پایگاه اطلاع رسانی دولت نوشت:

جلسه هیئت دولت صبح امروز(چهارشنبه) به ریاست روحانی برگزار شد.

در ابتدای این جلسه، رئیس جمهور ضمن ابراز نگرانی از تحولات منطقه اظهار داشت: مردم جهان و به ویژه مردم منطقه خاورمیانه آمادگی پذیرش جنگ جدید را ندارند و هر گونه ماجراجویی در این منطقه خطرات جبران ناپذیری برای ثبات در منطقه و جهان به دنبال خواهد داشت و تنها به گسترش افراط و تروریزم در منطقه خواهد انجامید.

وی تهدید به استفاده از زور را مخل ثبات و امنیت و تعهدات بین المللی دانستند.

رئیس جمهور تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران به عنوان قربانی بزرگ سلاح های شیمیایی، پیشتاز مبارزه با این سلاح های غیر انسانی در سطح جهانی است و هر گونه است استفاده از این سلاح ها را به شدت محکوم می کند.

روحانی ادامه داد: با توجه به مجموعه شرایط و اطلاعات موجود، به نظر می رسد گروهی با جنجال تبلیغاتی و سیاسی تلاش دارند که اذهان عمومی را از واقعیات میدانی پیرامون استفاده اخیر از سلاح های شیمیایی در سوریه منحرف کرده و زمینه را برای سوء استفاده از این اقدام وحشیانه به منظور تحمیل دیدگاه های خطرناک و کوتاه بینانه خود فراهم کنند.

رئیس جمهور با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران تاکید دارد که باید مسئولان استفاده از سلاح شیمیایی بر اساس تحقیقات بی طرفانه و نه قضاوت شتاب زده و منفعت طلبانه مشخص شوند، افزود: سازمان ملل متحد می باید با توجه به واقعیات میدانی، نوع سلاح دست ساز استفاده شده و سابقه انتقال مواد شیمیایی به گروه های تکفیری از خارج سوریه، استفاده اخیر را بررسی کرده و نتایج را به صورت شفاف اعلام کند.

وی خاطر نشان کرد: هر گونه اقدامی باید با توجه به شرایط حساس منطقه و پایان یافتن هر چه سریع تر جنگ داخلی و جلوگیری از افراط در منطقه و در چارچوب مقررات بین المللی باشد.

در ادامه این جلسه، به منظور رفع مشکلات مربوط به منابع درآمدی و هزینه های قانون بودجه سال 1392 کل کشور و کم کردن فشارهای اقتصادی به مردم، پیشنهاد معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور در خصوص لایحه اصلاح قانون بودجه سال 1392 کل کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت که ادامه آن به جلسه آتی دولت موکول شد.

همچنین در این جلسه، تعدادی از طرح های نمایندگان مجلس شورای اسلامی پس از بررسی، به تصویب اعضای دولت رسید.

در پایان جلسه محمدباقر نوبخت به عنوان سخنگوی هیئت دولت تعیین شد.
/27220

 

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 310508

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =