رییس کل جدید بانک مرکزی:مهار تورم در اولویت است/استقلال بانک مرکزی را پیگیری می کنم

رئیس کل جدید بانک مرکزی با تاکید بر کنترل نرخ تورم گفت: هدف از استقلال بانک مرکزی مستقل بودن آن در تنظیم سیاست های پولی است تا تحت تاثیر سیاست های مالی و بودجه ای دولت نباشد.

ولی اله سیف گفت: اقتصاد کشور از تعادل نداشتن رنج می برد که بخشی از آن ناشی از ناکارآمدی سیاست های پولی است و باید بانک مرکزی بتواند با کنترل حجم نقدینگی و نرخ تورم ،‌ انضباط پولی را حاکم کند.

رئیس کل جدید بانک مرکزی با بیان اینکه درباره موضوع استقلال بانک مرکزی خیلی شفاف سازی نشده است ، افزود : مهم این است که سیاست های پولی به طور مستقل در بانک مرکزی تعیین و اجرایی شود تا عدم تعادل پولی نداشته باشیم.

وی افزود: باید همه فعالیت های پولی و بانکی تحت نظارت بانک مرکزی باشد تا حرکت به سمت رفتارهای پولی منضبط تقویت و اقتصاد ملی هم در تحقق اهداف کلان موفق باشد.

سیف گفت:‌ در آن صورت چشم انداز فعالیت ها و برنامه ریزی های بخش های اقتصادی ، شفاف و مطمئن و روشن خواهد شد و می توانند جهت گیری های اقتصادی را تنظیم کرد.

3131

کد خبر 310105

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۰۷:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۴
  55 5
  من اقتصاد خوانده ام واین را میدانم که اقتصاد با حسابداری تفاوت دارد وفقط این نکته را میخوام بگم که درک یک اقتصاد دان بایک متخصص حسابداری نسبت به مسائل اقتصادی اساسا تفاوت دارد وایشون حالا نمی دانم درک اقتصادی از مشکلات وسیاست های پولی کشوررا درحد واندازه یک متخصص اقتصادی بصورت واقعی نه شعار دارند یا خیر اگر صرفا تجربه بانک داری را برای این پست مدنظر قرار بدهند بنظرم کارپیش نخواهد رفت انشالله که درک اقتصادی درستی از مشکلات ورا ه حلهای اقتصادی داشته باشند.چون این یک پست اقتصادی است نه حسابداری.
  • بی نام A1 ۱۲:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۰
   1 0
   دقیقا صحیح فرموده اید، ایشون که اقتصاددان نیستند امیدوارم در تیم خودشون از اشخاص اقتصادخونده خوب یا اساتید اقتصادان استفاده فرمایند. دکتر سیف عزیز باید به خاطر بسپارند که اداره بانک مرکزی با اداره یک بانک تجاری بمقدار180 درجه فرق داره. ا
 • بی نام A1 ۱۵:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۴
  6 0
  امیدوارم درک درستی از استقلال بانک مرکزی داشته باشیم ، استقلال بانک مرکزی یعنی اعمال سیاستهای دقیق پولی و مالی در جامعه به دور از فشار گروه های موازی که باعث افت ارزش پول ملی می شوند ، واین با این تفسیر که با استقلال بانک مرکزی این سازمان هرکاری که دلش بخواهد می تواند انجام دهد بسیار متفاوت است چون بسیاری با این مقوله به دنبال منافع خودشان هستند که من جمله به افزایش حقوق بی رویه کارمندان این مجموعه بر می گردد که هیچ نهادی پی گیر این امر نیست .
 • ایرانی IR ۱۶:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۴
  4 1
  دوست عزیزچیزی که شمامیگی کاملا درسته ولی ایشونو وزیر اقتصادم که یکی از اقتصاد دانای بزرگ ایرانه تایید و معرفی کردن پس باید بهشون وقت بدیم تاثمره کارشونو ببینیم درضمن نباید انتظار بیخودم داشته باشیم