با حضور سردار سرتیپ پاسدار احمد وحیدی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح موشک بهینه شده سجیل 2، با رمز مقدس الله اکبر با موفقیت کامل پرتاب شد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از خبری که ایسنا از روابط عمومی وزارت دفاع منتشر کرده است سردار وحیدی قبل از پرتاب این موشک طی سخنانی اظهار داشت:« ویژگی بسیار مهم در موشک بهینه شده سجیل2 نسبت به نسلهای قبلی این است که با توجه به سرعت ورود به جو و سرعت بسیار بالا در هنگام اصابت به زمین و استفاده از پوششهای ضد راداری، انهدام آن توسط موشکهای ضدموشک امکان‌پذیر نمی‌باشد.»

وی افزود:« تست موشکی را که امروز شاهد آن هستیم، حلقه‌ای از زنجیرة توان و قدرت دفاعی کشورمان است که در راستای افزایش قدرت بازدارندگی نیروهای مسلح پرافتخار جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.»

وزیر دفاع گفت:« این موشک که بدست متخصصان، دانشمندان و پژوهشگران پرافتخار صنعت دفاعی طراحی و ساخته شده است، یک مرحله بهینه شده سجیل 2 است که زمان پرتاب را بسیار کاهش می دهد و این ویژگیها یک نقطه مهم در افزایش قدرت بازدارندگی تلقی می شود.»

براساس گزارش اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، این موشک با داشتن سوخت جامد مرکب یک موشک دومرحله‌ای با قدرت مانور و توانمندیهای بسیارعالی است که می تواند در قدرت تاکتیکی و تکنیکی نیروهای مسلح ما تحول بسیار عمده‌ای محسوب شود. دقت فوق العاده و بسیار بالا از دیگر ویژگیهای این موشک بشمار می رود.

از ویژگی دیگر موشک بهینه شده سجیل 2 و سیستم پرتاب آن سرعت عمل بسیار بالا برای استقرار، پرتاب و خروج از محل پرتاب می باشد.

کلیه مراحل طراحی و ساخت این موشک و سکوی پرتاب آن توسط محققین و متخصصین سازمان هوافضای وزارت دفاع طراحی و ساخته شده است.

پرتاب موشک بهینه شده سجیل 2 در چارچوب دکترین دفاعی و فعالیتهای متعارف موشکی جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته است.

توان موشکی ایران صرفاً دفاعی و در خدمت صلح، ثبات و آرامش منطقه است و علیه هیچ کشوری بکار گرفته نخواهد شد.

وزیر دفاع در این باره گفت: لازم می دانم این موفقیت بزرگ را به محضر مبارک فرماندة معظم کل قوا، ملت شریف و بزرگوار ایران و نیروهای مسلح و مدیران، کارکنان و متخصصان زبده و افتخارآفرین وزارت دفاع تبریک و تهنیت عرض نمایم.

کد خبر 30768

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • احسان IR ۲۳:۳۵ - ۱۳۸۹/۰۶/۲۵
    2 0
    يا علي