مهر نوشت:

مدیرکل دفتر بررسی و تعیین ارزش گمرک ایران از تعیین ارزش گمرکی حدود 1800 قلم کالای صادراتی خبر داد.

رسول کوهستانی پزوه مدیرکل دفتر بررسی و تعیین ارزش گمرکی گمرک جمهوری اسلامی ایران با اعلام این مطلب گفت: از زمان واگذاری مسئولیت تعیین ارزش کالاهای صادراتی به گمرک (دیماه سال 91) تاکنون یک‌هزار و 759 قلم کالای صادراتی از سوی کارگروه تعیین ارزش گمرکی ارزش‌گذاری و به گمرکات اجرایی ابلاغ شده است.

وی، به روز‌رسانی و تعیین دقیق ارزش کالاهای صادراتی را از مهمترین وظایف کارگروه تعیین ارزش گمرکی دانست و با اشاره به تصویب و ابلاغ شیوه‌نامه کاری این کارگروه اظهار داشت: اتحادیه‌ها، تشکل‌ها و انجمن‌های تخصصی مربوط و صادرکنندگان می‌توانند با تکمیل فرم‌های مربوط و ارائه مدارک و مستندات، به‌روزرسانی و تعیین ارزش کالاهای صادراتی خود را درخواست کنند.

کوهستانی تصریح کرد: اعلام قیمت‌های عمده فروشی کالا در بازار داخلی، قیمت‌های بین‌المللی کالا به همراه مستندات مربوط از جمله مدارک و مستندات موردنیاز در تعیین ارزش گمرکی کالاهای صادراتی است.

مدیرکل دفتر بررسی و تعیین ارزش گمرکی با تشریح نحوه ارزش‌گذاری گروه‌های مختلف کالایی از جمله محصولات صنعتی، نفتی، پتروشیمیایی، غذایی، خدمات فنی و مهندسی و... تأکید کرد، در حال حاضر ارزش انواع ماکارونی، سالامبور و وت‌بلو و فرش ماشینی به‌روزرسانی و تعیین ارزش شده است.

کوهستانی یادآور شد: فایل جدید ارزش کالاهای صادراتی (6/7/92) از طریق پرتال گمرک جهت گمرکات اجرایی و صادرکنندگان قابل دسترسی و بهره‌برداری است.

/3939

 

کد خبر 317093

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =