تودیع و معارفه رئیس دفتر تبلیغات اسلامی نمایندگی تهران

مراسم تودیع و معارفه رئیس پیشین و جدید دفتر تبلیغات اسلامی نمایندگی استان تهران در سالن کنفرانس همایش‌های دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد.

مراسم تودیع و معارفه رییس پیشین و جدید دفتر تبلیغات اسلامی نمایندگی استان تهران امروز با حضور حجت‌الاسلام دکتر احمد واعظی، رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه در سالن کنفرانس مرکز همایش‌های دفتر تبلیغات اسلامی قم برگزار شد.

در این مراسم حجت‌الاسلام محمدحسین معزی، رییس پیشین دفتر تبلیغات اسلامی نمایندگی تهران تودیع و حجت‌الاسلام محمد شیخ‌الاسلامی به عنوان رییس جدید این نمایندگی در استان تهران معارفه شد. در ادامه مراسم حجت‌الاسلام معزی با بیان این‌که مهم‌ترین وظیفه در تبلیغ روزآمدی، شناخت چالش‌ها، آمدها و نیازها است، گفت: دفتر تبلیغات اسلامی این وظیفه را به خوبی انجام داده است. وی با اشاره به این‌که علما حصن حصین فکر مردم هستند، افزود: همان‌گونه که مرزبانان مرزهای کشور را از خطرات حفظ می‌کنند، علما و مبلغان هم از فکر و دین مردم نگهبانی می‌کنند.
رییس پیشین دفتر تبلیغات اسلامی نمایندگی تهران اظهار داشت: با توجه به امکانات موجود موفق به ایجاد 55 حوزه رابط در تهران شدیم که همه این حوزه‌ها در حال حاضر شناخت کافی با دفتر تبلیغات دارند و در فعالیت‌ها از دفتر مشاوره و یاری می گیرند.
حجت‌الاسلام معزی با بیان این‌که دفتر تبلیغات می‌تواند فعال، بازیگر و راهنمای خوبی در حوزه دینی، فرهنگی وهنری در کشور باشد، خاطرنشان کرد: دفتر تبلیغات باید به ارگان‌ها و نهادها خط‌‌‌ دهی کند. در این جلسه همچنین حجت‌الاسلام شیخ‌الاسلامی، رییس جدید دفتر تبلیغات نمایندگی تهران با اشاره به این که همه باید برای پیشرفت اسلام به ویژه مکتب تشیع تلاش کنیم، اظهار داشت: برای رسیدن به این هدف نیازمند یاری کلیه مسؤولان و دوستان در دفتر تبلیغات اسلامی هستیم و امید داریم با تبلیغ صحیح بتوانیم مشمول الطاف اهل‌بیت به ویژه امام حسین(ع) قرار بگیریم.

متن تقدیرنامه حجت‌الاسلام واعظی از رییس سابق دفتر تبلیغات اسلامی نمایندگی تهران
جناب آقای حجت‌الاسلام محمدحسین معزی
دفتر تبلیغات اسلامی تهران از بدو تأسیس تاکنون همواره درجهت نیل به اهداف و مأموریت‌های موردنظر قدم برداشته و در طول سال‌های فعالیت خود خدماتی ارائه کرده است، این دفتر بی‌گمان در سال‌های اخیر با جدیت و تلاش جناب‌عالی ضمن تغییر رویکرد و بازتعریف برنامه‌ها شاهد توسعه فعالیت‌ها به ویژه در حوزه فرهنگی، آموزشی و تبلیغی بوده و بحمدالله به توفیقاتی دست یافته‌ و کمک شایانی به مجموعه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم کرده است.
بدین‌وسیله ضمن تقدیر از زحمات بی‌‌دریغ و خدمات ارزشمندتان این لوح سپاس تقدیم می‌گردد، امیدوارم همواره در ظل عنایات حضرت حق موفق باشید.

متن حکم رییس جدید دفتر تبلیغات اسلامی نمایندگی تهران از سوی حجت‌الاسلام واعظی
جناب آقای حجت‌الاسلام محمد شیخ‌الاسلامی
نظر به استعفای حجت‌الاسلام آقای معزی و با توجه به شایستگی علمی تجربیات و سوابق ارزشمندتان به موجب این حکم به سمت رییس دفتر تبلیغات اسلامی نمایندگی تهران منصوب می شوید.
دفتر تهران در سال‌های اخیر با تغییر جهت‌گیری و توسعه فعالیت‌های خود نقش بسزایی در نیل به اهداف و مأموریت‌های دفترتبلیغات اسلامی داشته و امید است جناب‌عالی با استفاده از ظرفیت‌های موجود و همکاری با مراکز فرهنگی و تعامل با اساتید، فضلا و طلاب گرانقدر تهران ضمن استمرار فعالیت‌های جاری، آن مجموعه را بیش از پیش شکوفا کنید، مزید توفیق‌تان را از خداوند منان خواستارم.
در خاتمه لازم می‌دانم از تلاش‌های ارزنده و زحمات بی‌دریغ جناب آقای حجت‌الاسلام معزی در طول مدت مسؤولیت وی تقدیر و تشکر کنم.

رییس دفتر تبلیغات اسلامی: انجام رسالت تبلیغی فرصتی الهی است

رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با بیان این‌که انجام رسالت تبلیغی فرصتی الهی است، گفت: طلاب و مبلغان باید از هر فرصتی برای تبلیغ دین الهی استفاده کنند.
به گزارش خبرگزاری رسا، حجت‎الاسلام دکتر احمد واعظی، رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با اشاره به این‌که وظیفه تبلیغ که به عهده ما طلاب قرار داده شده فرصتی الهی است، گفت: ما باید از این فرصت به خوبی استفاده کنیم چون مشخص نیست این نعمت الهی چه اندازه در اختیار ما خواهد بود.
وی افزود: این فرصت الهی که در اختیار ما طلاب قرار گرفته بسیار طلایی و مهم است و بسیاری افراد هستند که دوست دارند چنین توفیقی داشته باشند ولی این فرصت خدادادی بسیاری خطرا و حساسیت‌ها را نیز در کنار خود جای داده که هر کسی از عهده مسؤولیت آن بر نمی‌آید.
رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با بیان این‌که رسالت تبلیغ یکی از مهم‌ترین رسالات روحانیت، است، خاطرنشان کرد: مبلغان باید در هر فرصت زمانی و مکانی نسبت به انجام این رسالت الهی اقدام کنند.
حجت‌الاسلام واعظی انجام رسالت الهی را در گرو داشتن قلب و روحی زلال و مطمئن دانست و تصریح کرد: کسانی که به دنبال تبلیغ دین الهی هستند باید نخست قلبا و روحا به این کار اعتقاد پیدا کرده و سپس به دنبال حضور در این عرصه باشند.
وی با بیان این‌که هر چیزی که صبغه الهی داشته باشد ماندگار است، بیان داشت: باید تلاش کنیم فعالیت‌ها و کارهایمان قربةالی‌الله بوده و با یقین انجام شود چون هر چه عمل با یقین صورت بگیرد اثرگذاری آن هم به مراتب بیشتر خواهد بود.
رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم ادامه داد: کسانی که در رأس امور تبلیغی دارای مسؤولیت‌هایی هستند، باید توجه داشته باشند که کار خود را با یقین، خلوص نیت و بدون منیت و خودپسندی انجام دهند تا بتوانند مسؤولیت خود را به خوبی انجام داده و سربلند بیرون آیند.
وی با اشاره به اهمیت برکت در زندگی، افزود: برکت نکته مهم و خاصی است که ما باید از خدا بخواهیم و دعایمان این باشد که خداوند به هر کار ما خیر و برکت عنایت کند زیرا اگر کاری با برکت همراه نباشد هیچ ثمری نخواهد داشت.
حجت‌الاسلام واعظی با بیان این‌که برکت عمر و علم از بالاترین و مهم‌ترین برکت‎ها است که خداوند به برخی بندگان خود عنایت کرده است، ابراز داشت: افراد بسیاری هستند که در حوزه‎های مختلف کسب علم کرده‎اند ولی برکت هیچکدام به اندازه برکت علمی و عملی شیخ انصاری، آخوند، علامه و امام خمینی(ره) نبوده است.
وی خاطرنشان کرد: از مصادیق بارز عمر با برکت، وجود مبارک امام خمینی(ره) بود، چون امام در هر عرصه و زمینه‌ای که وارد می‌شد خیر و برکتی را از خود به جای می گذاشت و می‌توان گفت ایشان در مردمی‌بودن، فرهنگی‌بودن، فضای اجتماعی، عرفان، فقه و اصول و حتی سیاست زبانزد عام و خاص بود.
رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در پایان گفت: شعبه تهران به دلیل این‌که در ابتدا کار خود را به عنوان نمایندگی قم آغاز کرد کار خاصی را نداشت و کسی هم از وجود این نمایندگی به نوعی خبر نداشت و مشکل دیگر راه اندازی این شعبه در دو سال پیش مشکل بودجه کلی دفتر بود که گریبان این شعبه را هم گرفت ولی این شعبه در حال حاضر دارای شرایط خوبی است.

/6262

کد خبر 317809

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =