ریس هیات مدیره ستاد دیه استان تهران گفت: "در حال حاضر، 400 زندانی مالی غیر عمد در زندانهای استان تهران وجود دارند که 78 نفر از این تعداد، زن هستند."

امید سلیمی بنی: محسن رفیق دوست، در نشست خبری ستاد دیه استان تهران، توضیح داد: "در سال 91، توسط ستاد دیه استان تهران، 710 زندانی جرایم مالی غیر عمد با مجموعه پرداخت 88 میلیارد و 950 میلیارد تومان آزاد سازی کرد. در سال 92 نیز تاکنون (شش ماهه اول سال) 236 نفر با صرف هزینه 18 میلیارد و 160 میلیون تومان آزاد شده اند. همچنین سال گذشته کمکهای مردمی به این ستاد 628 میلیون تومان بود که امسال تاکنون 520 میلیون تومان از مردم جمع آوری شده است."

رئیس هیات مدیره ستاد دیه استان تهران همچنین از نیاز این ستاد در آزاد سازی زندانیان مالی غیرعمد خبر داد و گفت: "حدود 40 میلیارد تومان برای آزادی این 400 نفر پول نیاز است. در سال 91، بیش از 70 میلیارد تومان را از شکات تخفیف گرفتیم و در سال 92 نیز تاکنون 17 میلیارد تومان از شاکیان این زندانیان، درخواست تخفیف کرده ایم که پذیرفته شده است."

وی همچنین در پاسخ به خبرآنلاین درباره درخواست ستاد دیه از مجلس گفت: "بیمه ها با مجلس مکاتبه کرده اند که قانون بیمه شخص ثالث اجباری حذف شود، از نمایندگان مجلس درخواست می کنیم به جای اجرای موقت این قانون، قانون مزبور را به صورت همیشگی تصویب کنند. از همین جا نیز از نمایندگان مجلس، می خواهیم حرف بیمه ها را گوش نکنند. آنها برای درآمد بیشتر خود این حرفها را می زنند و ما برای آزادی انسانها این حرف را می گوییم."

او همچنین درباره تعیین نرخ دیه گفت: "اگر از ما پرسش شود به رئیس قوه قضائیه می گوییم که نرخ دیه را متناسب با توان مردم تعیین نماید، ولی این موضوعی است که در اختیار حاکمیت است و مطابق قوانین صدر اسلام و شرایط تورم جامعه این نرخ، تعیین و ابلاغ می شود."

رفیق دوست همچنین از خانمهای متاهلی که مهریه خود را به اجرا گذاشته اند خواست با منطق بیشتری به این موضوع فکر کنند و سراب آینده را به تیره بختی فعلی عوض نکنند.

وی همچنین اعلام کرد: در سال گذشته، ستاد دیه استان تهران، 289 نفر زندانی دیه را آزاد کرده و همچنین 421 نفر زندانی معسر مالی را آزاد کرده است. همچنین امسال این ستاد 130 زندانی دیه و 163 نفر زندانی معسر مالی را آزاد سازی کرده. وی از مردم خواست کمکهای نقدی خود را به شماره حساب 1414 بانک تجارت، شعبه چهارراه پارک واریز کنند. واریز وجه به این شماره حساب از تمام شعب بانکهای تجارت سراسر کشور قابل انجام است.

ریس هیات مدیره ستاد دیه استان تهران همچنین به خبرآنلاین گفت: "در حال حاضر، 400 زندانی مالی غیر عمد در زندانهای استان تهران وجود دارند که 78 نفر از این تعداد، زن هستند."

۴۷۴۷

کد خبر 317379

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۰۹:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۱
  10 5
  چند مرد زندانی نفقه و مهریه هستند؟ چند مرد بخاطر جرایم مالی غیر عمد زندانی هستند؟ چند خانواده از نعمت پدر محروم شدند؟ همه اینها را رها کردید همین 78 زن را گرفتید؟!!!!
  • بی نام A1 ۱۰:۱۵ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۱
   12 6
   چند تا زن شوهرشون ولشون کرده رفته ززن دوم گرفته؟؟؟ چند تا بچه آیندشون بازیچه هوس بازی باباهاشون شده؟؟ چند تا بچه به خاطر یه سو تفاهم مامانشون رو از دست دادن و الان باید با بابای قاتلشون زندگی کنن؟؟؟ چند تا؟؟؟ چند تا زن به خاطر کتک خوردن از شوهر تو دوران حاملگی بچشون رو از دست دادن؟؟؟