شفا آنلاین نوشت:

بازرس انجمن علمی جراحان عمومی ایران گفت:علت اصلی ارجاع مردم به اورژانس های کشور تروما و تصادفات است که دلیل این امرافزایش وسائط نقلیه،مسافرت ها و همچنین تصادفات در سطح جاده های وخیابان ها است.

دکتر هاشم سید مهدی در حاشیه هشتمین کنگره انجمن علمی جراحان عمومی ایران ضمن اعلام این خبر افزود: برای درمان به موقع و سریع بیماران اورژانسی به بخش های اورژانس مجهزو پرتعداد و امکانات کافی برای حمل و نقل سریع مجروح نیاز است.
وی ادامه داد:علی رغم این که وسایل تکنولوژی پزشکی در حد معقول بوده اما کماکان برای افزایش :.79ا دارد و پراکندگی بیمارستان ها در حواشی پایتخت و شهرستان ها نیز یک معضل اساسی است و به همین دلیل در راستای سامان دهی این اوضاع مستلزم پتانسیل هایی هستیم که هزینه های بالایی را شامل می شود.
متخصص جراح عمومی اصلی ترین درد درمان را در جامعه کمبود سرانه درمان دانست و خاطر نشان کرد: در صورت عدم تأمین کمبود سرانه درمان،مردم-پزشکان-بیماران-بیمه هاو بیمارستان ها مدام از هم گله و شکایت خواهند داشت.
عضوهیئت مدیره هشتمین کنگره انجمن علمی جراحان عمومی ایران درباره بیشترین عمل های جراحی در بخش های اورژانس نیزگفت :در پایتخت بیشتر ارجاع بیماران به بخش های اورژانس به علت آپاندیسیت و انسداد روده ها است و در حواشی پایتخت به دلیل تصادفات فراوان به علت (تروما ها) به اروژانس مراجعه می کنند.
دکتر سید مهدی اظهار داشت:جراحان و کل ملت ایران با شعور هستند و از لحاظ تکنولوژی و علم چیزی از کشورهای دنیا عقب تر نیستند و در ایران روش درمانی که در توانایی انجام جراحان عمومی نباشد به هیچ عنوان وجود ندارد.
وی در خصوص کیفیت عملکرد جراحان عمومی با بیان این که کیفیت کاری شان خوب است در عین حال توضیح داد:اخیرأ تعداد جراحان عمومی خوبی رشد و تربیت شده اند که با آموزش های کافی درحال خدمت رسانی به مردم جامعه هستند.
بازرس انجمن علمی جراحان عمومی ایران در خصوص نحوه عملکرد بیمه ها نیز به خبرنگار شفا آنلاین گفت: بیمه ها خود مختارند و مصوبات وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی و قیمت گذاری مصوب را اجرا نمی کنند و جداگانه وارد معادله می شوند و به بیماران و بیمارستان ها نیز فشار وارد می کنند.

45301

کد خبر 317938

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۰۸:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۵
  16 2
  به خاطر اینکه نصف روز های سال کشور تعطیله دکتر و مطب کجا بود؟
 • بی نام A1 ۰۹:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۵
  3 0
  واقعا اگر فکر اساسی برای فرهنگ رانندگی توام با جریمه های سنگین برای متخلفین نشه یک فاجعه اتفاق میافته . آدم میترسه عرض خیابان را پیاده طی کنه!!! چه برسه به جاده ها .