قائم مقام و معاون سازمان میراث فرهنگی با اشاره به اینکه بازگرداندن جام شیردال یک حرکت نمادین بوده است، گفت: این حرکت می‌تواند آغازی برای همکاری‌های فرهنگی بین دو کشور ایران و آمریکا باشد.

به گزارش خبر آنلاین و به مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری مهدی حجت وارد شدن به بحث‌های حاشیه‌ای و انحرافی در ارتباط با بازگشت جام شیردال را به دور از ادب فرهنگی دانست و گفت: نباید به این حرکت نمادین فرهنگی خدشه وارد کرد، وقتی اعلام می شود که این شی در گمرک آمریکا از قاچاقچیان اشیای تاریخی ضبط شده است ما نباید به بحث اصل یا بدل بودن آن وارد شویم.
قائم مقام رئیس سازمان میراث فرهنگی اظهار داشت: آمریکایی‌ها این شی را در حفاری به دست نیاورده‌اند بلکه پس از ضبط جام شیردال در گمرک این کشور آن را متعلق به فرهنگ ایرانی دانسته و به ما تحویل دادند.
معاون میراث فرهنگی کشور از بازگشت جام شیردال به عنوان نماد مشارکت فرهنگی یاد کرد و گفت: وارد شدن به بحث ماهیت این شی به معنای خروج از موازینی است که این اتفاق برآن استوار است.حجت افزود: ما این شی را با همین عنوان که نماد ارتباط فرهنگی بین دو کشور است پذیرفته ایم.

4545

 

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 315790

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =