واحدمرکزی خبر نوشت:

وزیر راه و شهرسازی گفت: بزودی با تامین مالی طرح مترو تهران - پرند زمان بهره برداری از آن اعلام خواهد شد.

عباس آخوندی امروز در بازدید از مترو پرند و فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) افزود: بخش قابل توجهی از طرح 52 کیلومتری متروی تهران - پرند اجرا شده است و بزودی و با تامین اعتبارمورد نیاز ، عملیات اجرایی ان با سرعت بیشتری پیگیری می شود .
آخوندی درباره مترو پردیس و هشتگرد نیز اظهارداشت : مطالعات مترو پردیس هنوز کامل نشده و تاکنون هم از مترو هشتگرد بازدید نداشته ام که زمان بهره برداری آن را اعلام کنم.
وی گفت : در این مسیر پیشنهاد شد دو ایستگاه برای قم و واوان در نظر گرفته شود تا مسافران قم از ایستگاه مسیر فرودگاه بتوانند وارد و یا به سمت قم خارج شوند.
وزیر راه و شهرسازی درباره طرح های توسعه فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) هم افزود: این فرودگاه برای جابجایی 50 میلیون مسافر در سال برنامه ریزی شده بود که هم اکنون سالانه کمتر از 6 میلیون مسافر در آن جابجا می شوند.
وی گفت: با تلاش های وزیر امور خارجه امیدواریم بتوانیم سرمایه گذاری خارجی دعوت واز طریق فاینانس طرحهای توسعه فرودگاه امام را اجراکنیم .
آخوندی افزود:‌ باید تلاش کنیم که فرودگاهی در شأن ملت ایران بسازیم.
وزیر راه و شهرسازی گفت: ترمینال 2 فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) با ظرفیت جابجایی سالانه 20 میلیون مسافر از جمله طرحهای توسعه فرودگاه امام خمینی (ره) است که نیاز به سرمایه گذاری بین المللی دارد.

3131

کد خبر 317965

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۱۰:۲۳ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۵
  0 0
  ایشان روز 3 شنبه 23 مهر 92 با اتحادیه دلالان بنگاه املاک جلسه ای داشتند که اعلام شد اما نتیجه اش خبری نیست. لطفا پیگیری نمایید با تشکر
 • بی نام IR ۱۰:۲۳ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۵
  10 0
  چه عجب بالخره فهمیدن این فرودگاه مایه آبروریزیه و باید تغییر کنه
 • جمعی از اهالی روستای سلمان آباد فشافویه A1 ۱۱:۰۳ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۵
  4 0
  آقای آخوندی با سلام: وزارتخانه شما هنوز مبلغ زمینهای کشاورزان روستای سلمان آباد شهرری را که در طرح فرودگاه قرار دارد پرداخت نکرده و فقط پول منازل آنها راداده و آنها آواره شهرها و روستاهای اطراف شده اند.خواهشا به کشاورزانی که خودشان و ابا و اجدادشان در این روستا مشغول کار بوده و زحمات بسیار کشیده اندرسیدگی و توجه نمایید.