بسیار شلوغ است و جا برای نشستن نیست. محافظان وزرا به طرز پررنگی در سالن به چشم می خورند. راهی برای ورود به سالن اصلی نیست.

آذرجزایری: مراسم تودیع و معارفه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات  امروز در ساختمان اصلی این وزارتخانه برگزارشد. معاون اول رئیس جمهور به همراه واعظی وزیر جدید این وزارتخانه و نامی وزیر سابق کنارهم در صندلی های ابتدایی نشسته اند. در ابتدا برخی از نمایندگان مجلس که در میان آنها نمایندگانی که در زمان رای اعتماد گرفتن واعظی به عنوان موافق سخن گفته بودند ، دیده می شدند، سخنرانی کردند و درعین حال همگان بر خارج شدن وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از ریل تاکید داشته اند و معتقد بودند اولین وظیفه واعظی بر گرداندن این وزارتخانه به جایگاه اصلی اش است.

پس از آن نامی، وزیر دولت احمدی نژاد پشت تریبون رفت تا از همکارانش خداحافظی کند اما ظاهرا دل پری از 6 ماه وزارت خود داشت. از روحانی به عنوان دانشمند یاد کرد و درعین حال از تنهایی خودش طی این مدت گفت.

در نهایت نیز آرزوی موفقیت برای وزیر جدید کرد اما تاکید داشت این وزیر تنها با حمایت و پشتیبانی دولت می تواند قدم های محکم بردارد.

زمانی که نوبت واعظی بود تا پشت تریبون قرار بگیرد. بدون هیچ گونه اعلامی، فیلمی پخش شد که در آن وزیرجدید ارتباطات و فناوری اطلاعات زندگی نامه خود را شرح می داد. وی درعین حال در این فیلم به دوران کودکی و مدارسی که در آن تحصیل کرده اشاره کرد و از زمانی گفت که در آمریکا در انجمن اسلامی دانشجویان فعال بوده است.

درعین حال واعظی خاطرات خوش و ناگوار خود از زمان حضورش در مخابرات طی سالهای ابتدایی انقلاب و دوران جنگ را تشریح کرد.

وی از یکی از روزهای جنگ تحمیلی گفت و اینکه همکاران وی منطقه شروع عملیات را از نظر ارتباطی بررسی کرده بودند تا در طی عملیات خطوط ارتباطی قطع نشود اما دشمن این خطوط را هدف می گیرد و در طی عملیات ارتباطات رزمندگان با شبکه مخابراتی قطع می شود تا وی و همکارانش تمام تلاش خود را به کار گیرند تا خطوط را مجددا وصل کنند. وی از آنروز به عنوان خاطره ناخوشایند خود یاد کرد.

خاطره ناخوشایند دیگری هم نقل کرد. روزی را می گوید که یک کامیون پر از مواد منفجره در مقابل ساختمان امام خمینی(ره) که در آن زمان تمام ارتباطات بین المللی و راه دور از این ساختمان هدایت می شد، منفجر شود.

وی از 72 ساعت تلاش خود و همکارانش در این ساختمان برای بازسازی شبکه و احیای مجدد تماس های بین المللی و راه دور به عنوان روزهای سخت یاد کرد.

اما به قول واعظی خاطرات خوش در روزهای کاری اش در شرکت مخابرات آنچنان زیاد است که تنها به این نکته اشاره می کند که خاطرات خوش بسیار زیاد است همه روزهای ما پر از خاطرات خوش با همکاران بود.

/31221

 

کد خبر 309100

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =