محمد مایلی کهن کاپیتان اسبق سرخپوشان پایتخت برای پانزدهمین بار در دوران مربیگری اش مقابل پرسپولیس قرار می گیرد، این بار با تیم صبای قم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ این مربی در سال‌های گذشته با تیمهای شهرداری تبریز، سایپا کرج، فولاد خوزستان و گهر لرستان مقابل پرسپولیس صف آرایی کرده است و در 14 بازی موفق به کسب یک برد، 7 تساوی و 6 شکست شده است. تنها برد مایلی کهن مقابل پرسپولیس در فصل 88 لیگ برتر بود که با تیم سایپا 2- صفر پرسپولیس را با مربیگری علی دایی برد. او فصل قبل با تیم گهر لرستان در ورزشگاه آزادی مقابل پرسپولیس قرار گرفت که در نهایت 3-2 باخت.

محمد مایلی کهن سرمربی تیم صبای قم از سال 55 تا 68 طی 14 سال حضور در پرسپولیس 222 بار پیراهن این تیم را پوشید و 15 گل نیز به ثمر رسانید. مایلی کهن که همیشه شماره 14 پرسپولیس را بر تن می کرد، یک رکورد ویژه نیز دارد: او تنها کاپیتان تاریخ پرسپولیس است که در یک فصل 3 جام قهرمانی را بالای سر برده است. پرسپولیس با کاپیتانی محمد مایلی کهن در سال 1366 سه جام باشگاههای تهران، جام حذفی تهران و جام حذفی کشور را فتح کرد. مایلی کهن در پرسپولیس به عنوان دستیار و مدیر فنی و مدتی نیز به عنوان عضو هیات مدیره باشگاه پرسپولیس فعالیت کرده است، اما هرگز موفق نشده به عنوان نفر اول کادر فنی این تیم روی نیمکت بنشیند. محمد مایلی کهن در ابتدای این فصل تا یک قدمی نیمکت پرسپولیس نیز پیش آمد اما در نهایت مدیریت باشگاه پرسپولیس علی دایی را به عنوان سرمربی انتخاب کرد.

43 43

کد خبر 315912

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =