سعید مظفری زاده داور سرشناس ایرانی که برای شرکت در همایشی علمی و ارائه مقاله به کشور کانادا سفر کرده بود بعد از 2 ماه دوری از لیگ برتر به ایران برگشت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ؛ سعید مظفری زاده یکی از 3 داور الیت فوتبال ایران که برای شرکت در همایشی علمی و ارائه مقاله در دانشگاه ونکوور کانادا به این کشور سفر کرده بود به ایران برگشت. او که در این مدت از حضور در بازی های مقدماتی جوانان آسیا عذرخواهی کرده بود حالا می تواند در کنار دیگر داوران در لیگ برتر قضاوت کند. البته بسیاری از داوران سرشناس کشور مثل محسن ترکی و علیرضا فغانی از اتفاقات رخ داده در دو ماه گذشته گلایه داشته و چندان راضی به قضاوت در لیگ برتر نیستند. آنها بر این عقیده هستند که حتی اگر ثابت شود 3 داور مورد نظر کمیته اخلاق تخلفی انجام داده باشند نباید فضایی در ورزش کشور حاکم می شد که کل جامعه داوری متهم به فساد شوند .

درحالی که بسیاری  از مربیان ، مدیران حتی بازیکنان فوتبال در سال های گذشته به دلیل دست داشتن در مسائل پشت پرده مورد اتهام قرار گرفته یا محکوم شدند اما هیچ گاه کل جامعه مربیان ، بازیکنان یا مدیران متهم به فساد نشدند. داوران سرشناس فوتبال ایران در نامه ای از فدراسیون فوتبال خواسته بودند تا برای روشن شدن اتهامات علیه داوری از نهاد های امنیتی خواسته شود به صورت مستقیم در این باره ورود کنند و هر کس گناهی کرده را معرفی کنند و بی گناهان هم از مظان اتهام خارج شوند.

حالا باید دید داوران الیت فوتبال ایران یعنی ترکی، فغانی و مظفری زاده در شروع دوباره بازی های لیگ حاضر به قضاوت در مسابقات می شوند یا لیگ بحرانی جدید را پیش رو خواهد داشت.

4141

 

 

کد خبر 317540

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =