مهر نوشت:

حجت الاسلام علی سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در ارتباط با نرمش قهرمانانه، به تفاوت​های شرایط فعلی کشور با شرایط زمان امام حسن(ع) اشاره کرد و گفت: نکته اول اینکه در زمان امام حسن حاکمیت اسلامی بر عهده امام حسن نبود در حالی که در کشور ما حاکمیت اسلامی بر عهده ولی فقیه است.  تفاوت دیگر اینکه در آن زمان مردم به بیراهه رفته بودند و همراه امام نبودند ولی اینجا مردم کاملا همراه هستند در زمان امام حسن(ع) اطرافیان و خواص در همراهی با امام دچار تردید و گسست بودند در حالی که امروز شاهدیم خواص به صورت تاثیر گذار همراه رهبر هستند.

وی به تبیین گفتمان نرمش قهرمانانه اشاره کرد و گفت: امروز بحث اتمام حجت است یعنی وقتی دشمن و رقیب به مذاکره  تمایل نشان می‌دهد، عقل می‌گوید شما اتمام حجت کنید و در چارچوب اصول و مبانی که دارید با دشمن و رقیب در حرکت دیپلماسی مسائل را به میان بگذارید. حفظ اصول و مبانی مهم است و این روش در رفتار رهبران الهی سابقه داشته است در رفتار حضرت امام(ره) هم می‌دیدیم.

نماینده ولی فقیه در سپاه به با بیان این جمله که مسئله دیگر اینکه اصول ما چه چیزی است، ادامه داد: تمام همت مسئولین این بوده که اصول حفظ شود در رفتار هسته‌ای چند مسئله مهم داریم و آن اینکه دنبال بمب اتم نبودیم و نیستیم ولی اصل غنی سازی برای ما مهم بوده هرچند حتی دنبال غنی سازی 20 درصد هم نبودیم ما برای راکتور تهران درخواست اورانیم 20 درصد دادیم که قبول نکردند به همین دلیل مجبور شدیم خودمان تولید کنیم.

حجت الاسلام سعیدی ادامه داد: مسئولان خوب می‌دانند در هر دوره دو مسئله اهمیت دارد یکی ایستادگی پای اصول و نکته دیگر هوشیاری و هوشمندی. همانطور که حضرت آقا فرمودند در یک کشتی انسان باید بداند رقیبش چه می‌خواهد و با چه کسی باید دست و پنجه نرم کند. در واقع دیپلماسی با تقابل نظامی تفاوت دارد و نیاز به دقت و توجه بیشتر دارد.

/2929

 

 

 

کد خبر 314301

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • نيما EU ۰۷:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۷/۰۱
  0 0
  در صورتيك غربي ها دست همكاري با ايران را غير منطقي واز روي تكبر رد كردند يعني نيتشان برملا شده وايران اباد و پويا را نمي خواهند پس بايستي به راهي وارد شويم كه دوستش نمي دارند و ان را بهانه كرده اند تا تفاوت راه را ببينند (زهر گونه بودم ترا رهنماي نجنبيد يكبار مهرت زجاي)
 • بی نام IR ۰۷:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۷/۰۱
  5 4
  بله درسته فکر می کنم یه نظر سنجی در برنامه ای مثل 90 بذارین میشه به عنوان سند همراهی مردم با ولایت به دنیا نشان داد.