز شمایید. این روز را بیش از همه باید به شما تبریک گفت. اگر جای خالی شما را این روزها د