محمدجهرمی در مصاحبه با روزنامه اعتماد گفت:

این شایبه وجود دارد که شما به دلایل سیاسی از پرونده اختلاس مصون ماندید.

بیش از دو سال است به ناحق آبروی بنده را برده‌اند و از مسوولیت خارج کرده‌اند و چند بار بازجویی شده‌ام.  کسی سوء استفاده را کشف نکرد جز خود بانک صادرات. کسی هم برخورد اولیه نداشت جز خود بنده. بعضی‌ها در بانک صادرات عنوان می‌کنند که ‌ای کاش اطلاعات را به قوه قضاییه و وزارت اطلاعات نمی‌دادید. الان هم من بعد از دو سال به این نتیجه رسیده ام که ای کاش اطلاعات را منتشر نمی‌کردم، چون خوب رسیدگی نشد...من خودم به قوه‌قضاییه و وزارت اطلاعات زنگ زدم و گفتم و اینها دستگیر و موضوع را پیگیری کردند. من بعد از اینکه مدارک را به دست آوردم، اعلام کردم که آقای خاوری متهم در مسائل فساد بانکی است. ولی خود من این برخورد را کردم. شما عنوان می‌کنید که من در این پرونده مصون بو‌دم، اما الان می‌بینید که خود دولت دهم و شخص آقای احمدی‌نژاد به خاطر اینکه بنده پرونده را به قوه‌قضاییه دادم، این طرف و آن طرف علیه بنده صحبت کرد. بعد هم چطور من در این پرونده مصون بودم که بیش از 8، 7 بار بازجویی پس دادم. همه زندگی من را مرور کردند. زندگی خانواده و پدر و مادر من را مرور کردند، اما یک ریال نتوانستند پیدا کنند ...


چه شد که شما متوجه این تخلف مالی شدید؟

تقریبا اشتباه خود آقای آریا بود. یعنی اسناد جعلی را با اسناد واقعی اشتباه کرده بود. چون هم اسناد واقعی داشت و هم اسناد جعلی. این موضوع باعث کشف این تخلف مالی شد. اگر این اشتباه صورت نمی‌گرفت، شاید تاکنون هم این سو* استفاده به خاطر تبانی و عدم ثبت در دفاتر بانک صادرات قابل کشف نبود.


شما گفتید که وقتی این موضوع را فهمیدید، اعلام کردید، اما ‌ای کاش که این کار را نمی‌کردید. چرا؟


وقتی خود شما مبارزه با فساد کردید، انتظار ندارید که خود شما را متهم کنند و مجرم شناخته شوید. بله، من اگر هر قصوری داشته باشم، پاسخگو هستم و حاضرم در هر دادگاهی که تشکیل می‌شود، جواب دهم. ولی بیش از دو سال است که آبروی خدمت 33 ساله بنده و تعدادی از کارمندان و مدیران صدیق را برده‌اند و احضار می‌کنند؛ در صورتی که خود من با فساد مبارزه کردم. اگر قرار است نظام و مجموعه کشور مبارزه با فساد انجام دهد، باید کسی که با فساد مبارزه می‌کند را تشویق کنند، نه اینکه با او این‌گونه برخورد شود. اینکه می‌گویم الان به این نتیجه رسیدم که ای کاش این کار را نمی‌کردم، فقط به خاطر این است که احساس می‌کنم در بانک‌ها که مسائل فساد بیشتری وجود دارد، دیگر کسی جرات نمی‌کند مبارزه با فساد داشته باشد.

آقای احمدی‌نژاد مدعی مبارزه با فساد بودند، چطور زمانی که شما این موضوع را افشا کردید، علیه شما صحبت می‌کردند؟

شما مسائلی را که آقای احمدی‌نژاد در دولت و به ویژه روزهای آخر دولت خود انجام داد را ببینید و یک نمونه آن، 16 میلیارد تومان دانشگاه ایرانیان است، مبارزه با فساد ایشان کاملا روشن می‌شود که چگونه بوده است.


از آقای خاوری خبر دارید؟

خیر، از زمانی که ایشان فرار کرده است، دیگر هیچ خبری ندارم.

فکر می‌کنید چه شد که ایشان اینقدر راحت فرار کرد؟

این سوال را از آقای محسنی‌اژه‌یی بپرسید.

اما ایشان خیلی راحت فرار کردند.


نگذاشتند ایشان توسط دادگستری خوزستان دستگیر شوند. اگر دستگیر شده بود، قطعا فردای آن روز به انگلستان نمی‌رفت و فرار نمی‌کرد و امروز روند رسیدگی به پرونده کامل‌تر می‌شد.
1717

کد خبر 317486

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 19
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • نعمت IR ۰۴:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۲
  203 9
  آقای جهرمی آنموقع که وزیر کار و یا رییس بانک صادرات می شدی احمدی نژاد خوب بود ، حالا بد شد ، چه بلایی که بخاطر طرحهای زود بازده جنابعالی سر این مردم نیامد ، رییس بانکی هستی که بیشتر اختلاس آنجا شده ، به سئوالات هم نمی خواهی جواب بدهی ؟
  • صدای جوانان A1 ۰۷:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۲
   29 1
   مرزبندي مديران دوبت قبلي با احمدي نژاد اين روزها مثل نقل و نبات زياد شده : علي آبادي و جهرمي و .....
 • محمد A1 ۰۴:۲۳ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۲
  109 0
  آقای جهرمی هم یک چیزهایی می داند .
 • بالابالا IR ۰۴:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۲
  165 1
  آقای هاشمی وزیر بهداشت می گوید : بالا دستی ها نمی گذارند حقایق را راجع به تغذیه به مردم بگوییم آقای جهرمی می فرمایند : بالا تر از من محسنی اژه ای می داند که چرا خاوری فرار کرد و به جای اینکه کسی که در فساد نقش داشته دستگیر شود من سین جیم می شوم ؟؟ این بالابالاها چه کسانی هستند و چرا با این نظام توانمند ولایت فقیه این بالا ها راست راست برای خودشان تجارت می کنند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 • بی نام A1 ۰۴:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۲
  121 4
  آقای جهرمی شما بعنوان وزیر کار احمدی نژاد قرار بود برای جوانان کار ایجاد کنید ولی همه جوانان رو بیکار کردین حالا که پا تون تو پرونده فساد اقتصادی باز شده دارین مظلوم نمایی می کنین
 • پارسا FI ۰۴:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۲
  70 0
  اینا چه دردی رو از مردم دوا میکنه.الان دیگه فساد از بین رفت؟واقعا نمیدونم چی میشه گفت؟این فسادها همینجوری داره رو میشه اما هیچ اتفاقیم نمیفته.شبا یه سری تو خیابونا بزنید متوجه میشید.ماشین های میلیاردی که تو شهر جولان میدن هر کاریم دلشون میخواد میکنن حق مردمم به راحتی میخورن آب از آبم تکون نمیخوره.وامصیبتا
 • بی نام IR ۰۵:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۲
  82 0
  راستی قضیه بنگاه های زود بازده چه شد؟!!! چند هزار میلیارد حیف و میل شد؟!!
 • بی نام A1 ۰۵:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۲
  74 0
  عجب!
 • بی نام IR ۰۵:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۲
  86 10
  آقای جهرمی دیگر حمله به احمدی نژاد شما را از محاکمه نجات نمی دهد چاره دیگری برای بازی خود بیابید
 • بی نام A1 ۰۵:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۲
  108 2
  این است پاک ترین دولت ایران.....تازه به قول این اقا این اختلاس پیدا شد ..وای به حال اختلاس هایی که هنوز کشف نشده
 • کرمانشاه IR ۰۵:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۲
  12 0
  جناب جهرمی شما دروزارت کار هم خوب نکاشتید ،طرح کارگاههای زود بازده،که بااعتراف خود دستگاههای اقتصادی وناظر بیشتراز 80درصد پرت بوده واین تورم 50درصدی که گریبانگیر اقتصاد مملکت شده ناشی از ایده وتصمیمات نابجای شما میباشد،چرااینقدر مظلوم نمایی میکنید،راستی ازآن فیش حقوقی چند صد میلیونی ات چه خبر؟
 • مهدی IR ۰۵:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۲
  73 1
  شما با فساد مبارزه میکردین؟دستتون درد نکنه.فقط یه سوال؟!سالی چقدر دریافتی کارمندی داشتید؟یعنی چند صد میلیون حق تخصص بالای شما بود!!!!
 • آرمین A1 ۰۷:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۲
  15 1
  چرا تمام این مسوولین سابق از جمله آقای جهرمی و علی آبادی و .... وقتی تو دولت قبلی پست های مهم داشتند , دولت نهم و دهم خدمتگذارترین و پاک ترین دولت جهان بود اما حالا که دولت عوض شده و دوستان پست میخوان .... !!!!!
 • فهیمه A1 ۰۷:۱۵ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۲
  6 1
  خدا به شما اجر دهد. تا بوده دنیا همین بوده.
 • بی نام IR ۰۸:۳۸ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۲
  16 0
  مرغ شد 7000 تومن
 • پيام IR ۰۹:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۲
  7 0
  اگه حرفاش حقيقت ذاشته باشن؟؟؟؟اختلاس رو اين آقا پيدا كرده باشه چي؟؟؟شايدهم واسه همين تو زندانه.
 • عیسی رستمی A1 ۰۹:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۲
  16 0
  آقای جهرمی خودشان خوب میدانند، چه ضربات مهلکی بر اقتصاد بیمار کشور عزیزمان وارد آمده است و همه اینها ناشی از انتصابات نابجا و رشد بادکنکی رایج در دولت قبلی بوده است!!
 • بی نام A1 ۱۰:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۲
  20 0
  عدالت قضايي و اسلامي در اين است كه اشخاص يقه سفيد و دانه درشت هم به مانند افراد ديگر كه متهم هستند به دادگاه فراخوانده شده و مورد محاكمه قرار گيرند. در اسلام همه در برابر قانون برابرند.
 • بی نام IR ۱۱:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۲
  13 0
  تنها کسی له از اول شما راشناخت مهندس مظاهری رئیس بانک مرکزی بود که مخالف طرح کارگاه های بدون بازده بود!!