رئیس قوه قضاییه گفت: دانشجویان، اساتید و همینطور طلاب حوزه‌های علمیه باید مباحث اخلاقی را جدی بگیرند و در کنار علم و دانش، اخلاق و معنویات خود را تقویت کنند.

رئیس قوه قضاییه عقب نشینی آمریکا از تهدیدهای نظامی علیه سوریه را حاصل مقاومت دولت و ملت این کشور و جبهه مقاومت در منطقه دانست و گفت: آمریکایی ها امتحان بسیار بدی را در منطقه پس داده اند و اکنون نیز با سد مستحکم جبهه مقاومت در منطقه روبرو و مجبور به عقب نشینی شدند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، آیت الله آملی لاریجانی در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی با تبریک میلاد با سعادت امام رضا (ع) و با اشاره به اینکه تهدیدهای نظامی آمریکا علیه سوریه مبنایی نداشته است گفت: عقب نشینی آمریکا از تهدید نظامی خود نتیجه صلابت و ایستادگی جبهه مقاومت بود.

آیت الله آملی لاریجانی با تاکید بر اینکه بار دیگر دوگانگی و تناقض شعارها و رفتارهای آمریکا برای ملت‌های جهان آشکار شد به سابقه نظامی‌گری‌ آمریکا علیه کشورهای منطقه و جهان اشاره کرد و افزود: آمریکایی‌ها در حالی مدعی حمله به سوریه به بهانه سلاح های شیمایی بودند که خودشان بزرگترین زرادخانه هسته‌ای و شیمیایی را دارا هستند.

رئیس قوه قضاییه در ادامه به حمایت‌های همه جانبه آمریکا از طالبان و رژیم صدام اشاره و تصریح کرد: همه می‌دانند که جریان القاعده و طالبان با حمایت آمریکا رشد کرد و در عراق نیز به بهانه یافتن سلاح شیمیایی و سرنگونی رژیم صدام که خود از سوی آمریکا علیه ملت و دولت و ملت ایران تحریک و تقویت شده بود؛ حمله و قتل و غارت صورت گرفت.

وی با اشاره به اینکه آنچه در پیغامها و پیامهای آمریکایی ها به ایران کاملا روشن و مشخص است این است که باطن حرف هایشان چیز دیگری است، افزود: همانگونه که مقام معظم رهبری در جمع فرماندهان سپاه اشاره داشتند دولتمردان و سیاستمداران کشورمان باید به شخصیت و رفتار و منش واقعی آمریکا توجه داشته باشند. مذاکره باید در چارچوب شناخت جامع و کامل طرف مقابل باشد و حیله‌ها و تزویرهای آمریکا را نباید فراموش کنیم و نباید یادمان برود که در جریان فتنه آنان چگونه از این جریان حمایت کردند و در پس دست‌های مخملی‌خود با چنگال‌هایی چدنی و فولادی در صدد مقابله با ملت بزرگ ایران برآمدند.

رئیس دستگاه قضا آمریکا را تنها کشوری دانست که سابقه استفاده از سلاح هسته‌ای در کارنامه خود دارد ولی اکنون کشورهای دیگر را به تولید سلاح هسته‌ای و شیمیایی متهم می‌کند.

آیت الله آملی لاریجانی افزود: جمهوری اسلامی به دنبال سلاح اتمی نیست البته نه به خاطر تهدیدها و یا ادعاهای آمریکا، بلکه به این خاطر که دارای معیارهای ارزشی و دینی در مسائل نظامی و دفاعی خود هستیم.

رئیس قوه قضاییه به آغاز سال تحصیلی حوزه ها و دانشگاهها اشاره کرد و گفت: حوزه ها و دانشگاهها در جبهه اول مقاومت و مجاهدت ایستاده‌اند چرا که بحث تولید و پیشرفت های علمی موجب اقتدار کشور است و در دنیای امروز جز با زبان اقتدار نمی‌توان زندگی کرد.

وی جریانهای سیاسی کشور را از نگاه ابزاری و سیاسی به دانشگاهها بر حذر داشت و تاکید کرد: جریانهای سیاسی نباید دانشگاهها و دانشجویان را ابزار رسیدن به اهداف خود قرار دهند و دانشجویان باید با آرامش بحث تعلیم و تعلم را دنبال کنند.

رئیس قوه قضاییه با تاکید بر اینکه علم باید با اخلاق توأم شود، افزود: دانشجویان، اساتید و همینطور طلاب حوزه‌های علمیه باید مباحث اخلاقی را جدی بگیرند و در کنار علم و دانش، اخلاق و معنویات خود را تقویت کنند.

آیت الله آملی لاریجانی تقویت خودباوری جوانان را موضوعی کاملا مورد نیاز و ضروری در سطح جامعه توصیف کرد و گفت: ایران کشور استعدادهای درخشان است و باید با تقویت خودباوری جوانان از این فکر فاصله بگیریم که مدارج علمی و پیشرفت و اکتشاف و اختراع را در دیگر کشورها بیابیم.

رئیس دستگاه قضا در پایان با تبریک سالگرد تاسیس نیروهای سه گانه سپاه پاسداران به نقش بی‌بدیل سپاه در پیشرفت انقلاب اسلامی و حفظ کیان نظام اشاره و ابراز امیدواری کرد: سپاه پاسداران همواره در مسیر اهداف صحیح خود موفق باشد.

در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی بحث و بررسی در مورد اصلاحیه قانون نحوه اجرای محکومیت‌های مالی ادامه یافت و موادی از آن به تصویب رسید و به علاوه رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گزارشی از فرایند ثبت آنی اسناد که در اجرای تکالیف قانونی از تاریخ 26/6/92 در دفاتر اسناد رسمی سراسر کشور اجرایی گردیده است به جلسه ارایه و ریاست محترم قوه قضاییه ضمن تاکید بر اهمیت و آثار مثبت این اقدام و نظارت و اهتمام برای اجرای کامل و صحیح طرح، رهنمودهایی را جهت اجرای بهتر سیستم ارایه کرد.

45234

کد خبر 313660

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =