۰ نفر
۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۲۰

مرتضی رضایی

بلافاصله بعد از مشخص شدن تکلیف آرای مجلس به وزاری پیشنهادی دولت جدید، زمزمه‌هایی دور از اخلاق در میان بعضی محافل ورزشی مطرح شد که نه تنها واقعیت نداشت که دقیقا بر خلاف جهت حقایق موجود بود و مشخص نیست چه افرادی با چه اهدافی چنین تصمیم کثیفی گرفتند تا یکی از مدیران شایسته عرصه ورزش را به تباهی بکشانند. گفته شد داورزنی در عدم رای اعتماد به سلطانی‌فر نقش داشت حال آنکه با دلایل فراوان می‌توان ثابت کرد که حرکت داورزنی در جهتی کتملا خلاف این ماجرا بود.
داورزنی با دعوت صالحی امیری (سرپرست فعلی وزارت ورزش که مسئولیت 4 کارگروه وزارتخانه‌های فرهنگی و اجتماعی از جمله وزارت ورزش را بر عهده داشت) به کمیته تخصصی انتخاب وزیر ورزش رفت و در جلسات این کارگروه با ریاست مصطفی هاشمی‌طبا شرکت کرد. جلساتی که در نهایت به سلطانی‌فر رای داد. او با دعوت فرد انتخابی یعنی مسعود سلطانی‌فر به مجلس رفت و در چند روز برای وزیر پیشنهادی تلاش کرد. کسی که به این میزان به کارگروه و وزیر پیشنهادی نزدیک است و می‌داند که در صورت وزارت سلطانی‌فر، قائم مقام او می‌شود، چرا باید کاری کند که مجلس به وزیر پیشنهادی رای ندهد؟ گفته شد او در روز پنجشنبه تلاش کرد رای نمایندگان را بزند. در حالی که او اصلا روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در مجلس نبود.
حرفهایی که بلافاصله بعد از رد شدن سلطانی‌فر زده شد، پیامک‌هایی که ارسال کردند و مطالبی که در فضای مجازی علیه این مدیر کاربلد نوشته شد، کاملا برنامه‌‌ریزی شده و غیر اخلاقی بود. به نظر می‌رسد این شایعات دور از اخلاق، نتیجه ترس افرادی است که داورزنی را مهره‌ای قابل اعتنا و با کفایت برای وزارت می‌دانند. افرادی که وجود داورزنی را برای خود تهدید می‌دانند.
این افراد و کسانی که به قدرت گرفتن شایعاتی از این دست کمک کردند، کاملا فراموش کرده‌اند که چه اتفاقاتی در فدراسیون والیبال افتاده. یادشان رفته که رئیس فدراسیون والیبال با وجود آنکه کمک‌های دولت به این فدراسیون به میزان حداقلی خود رسیده بود، برنامه‌های بزرگ را پیش برد، سرمربی خارجی با کفایت استخدام کرد، ما را به مسابقات قهرمانی جهان و لیگ جهانی برد و برای والیبال ما نامی دست و پا کرد تا با بزرگان والیبال دنیا مقایسه شویم.
ریشه‌کنی مدیران باقدرت و سلامت در این ورزش البته اقدامی تازه نیست و هر زمان که مدیری نشان داده به خوبی توان اداره و مدیریت مجموعه خود را دارد، باید منتظر برنامه‌های تخریبی این چنینی باشد. سابقه داورزنی در این 30 سال حضورش در ورزش نشان می‌دهد که او چقدر به دنبال بی هویت کردن، تخریب یا نابودی مدیران دیگر بوده است. او با آنکه در فدراسیون والیبال عملکردی کاملا قابل دفاع داشت؛ اما هیچ گاه بد یزدانی‌خرم را نگفت و همین نشان می‌دهد که شایعاتی که در جریان عدم اعتماد مجلس به سلطانی‌فر درباره داورزنی ساخته‌اند تا چه اندازه بی‌ریشه و اساس و دور از جوانمردی است. امیدواریم همه به آن میزان از بلوغ اخلاقی برسیم که خود را بزرگ ببینیم و بزرگ کنیم و بزرگی را در خرد کردن دیگران نبینیم.

251 43

کد خبر 309314

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 11
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۱۲:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۵/۲۹
  5 8
  حالا چرا اینقدر عصبانی استاد !!؟
 • بی نام IR ۱۲:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۵/۲۹
  16 3
  عادت داریمزیر پای هرکی کارش درسته رو خالی کنیم.یاد کاری افتادم که با دادکان کردن..
 • بی نام IR ۱۲:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۵/۲۹
  3 9
  والیبال که حاشیه ای نداشت اگه یه مدیری تو فوتبال تونست افتخار جهانی برای ایران بیاره شاید بدرد وزارت بخوره هرچند مدیر موفق فدراسیون باید به برنامه هاش ادامه بده وزیاد فکر وزارت نباشه
 • نیما A1 ۱۳:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۵/۲۹
  4 2
  وقتی که کاندیداها 3 نفر بودن و نفر اول رای اعتماد نگرفت باید نفرات دوم یا سوم جایگزین میشد پس اگر اینها شایعه بوده چرا رییس جمهور بیخیال فاءقی و داورزنی میشود ؟ ابهام همچنان باقیست
 • علی فضلی IR ۱۵:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۵/۲۹
  3 11
  نوشتن مطالب شبه مدح‌گویی و سفارشی‌ای از این نوع، واقعاً شرم‌آوره و و خلاصه ذهن آدم رو می‌برده بسمت و سوهای دیگه و مناسبات پنهان و احتمالی نویسنده و مدح‌شونده ! خلاصه چند می‌گیری، گریه کنی ! ... بماند !
 • بی نام IR ۱۸:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۵/۲۹
  15 3
  تهمت کثیفی به مدیران لایقی مثل داورزنی و فائقی می زنن که از وزارت ورزش دورباشن
 • بی نام IR ۱۱:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۵/۳۰
  2 13
  این آقا هم کار بلده ولی یزدانی خرم یک چیز دیگس
 • کیاوش92 A1 ۰۵:۱۵ - ۱۳۹۲/۰۵/۳۱
  24 2
  با شناختی که از این آقا داریم فکر نکنم اهل چنین مسائلی باشد
 • شاهين A1 ۰۵:۱۷ - ۱۳۹۲/۰۵/۳۱
  28 1
  چرا تا يه نفر خوب كار مي كنه مي خواهيم ريشه اونو بزنيم؟
 • اکبر ذوقی IR ۱۲:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۷/۰۱
  5 0
  آقا مطلب خوبی بود باز هم بنویسید
 • حمیدرضاداورزنی A1 ۲۰:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۵
  0 0
  باسلام جناب آقای داورزنی گزینه ای بسیار ایده آل و فوق العاده ای برای وزارت ورزش هستند،فقط کافیست به رزومۀ کاری ایشان در25سال اخیر نگاهی بیاندازید تا به حرف بنده برسید. خداگواه هست که به غیراز این باشد که ایشان در حوزه های مختلف مدیریتی مخوصا درحوزۀ ورزش بسیار موفق وسربلند بوده اند وقابل مقایسه با هیچ یک از مسئولین عرصۀ ورزش از بعداز انقلاب اسلامی نمی باشند با توجه به احترام خاصی که برای همۀ عزیزان و زحمتکشان عرصۀ ورزش قائلم باید به این امر اذعان داشت که ایشان ازلحاظ علمی،تجربی،اعتقادی ومدیریتی وپایبند به اصول امام واتقلاب وشهدا می باشند که همین بس برای سلامت کاری ایشان کافیست البته باتوجه به خصوصیاتی که در فوق ازایشان قید شد. ومن الله التوفیق