«پوشش اسلامی» عنوان اثری است از حسن بنیانیان که وی در پنج فصل جداگانه به بررسی چالش ها و راه‌کارهای فرهنگی درباره حجاب پرداخته است.

به گزارش خبرآنلاین، حسن بنیانیان درباره نگارش این کتاب که به چاپ سوم رسیده است، گفت: در این کتاب سعی کرده ام راه‌کارهای فرهنگی نهادینه شدن حجاب در جامعه را بررسی کنم تا روش های قانونی برخورد با این مسئله نیز اصلاح شده، همه در محیطی آزاد حجاب را بپذیرند. وی افزود: پوشش و حجاب مقوله ای است قابل تامل و بسیار زیبا که یکی از معجزات اسلام محسوب می شود، این مقوله زیبا در مواجهه با ساده انگاری های ما در حال تخریب است و می توان گفت حتی دید خوب و عمیقی که نسبت به آن وجود داشته از بین رفته است.

این محقق فرهنگی در ادامه گفت: با دستور العمل حکومتی نمی توان زنان را محجبه کرد، هر چند مداخله قانون لازم است اما باید با فرهنگ سازی و فعالیت هایی فرهنگی این مقوله را در جامعه نهادینه کرد و در غیر اینصورت نمی توان در این حیطه هیچ گام مثبتی برداشت.

نویسنده در دیباچه کتاب نیز اینگونه آورده است: «مسئله پوشش اسلامی یکی از مسائل مهم مدیریت جامعه اسلامی است که در جامعه امروز ایران به تناوب به مسئله روز تبدیل می‌شود. این مسئله گر چه در شکل ظاهری خود موضوعی مهم است٬ اما از طرفی دیگر نمادی از تحولات فرهنگی جامعه به شمار می‌رود...»

کتاب «پوشش اسلامی» چالش‌ها و راه کارها با رویکردی به مهندسی فرهنگی توسط انتشارات سوره مهر منتشرشده است. از این نویسنده به تازگی کتاب «پیوست فرهنگی» که کاربرد مهندسی فرهنگی در فعالیت‌های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی را بررسی کرده، منتشر شده است.

این ناشر همچنین رمان «اشک جمعه» نوشته مونا اسکندری را به زودی روانه بازار نشر می کند. داستان کتاب اینگونه است که فردی نا آشنا به مسائل سیاسی با یک فعال انقلابی ازدواج کرده و در طول داستان، این زوج با اتفاقات مختلفی روبرو می شوند و مسیر زندگی آنها عوض می‌شود.

نویسنده هدف از نگارش این رمان را نشان دادن تبلور نهضت حسینی در انقلاب 57 به نسل جوان دانسته و گفته است: چون اتفاقات مهم در این رمان حول جمعه خونین در شهریور 57 بوده است از این رویداد برای نامگذاری اثر استفاده‌کرده‌ام.

 

6060

 

کد خبر 310236

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • ماندانا IR ۱۸:۴۵ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۴
    35 3
    پوشش مناسب در ایران باستان هم بخصوص در طبقه اعیان و اصیل هم رعایت میشده و ارزشمند بوده است . اجبار کار ها رو خراب کرده.