ایسنا نوشت:

رئیس‌کل گمرک ایران از انجام اقدامات تازه برای روان‌سازی امور گمرکی خبر داد و گفت: تلاش مدیریت گمرک در دوره جدید آن است که با ایجاد تسهیلات و امکانات مناسب، از انباشت کالا در گمرک جلوگیری شود و ترخیص محموله‌های تجاری با سرعت و سهولت انجام شود.

مسعود کرباسیان افزود: هدف اصلی گمرک ارائه خدمات و تسهیلات مطلوب به فعالان اقتصادی و تجار و بازرگانان برای ترخیص به موقع کالا به خصوص مواد اولیه و قطعات وارداتی موردنیاز واحدهای تولیدی و تأمین نیازهای ضروری مردم است.

او با اشاره به اهمیت به‌روزرسانی فعالیت‌های گمرکی گفت: اگر خواهان گمرکی چابک، کارآمد و هوشمند هستیم، هیچ چاره‌ای نداریم جز آنکه با استفاده از نیروهای متخصص داخلی، تجارت گمرکی کشورهای موفق و توسعه و ترویج آموزش، در مسیر گمرک الکترونیکی حرکت کنیم و طبیعی است که تحقق این امر نیازمند تخصیص بودجه و اعتبارات موردنیاز است.

کرباسیان نقش و اهمیت گمرک در کمک به رشد اقتصادی ملی و توسعه مناسبات تجاری با کشورهای خارجی را مهم توصیف کرد و گفت: در دنیای امروز بدون همکاری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی و افزایش تعامل با دیگران، نمی‌توان به اهداف و برنامه‌های تعیین شده به خصوص اهداف اقتصادی دست یافت و به همین دلیل یکی از برنامه‌های اصلی ما توسعه همکاری با گمرک‌های کشورهای دیگر و همچنین افزایش تعامل با سازمان‌های بین‌المللی از جمله سازمان جهانی گمرک است.

او با اشاره به اهمیت گمرک‌های مرزی گفت: کارکنان مستقر در گمرک‌های دورافتاده و مرزی در خط اول عملیات گمرکی قرار دارند و من احترام زیادی برای آنان قائلم و تلاش خواهیم کرد تا حتی‌المقدور نیازها و خواسته‌های آنان را برآورده کنیم.

رئیس‌ کل گمرک تفویض اختیار به مدیران در چارچوب مقررات و افزایش حیطه عمل آنان را ضروری خواند و افزود: مدیران گمرک باید شجاع، مقتدر و تصمیم‌گیر بوده و در جهت حل مشکلات مردم تلاش کنند و در عین حال پاسخگو باشند.

معاون وزیر اقتصاد تلاش برای ارتقای جایگاه گمرک را از وظایف همه مدیران و کارکنان دانست و گفت: بهبود وضعیت گمرک در گرو ارائه تسهیلات بیشتر و بهتر به ارباب رجوع است و یکی از این تسهیلات آن است که سیستم‌های مکانیزه را طوری طراحی کنیم که مردم هم از آن بهره‌مند شوند.

3939

کد خبر 315999

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • علی A1 ۲۱:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۵
    0 0
    آقای رییس بد نیست یک نیم نگاهی هم به وضعیت معیشتی همکارانتان داشته باشی ، چرا که با این حقوق و مزایای تاسف بار هر روز بر تعداد همکارانتان که دچار لغزش می شوند افزوده می شود .