سخنگوی دولت:تعداد یارانه بگیرها از جمعیت کشور بیشتر است/نمی خواهیم امید مردم به دولت خدشه دار شود

محمدباقر نوبخت گفت: با تورم 40درصدی و رشداقتصادی منهای 5.4درصد که از دولت قبل بجا مانده است،کار دولت یازدهم ساده نیست.

نسرین وزیری: سخنگوی دولت مهمان امشب برنامه شب آفتابی شبکه پنجم سیما بود. مجری این برنامه او را اقتصاد دانی خوش لباس خواند که به دلیل مناظره​ای که هشت سال پیش در سیما داشته، هنوز پاسخگوی سوالات بسیاری است. اشاره وی به مناظره نوبخت به عنوان نماینده اقتصادی هاشمی رفسنجانی با محمد خوشچهره نماینده اقتصادی محمود احمدی نژاد در آستانه انتخابات ریاست جمهوری نهم در سال 84 بود.

او در پاسخ به سوال مجری این برنامه از حضورش تا ساعت 2 بامداد و حتی تا طلوع صبح در دفتر کارش سخن گفت. به گفته وی او در طول روز درگیر جلسات کمیسیون اقتصادی و جلسه با وزرا و اصلاح قانون بودجه 92 ، تدوین لایحه بودجه 93 و ... است تا در راستای قانونمداری دولت تدبیر و امید، این لایحه در زمان مقرر تقدیم مجلس شود.

نوبخت که معاون برنامه ریزی و مدیریت نیروی انسانی دولت نیز هست از تلاشش برای تنظیم بودجه سال آینده، تخصیص منابع ماهانه و...یاد کرد و در پاسخ به اینکه از خوشچهره کمک نمی گیرید؟،گفت: انشالله از ایشان هم کمک می​گیریم. ایشان از دوستان صمیمی و نزدیک من هستند. من در سلسله جلساتی که هفته​ای یک بار برگزار می​شد، در خدمت ایشان بودم. در آن مناظره معروف ما اعتقاداتمان را بیان کردیم. هر دو ما همچنان بر مواضع خودمان هستیم. آقای دکتر خوشچهره بسیار فرد صادق و صریحی است و بعد از مدتی اعلام کردند که سخنانشان در آن مناظره بر اساس برداشت خودشان بوده است.

مجری برنامه به مناظره نوبخت و طیب نیا در آستانه انتخابات ریاست جمهوری یازدهم اشاره کرد که نوبخت در واکنش به آن گفت: آقای طیب نیا فرد کارشناسی هستند و آقای روحانی در راستای نگاه فراجناحی خود، از ایشان به عنوان یک وزیر در کابینه خود استفاده کردند. البته نگاه اقتصادی من و آقای طیب​نیا در همان مناظره هم به هم نزدیک بود.

تقسیم بندی مکاتب و اندیشه​های اقتصادی بخش دیگری از این برنامه را به خود اختصاص داد که معاون برنامه ریزی رئیس جمهور پس از آن گفت: اگرچه تفاوت راه و روش بین ما وجود دارد که باعث بالندگی می​شود اما این تفاوت​ها به خرد جمعی کمک می​کند. کسانی که شما از آنها نام بردید می​توانند در فرآینده تصمیم سازی به دولت کمک کنند.

در ادامه برنامه شب آفتابی، تصاویری از دفتر کار نوبخت در نهاد ریاست جمهوری پخش شد. او از فشارهای گسترده به اقتصاد ایران از خارج سخن گفت و از انتظارات مردم یاد کرد و گفت که جلب رضایت مردم کار سختی است.

«بزرگترین آرزو ی شما چیست؟» سوالی بود که نوبخت در پاسخ به آن گفت: بزرگترین آرزویم این است که ایران در جایگاه رفیع خود قرار گیرد.

نوبخت در پاسخ به سوال دیگری گفت: نخستین کتابم را سال 1359 نوشتم و تا کنون 23 جلد کتاب نوشته​ام که ماخذ دانشگاهی شده و در دانشگاه هم کتاب خودم را تدریس می​کنم. کتاب «اقتصاد کار» را هم دوست دارم.

غزلی از حافظ سوال دیگر مجری از نوبخت بود که در پاسخ، به نخستین غزل حافظ اشاره شد که «عشق آسان نمود اول ولی افتاد مشکل​ها».

به گفته وی کار کردن در فضایی که همه امید زیادی به دولت بسته​اند، سخت است تا مبادا این امید خدشه دار شود. گاهی برخی متوجه کنش​های سیاسی خود نیستند که مبادا امید مردم تقلیل یابد و منافع ملی مخدوش شود. برخی هم از تضعیف عوامل انگیزشی دولت، خوشحالند.

وی در پاسخ به اینکه این افراد چه کسانی هستند؟، از تنوع نامزدها در انتخابات ریاست جمهوری یاد کرد که ممکن است برخی را اینچنین برانگیزد.

نوبخت در پاسخ به سوالی که به سختی کار سخنگویی دولت اشاره داشت نیز گفت: تقسیم کاری بین دوستان بوجود آمده که هر یک از وزرا نسبت به حوزه خود به مردم گزارش دهند. شخص رئیس جمهور هم مرتب با مردم سخن می گویند. کما اینکه بعد از سفر به نیویورک هم شفاف اطلاع رسانی کردند. بخشی از اطلاع رسانی در دولت مربوط به مصوبات هیات وزیران است. من در دوره سخنگویی هیات رئیسه مجلس هم وظیفه تشریح مصوبات مجلس را داشتم. هم اکنون نیز مصوبات هیات وزیران را که مثل قانون نافذ است و بار اجرایی و مقرراتی دارد را به عنوان سخنگوی دولت تشریح می​کنم. اینکه در جلسات دولت چه گذشت را نیز ابلاغ می کنم. برخی رسانه​ها انتظار دارند که من راجع به هر مقوله​ای اظهار نظر کنم که انتظاری نامتناسب با مسئولیت بنده است. من باید نظرات رسمی دولت را بیان کنم که شامل همان مصوباتی است که با رای هیات وزیران به تصویب می​رسد.

حضور یا عدم حضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران، خبری بود که طی دو روز گذشته از سوی سخنگوی دولت تایید و تکذیب شد. به همین دلیل مجری برنامه از نوبخت پرسید: «رئیس جمهور در دانشگاه تهران حضور می​یابد یا نه؟» او هم چنین پاسخ گفت: من سخنگوی آقای روحانی نیستم. ایشان در فاصله کمتر از یک ماه مستقیما با مردم سخن می گویند.

او که می گفت مایل است کارش ساده​تر شود، در پاسخ به اینکه آیا شما رئیس سازمان مدیریت هم خواهید شد؟، گف: فعلا که این مسئولیت را به بنده واگذار کرده​اند.

نوبخت در پاسخ به سوال دیگری که به مشکلات کشور در آغاز به کار دولت یازدهم اشاره داشت، گفت: دولت قبل بخشی از کارهایی که باید انجام می داد را انجام داد. اما با رشد اقتصادی منفی 5.4 درصدی و نرخ تورم بیش از 40 درصدی، کار ما ساده نبود. ما نمی خواهیم به گذشته نگاه کنیم و باید به مردم امید بدهیم. ما با این موضوع مواجه شدیم که هر ماه 3 میلیارد و 500 میلیون تومان به تعدادی بیش از جمعیت ایران پرداخت می​شود! همانطور که تعداد دفترچه بیمه​های درمان نیز بیش از تعداد جمعیت ایران است! یعنی به بیش از 76 میلیون نفر جمعیت یارانه داده می​شود.

سخنگوی دولت که می​گفت از این موضوع غافلگیر نشده است، ادامه داد: روز 22 هر ماه چنین یارانه​ای باید بین مردم پخش شود. بخشی از مشکلات دولت هم بر سر این است که چطور این پرداخت صورت بگیرد. باید این منبع را تهیه کنیم. در حال حاضر کسری بودجه داریم و نمی خواهیم از محلی که قانون پیش بینی نکرده هم برداشت کنیم. بر اساس قانون هدفمند کردن یارانه​ها باید از محل افزایش حامل​های انرژی، مبلغ یارانه​ها تامین شود. نباید از محل​های دیگر هم چنین برداشتی صورت بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه ادامه این روند غیر قابل استمرار است، گفت: یک خانوار تا حدی می تواند با فروش اسبابش روزگار بگذراند!

نوبخت در پاسخ به اینکه چه شده که به اینجا رسیده​ایم؟ ، گفت: همواره بین قیمت حامل​های انرژی در ایران و خارج ایران تفاوت قیمت زیادی وجود داشت که منجر به قاچاق به خارج از کشور می​شد. از این رو قرار شد به یکسان سازی قیمت به نسبت کشورهای منطقه بپردازیم و به اقشار کم درآمد جامعه با پرداخت یارانه، یاری رسانده شود. باید 50 درصد از میزان افزایش قیمت حامل​های انرژی به خانوارها پرداخت می​شد اما چنین نشد و به جای یارانه بین 15 تا 20 هزار تومان، 44 هزار تومان به مردم پرداخت شده است و یارانه بخش تولید پرداخت نشد. البته قطعا با این یارانه نمی​شود از پس هزینه​های ایجاد شده برآمد. اما فراموش نکنیم که هدف قانونگذار این بود که مصرف حامل​های انرژی تقلیل یابد. اما چنین نشد. اگرچه در ابتدا کمی مصرف بنزین کم شد، اما باز هم افزایش یافت.

معاون رئیس جمهور در پاسخ به سوالی که به احتمال افزایش قیمت حامل​های انرژی از جمله بنزین اشاره داشت، گفت: مجلس اجازه افزایش 38 درصدی حامل​های انرژی را به دولت داده است. اما دولت قبل آن را اجرا نکرد تا از همین منبع بتوان یارانه​ها را پرداخت کرد.

وی عدم پرداخت یارانه به کسانی که نیازی به آن ندارند را عین عدالت دانست و ادامه داد: در برنامه پایش هم به مردم گفتم که حتما دو دهک ثروتمند کشور باید از لیست دریافت کنندگان یارانه حذف شوند.

سخنگوی دولت از لزوم تصمیم سنجیده​ای از سوی دولت در این باره سخن گفت که منجر به تعیین چهارگروه در دولت برای شناسایی دهک​های جامعه، ایجاد تعادل بین درآمدها و هزینه​های این امر و ...شده است.

معاون برنامه ریزی دولت از تدوین لایحه بودجه 93 تا نیمه آذرماه یاد کرد و در پاسخ به اینکه آیا در بودجه سال بعد سه دهک بالا از دریافت یارانه، حذف خواهند شد؟، گفت: این کار ساده​ای نیست که بدون ایجاد آشفتگی در کشور، این کار انجام شود. این کار منوط به راهکارهای دقیق است. اگر هم دولت مصوبه​ای داشته باشد، برای ما لازم الاتباع است. خوشبختانه بین دولت و مجلس همکاری قابل قبولی وجود دارد. حتما در مورد لایحه بودجه 93 هم با مجلس هم فکری خواهیم کرد.

به گفته وی جامعه هم از پرداخت هدفمند یارانه​ها استقبال می​کند. کما اینکه در نظرسنجی برنامه پایش هم مردم با حذف سه دهک از دریافت یارانه موافق بودند.

«آیا پرداخت یارانه به همه مردم قطع خواهد شد؟»، سوالی بود که نوبخت در پاسخ به آن گفت: ما چنین اعتقادی نداریم و افرادی که نیاز به یاری دارند و ضعف​هایی دارند باید مورد حمایت و تحت پوشش دریافت یارانه قرار بگیرند. اما به جای پرداخت یارانه 44 هزار تومانی می توان به مردم سهام داد تا این پول به سمت پس انداز پیش رود. البته به مردم اطمینان می​دهم که دولت تدبیر و امید قبل از هر تصمیمی، شرایط کشور را به خوبی می​سنجد و در همکاری با مجلس می​کوشد که کمترین آسیب به کشور وارد شود.

نوبخت در پاسخ به سوال دیگر مجری گفت که بیشتر به والیبال علاقمند است تا فوتبال.

وی در پاسخ به سوال دیگری گفت: خانم «آذر دخت یگانه»، معلم دوره دبستانم همچنان در قید حیات است و در روز بازگشایی مدارس هم به مدرسه دوره دبستان خود رفتم و بار دیگر ایشان را زیارت کردم. ایشان بالای 70 سال سن دارند.

«دست او را بوسیدید؟» سوال شیطنت آمیز مجری برنامه ازنوبخت بود که به بوسیدن دست معلم کلاس اول محمود احمدی نژاد از سوی رئیس جمهور پیشین اشاره داشت که با لبخند نوبخت مواجه شد. سخنگوی دولت هم در پاسخ به مطایبه گفت: ما درس گرفتیم!

مجری از نوبخت خواست که به زبان شیرین مادری خود -گیلکی- با مردم سخن بگوید و سخنگوی دولت هم در پاسخ تنها در قالب گویش زبان گیلکی چند لغت را با لهجه بیان کرد و گفت: از این فرصت برای سلام به مردم گیلان استفاده می کنم و امیدوارم در سطح ملی «بتنم» خدمت گذر «ببوم» و امیدوارم فرزندان این خاک همچون «میرزا کوچک خان» به کشورشان کمک کنند.

/2929

کد خبر 317318

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 55
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • نیما IR ۱۹:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۰
  ما که نفهمیدم چرا هروقت این دولت میخاد از کسری بودجه و مشکلات بگه یک ضرب وصلش میکنه به یارانه ای که میره تو جیب مردم!!! آقا جای دیگه مشکل نداریم ...نیست؟همینه؟کسری بودجه اتون اینجوری حل میشه؟اینم قطع کنید خیال خودتون و همه رو راحت کنید هرچند اونجور که بوش میاد در آینده نزدیک اینکارو خواهید کرد، از الان دارید جو جامعه آماده پذیرشش میکنید
  • منصور IR ۰۳:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۱
   40 33
   در هر حال قرار نيست تا ابد يارانه داده بشه. بهتره يارانه هفت دهك بالا زودتر قطع بشه و مثل كشورهاي توسعه يافته فقط افراد فاقد شغل و درامد تا زمان يافتن شغل از كمك هاي دولت برخوردار شوند. البته ميزان برداخت به دهك هاي ضعيف اقتصادي بايد افزايش يابد و همزمان با افزايش ارزش ريال ،ارزش ان ميزان دريافتي نيز بالا رود تا سه دهك ضعيف اقتصادي جامعه هم بتوانند حداقلي از زندكي ابرومند را براي خود فرآهم كنند.
  • بی نام A1 ۰۳:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۱
   45 3
   دولت قبلي از محلهاي ديگه مثل نوسانات بازار ارز و بودجه عمراني پرداخت ميكرد و سهم توليد رو هم نداد الان اينا نميخوان اينكار رو كنن ولي هر كاري كه از بعداقتصادي درست باشه از نظر مردم ممكنه سخت باشه اگه همين الان از مردم بپرسيد بودجه عمراني كم بشه و يارانه مردم زياد بشه خيليها ممكنه موافق باشن چون از ديدگاه خودشون به اقتصاد نگاه ميكنن در الي كه اين يارانه فقط ارزش پول رو كم ميكنه و در اصل هيچ ثروت و درآمدي حداقل براي اقشار متوسط به وجود نمياره! بعد ميگيم چرا پيشرفت نميكنيم چرا حقايق به ما گفته نميشه؟ چرا به ما دروغ ميگن؟ همون دولت قبلي خيلي با مردم هم عقيده تر بود و نتيجه عامه گرايي رو هم ديديد!!!!
  • امید IR ۰۶:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۱
   27 12
   مصیبت ما همینه دیگه به شما برادر محترم بابت کاری که نمی کنید پول یارانه پرداخت میشه و اونو حق لاینفک و ازلی خودتون می دونید در حالی که بهترین کار اینه که برای شما کار تعریف بشه و بسته به کارآمدی تون مزد دریافت کنید اونوقت جهان بینی شما از مطالبه حق به جانب به سمت فعالیت مثبت اقتصادی سوق پیدا می کنه.
  • من خودم تنها IR ۰۶:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۱
   63 17
   آقا شما 45500 رو میبینی ولی 80 تومن پول برق و 50 تومن پول آب و 40 تومن پول تلفن رو نمیبینی چرا همچین فکری میکنین؟ بذارین یارانه ها رو جمع کنن باش کشور رو بسازن... 45500 تومن برا منو شما کاری نمیکنه و 45500 تومن ها میتونه کشور رو بسازه
  • بی نام IR ۰۷:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۱
   60 0
   یارانه را که قطعا جم می کنن ولی من و شما همچنان باید پول برق و گاز و اب رو بدون یارانه بدیم در حالیکه در سطح درامدمون هیچ تغییری حاصل نشده !
  • بی نام A1 ۱۲:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۱
   2 2
   دولت ماهانه 4.5 میلیارد دلار یارانه میده .از طرفی احمدی نژاد اقتصاد رو نابود کرد دامدها رو 0 حالا چکار باید کرد؟
 • بی نام A1 ۲۰:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۰
  دقت کردین چقدر احتمال درمورد یارانه ها دادند؟
  • kerza A1 ۰۶:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۵
   0 0
   دوست من دولت ها همه محلی برای آزمایش مردم هستند!!!!!!پس باید احتمال های زیادی روی این مردم نجیب به نام انقلاب امتحان کنند!!!!!!!!!!!!!!
 • بی نام IR ۲۰:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۰
  96 67
  همون سهام عدالتی که دکتر محمود احمدی نژاد به قشر خاصی داد بسه ! لطفاً شما دیگر نمی خواهد سهام به مردم بدهید با این اوضاع نابسامان اقتصادی جیب مردم...
  • بی نام IR ۰۶:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۱
   15 25
   احتمالا شما از اینکه به قشر خاصی نداد بیشتر ناراحتید
  • بی نام IR ۱۶:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۱
   2 2
   نخیر دوست عزیز من ناراحت کسانی هستم که فقط یه برگ کاغذ بهشون داد و لاغیر ... توی اون قبر هیچ مرده ای نیست ...
 • بی نام IR ۲۰:۳۴ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۰
  اصلا اینقدر با شخصیتن!!! اینقدر مودب هستن اینقدر درست و بحا حرف میزنن که آدم دلش میخواد بگه یارانه ام فدای سرت بزرگوار !!
  • بی نام A1 ۰۴:۵۴ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۱
   26 18
   شما برو انصراف بده تا یارانه تو جیب یک فرد نیازمند بره؛ نه شمای مرفه بی درد !
 • بی نام A1 ۲۰:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۰
  20 33
  شماها که دم انتخابات شعارهای خوبی می دادید حرف ۱۰۰ روز میزدید مردم را چی فرض کردید؟ حبف رای که به شما ها دادم باید سفید می دادم
  • بی نام A1 ۱۱:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۱
   1 4
   حرف حساب!!!!!1
 • ناشناس CA ۰۳:۱۵ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۱
  37 0
  بابا این یارانه که پول شیر یک ماه هم نمیشه ازبس گرانی بیداد میکند
 • بی نام US ۰۳:۱۷ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۱
  17 1
  من شنيدم ميگن در برخي مناطق و روستاها وقتي كسي دور از جونتون فوت ميكنه شناسنامه اش باطل نميشه و طبيعتا يارانه باقي ميمونه چون اونجا اين تشريفات نياز نيست و با استشهاد محلي و حضور مردم در همون جا ميت رو دفن ميكنن
 • ایرانی IR ۰۴:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۱
  21 0
  یعنی به رفتگان و اموات هم یارانه میدهند که میگید بیشتر از جمعیت یارانه پرداخت میشه؟
  • بی نام IR ۱۰:۳۸ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۱
   10 1
   نه به بعضی نور چشمی ها بیشتر میدن نماینده ها و .....
  • بی نام IR ۱۷:۲۳ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۲
   1 1
   آره من كسىرو مىشناسم كه خارج ازكشور زندگى مىكنه واينجاهرماه يارانه اش ميره به حسابش
 • بی نام A1 ۰۴:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۱
  31 1
  وقتی که نمیتوانید کشور را با این همه ثروت اداره کنید تورم را نمیتوانید کنترل کنید کار برای جوانان نمیتوانید ایجاد کنید و35 سال است فقط شعار میدهید قساد ودزدی از بیت المال بیداد میکند تازه میخواهید این یقرون دوزار یارانه را از مردم بگیرید بابا برید ببینید در صنایع در بانکها چه زدو بندهایی برای چپاول بیت المال میشود اختلاس 3 هزار میلیارد تومانی شده هنوز از اعلام اسامی دزدان میترسید
 • حاج محسن IR ۰۴:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۱
  5 0
  شاید دلیلش این باشد که چرا ما ملت از امکانات اولیه استفاده کنیم میتوان این پول را جای دیگر خرج کردد. تحمل مردم در فقر بالاست. بیماری به علت نداشتن پول با خود تا اخر عمر به یدک میکشند.
 • کارمند دانشگاه A1 ۰۵:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۱
  2 4
  ایکاش پرونده هدفمندی یارانه ها را زیر نظر دکترطیب نیا وزیر محترم اقتصاد قرار میدادند.
 • سید A1 ۰۵:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۱
  4 12
  با خراب کردن دیگری کسی بجایی نرسیده،اگرخودمردعملید واخلاص،صادقانه کارکنیدچون دولت گذشته وهنراین نیست که ناتوانی وبی عرضه گیتان رابه دیگران نسبت دهید.
 • کسری IR ۰۵:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۱
  16 1
  من خودم به شخصه خانواده هائی را می شناسم که از ابتدا یارانه ای دریافت نکردند پس مشخص می شود تقلب در جای دیگری انجام می گیرد.
 • بی نام IR ۰۵:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۱
  9 2
  ايشان خودشان معلم رياضيات جديد سال اول دبيرستان ما در شهيد بهشتي بودند خدا حفظشان كند
 • سارا IR ۰۶:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۱
  17 6
  كسي رو ميشناسم كه سوئد زندگي ميكنه وضعشم خوبه اما سالي 2دفعه مياد ايران يارانشو ميگير و ميره
 • بی نام IR ۰۶:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۱
  31 1
  بهتره از سه دهک اول یارانه حذف بشه .مهمتر از اون کمکها به کشورهای دوست و برادر قطع بشه.شاید بشه اینجوری مشکلات دولت کم بشه و دولت بتونه در کار تولید سرمایه گزاری کنه.
 • بی نام IR ۰۶:۱۵ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۱
  26 1
  به بیش از جمعیت کشور یارنه می دهند!!
 • بی نام IR ۰۶:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۱
  10 19
  جناب نوبخت قبل از انتخابات کلید نشون مردم دادید حالا هر جا کم میارید کاسه کوزه را سر قبلی ها میشکنید , این همه بلدم بلدم این بود
 • بی نام FI ۰۶:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۱
  27 7
  به جای پرداخت یارانه 44 هزار تومانی می توان به مردم سهام داد تا این پول به سمت پس انداز پیش رود. +++++++++++ نفست از جای گرم در میاد آقای سخنگو ما که با حقوق ۷۰۰ هزارتومنی آخر ماه لنگیم حالا می خوای پس انداز کردنو یاد ما بدی؟ معلومه دولت تدبیر از حال ونک به پایین خبر نداره به خدا ما هم آدمیم با یک بچه که تو راه دارم فقط امیدم به خداست که بتونم شکمشو سیر کنم حالا شما هی بهانه بیار که دولت قبل ..... تو ماه گذشته قیمت مواد غذایی افزایش داشته برای چی؟ بخدا با بهانه شعار هایی که دادید از یاد ما نمیره امثال ما بودیم که روحانی رای آورد حالا به فکر ما باشید به وعده هاتون عمل کنین
  • بی نام IR ۰۷:۲۳ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۱
   20 8
   دولت که بهت رحم نمی کنه حداقل خودت به خودت رحم می کردی وقتی شرایط زندگی ات اینقدر سخته چرا باید یکی دیگه رو هم به این مشکلات اضافه بکنی ؟!!!!!
  • بی نام A1 ۰۸:۵۴ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۱
   20 4
   آخه برادر من شما كه دريافتيت كمه چرا گذاشتي بچه دار بشي ؟ چه آينده روشني در انتظار اون طفل معصوم ديدي كه بدون خواست خودش پاشو به اين دنياي كثيف و بلبشو باز كردي ؟
 • احسان A1 ۰۷:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۱
  26 0
  در حال حاضر هم که یارانه می دهید با گران کردن نرخ ارز ماهی 90 هزارتومان از ما میگیرید وحتی بیشتر لطفا یارانه ها را قطع کرده ارز را به 1200 تومان بر گردانید
 • آراز A1 ۰۷:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۱
  8 4
  پیشنهاد میکنم یک شرایطی را اعلان کنند بگن اینها که این شرایط رو دارند بیان یارانشونو انصراف بدن .بعد دولت بیاد در اسرع وقت سه دهک بالا رو شناسایی کنه و بگه اگر بعدا مشخص شه کسی اون شرایط رو دارا بوده و یارانه اش رو گرفته علاوه بر مبلغ در یافتی در اون تاریخ یه مبلغی هم جریمه میشه
 • بی نام A1 ۰۷:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۱
  9 0
  با توجه به افزايش ساعت كاري كارمندان به ويژه افرادي كه طفل خردسال دارند و در مهدكودك مي گذارند اين را توجه داشته باشند مهدهاي كودك با بي رحمي تمام شهريه هاشون را افزايش دادند اعتراض ميكني ميگن ساعت كاري مهد كودك تا ساعت 3 بعداظهراست اگر مي خواهيد كودكتان تا ساعت 5 بعداظهر نگهداري شود بايد يه چيزي اضافه پرداخت كنيد.حالا با اين حقوق ناچيز كه دريافت ميكنيم بايد اين هزينه ها را هم متحمل بشويم.تنها نگاه اميدواركننده ما اين بود مثلا يارانه را گرفتيم بعضي از اين خرج هاي اضافه مان جبران مي شود.متاسفانه با صحبت هاي آقاي نوبخت كردند فكر ميكنم...........
 • بی نام A1 ۰۷:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۱
  1 2
  نمیدومم چرا هر کاری میکنم از این مجری برنامه خوشم نمیاد یکم حجب و حیا رو رفتارش بزاره بهتر میشه.. امیدوارم این کارو انجام بده
 • بی نام IR ۰۸:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۱
  12 0
  1-خیلی از اونهایی که حقوق بگیر هستند تو 3 ماه ماه اول سال مالیات زیادی از شون کسر شد اونقدرمبلغش بالا بود که افزایش حقوق تو فیش محسوس نبود. البته تو این دو سه ماه اخر برای جبران مالیات رو کم کردند حتی خیلی ها یکی دو ماه مالیات ندادند . راجع به این موضوع که اون پول سه ماه اول سال آیا تو دولت قبلی خرج شد یا نه توضیح بدید یا یه مطالب بذارید. 2- مساله دیگه اینه که چند میلیون نفر اصلا یارانه دریافت نمی کنن و تقاضا هم ندادند. اول یارانه اون افرادی که برای مرده هاشون هم یارانه میگیرند رو حذف کنند و بعد دهک اول ودوم. اینظوری نیازی به حذف یارانه دهک سوم هم نیست. 3-یکی از سوء مدیریتها هم همین چند دفتر چه بودن یه عده درکنار دفترچه نداشتن بعضی ها ست که واقعا با عدالت جور در نمی آد.
 • بی نام A1 ۰۸:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۱
  14 1
  این متوفی های یارانه بگیر کی از اقتصاد ما حذف می شوند ؟ در جاهای دیگه هم وجود دارند چک حامل نقد می کنند و...
 • شمالی IR ۰۹:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۱
  24 0
  خبرآنلاین با سانسور چیزی درست نخواهد شد.من هم حق دارم نظر بدم و نظر من الزاما نبایستی به نظر شما نزدیک باشه.
 • بی نام IR ۰۹:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۱
  1 0
  مهمتر از اینها اینه که روابطمون رو هر چه سریعتر با کشورهای پیشرفته تو حوزه نفت و گاز خوب کنیم و از چاههای مشترک که سالانه حدود پنجاه میلیارد دلار به ضرر ما و به نفع عربهاست استفاده کنیم
 • بی نام IR ۱۳:۲۵ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۱
  0 0
  این پاییزیست است که پیش از زمستان آمده... مثل همه سال های این آبادی
 • بی نام IR ۱۶:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۱
  0 0
  با سلام وقتی که تمام کارهای تان را روی ملت پیاده کردید .1- تورم 2- فشار اقتصادی 3 -افزایش گاز بنزین برق وتلفن را روی مردم پیاده کردید .حال یارانه که حق مردم است را هم زودتر بردارید واسترس ما ملت ایران را کمتر کنیید
 • يــــــــــــــــــــارانــــــــــــه A1 ۱۶:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۱
  2 0
  من رو قطع كنيد، قيمت ها رو هم به حالت اول برگردونيد
 • نفس A1 ۱۸:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۱
  1 1
  تو رو خدا به جای حذف یارانه های ما بیاید مزایایی که به بعضی کارمندا میدین رو قطع کنید اصفهانی ها میدونن مجتمع فولاد وذوب اهن برا چی باید این قدر به کارمنداش حقوق کارت شناو رستوران و... بده بی عدالتی بی داد میکنه اونوقت ما باید ارزوی یه زندگی راحتو به گور ببریم کجان اونا که میومدن تو تلویزیون هی میگفتن هدفمندی یارانه ها داره خوب پیش میره جواب مارو کی باید بده یعنی جامعه ی اسلامی هستیم لطفا چاپ کن خبر انلاین
 • mosa IR ۱۸:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۱
  1 0
  بی عدالتی نشود اشکالی ندارد
 • جلال IR ۲۰:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۱
  2 1
  دیگه میخوان چیو گرون کنن ؟ در عرض چند روز خرید انشعاب برق از 251 هزار تومان رو رسوندن به 750 هزار تومان تا بتونن از پول خودمون بهمون یارانه بدن :) دیگه چه منت بزرگی سر این ملت میخواین بذارین ؟ اصلا این ملت براتون به حساب میان ؟ اگه فکر معیشت مردم هستین ، اگه میگین قیمت مسکن سر به فلک کشیده ، چطور دلالها رو مقصر جلوه میدین ؟ بابا همه گرونیها دست خودتونه ، خواهشا اینقدر ما ملت رو ...... فرض نکنین .
 • بی نام EU ۲۱:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۱
  2 2
  اين متوفيان در دولت قبل هم بودن.شمايي كه انقدر وعده و وعيد دادين حالا بايد اجرا كنين.مسلما اگه وضع مملكت رو نميدونستيد كه فاجعست الان سكاندار ٧٠ميليون انسان شديد.اگر هم ميدونستيد بايد به قول خودتون كه به مردم داديد عمل كنيد.پس تقصير رو گردن اين و اون نندازيد
 • بی نام A1 ۲۲:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۱
  1 2
  معاون برنامه‌ریزی رئیس‌جمهور:امکان قطع یارانه نقدی وجود دارد الان اب هم گرون شد و اضافه شد به مکافات های گاز و برق دستتون درد نکنه آقای دولت امید و تدبیر این یارانه را بردارید خیال ملتو راحت کنید . علاوه بر صبحانه های کاری ، نهار و شام هم اضافه کنید نگران نباشید امید مردم به دولت خدشه دار نمیشه بلکه صیغل هم پیدا می کنه !
 • بی نام A1 ۰۳:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۲
  3 0
  چرا فشار به ایران، بعد از تماس تلفنی اوباما افزایش یافت !؟
 • بی نام A1 ۰۸:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۲
  2 1
  خيلي ناميد شديم
 • مسعود A1 ۰۹:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۲
  2 0
  در ايران تنها 7 درصد درآمد دولت از محل مالياتهاست كه البته عمده آن هم از حقوق بگيران (كارمندان دولت و كارگران) ستانده مي شود به طوريكه بسياري كسبه بازار و ... با به نام كردن مغازه ها يا خودروهايشان يا .... از پرداخت ماليات فرار مي كند. همچنين سالهاست كه سازمانهاي بزرگي مثل آستان قدس رضوي. بنياد مستضعفان . سپاه و ... كه فعاليتهاي اقتصادي گسترده اي هم دارند به دولت ماليات نمي دهند. قبل از اينكه دولت بخواهد يارانه دهكهاي پردرآمد را حذف كند ابتدا اين تبعيضات در نحوه گرفتن ماليات را رفع كند و سپس اگر باز هم كسري در پرداخت يارانه ها آورد به نسبت كسري خود از دهكهاي بالاي درآمدي حذف كند كه البته همين هم باز نياز به اطلاعات دقيق دارد.
 • بی نام A1 ۱۱:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۲
  3 4
  یک ساختمان چند ماه طول میکشه که ساخته شه ولی در عرض چند ثانیه نابود میشه. حالا شما انتظار داری اقتصادی که تو 8 سال نابود شده، 1 ماهه ساخته شه
 • kerza A1 ۰۶:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۵
  2 0
  آقایون با امید شروع کرده اند ،حالا تا 8سال هنوز وقت دارن تا برای اداره مملکت بدنبال تدبیر باشن !!!!!!!!!