مربیان تیم ها بعد از مسابقات امروز لیگ برتر در کنفرانس خبری شرکت کردند.

سرمربی تیم فوتبال مس کرمان گفت: نمی‌دانم انگار پشت سر مس آه است که بدشانسی می‌آوریم و فرصت‌های گلزنی را از دست می‌دهیم.

به گزارش خبرگزاری فارس، پرویز مظلومی پس از شکست دو بر یک مقابل فجر سپاسی در جمع خبرنگاران گفت: این برد را به یاوری تبریک می‌گویم اما در نیمه دوم تیم برتر میدان بودیم و حتی توپ به دست دروازه‌بان ما هم نرسید با این حال دو گل خوردیم و باختیم. نمی‌دانم مسئله روحی و روانی است که بازیکنی مثل ادینهو موقعیت تک به تک را از دست می‌دهد. ظاهرا فشار روانی روی تیم است.

وی افزود: من اصلا از بازی بازیکنانم راضی نیستم ما خوب تمرین کردیم و اردوی خوبی هم داشتیم در این بازی هم موقعیت‌سازی کردیم اما گل نزدیم که این مسئله به خلاقیت،‌ اعتماد به نفس و تمرکز بازیکنان مربوط می‌شود.

سرمربی مس ادامه داد: ما بدشانس بودیم درست مثل بازی با گسترش فولاد که در عین شایستگی باختیم در این دو بازی مساوی حداقل نتیجه‌ای بود که شایسته آن بودیم باید تا نیم فصل تیم را نگه داریم و پس از آن تقویتش کنیم و سه چهار بازیکن به تیم اضافه شوند. وقتی بازیکنی به بزرگی ادینهو موقعیت از دست می‌دهد یا فرزاد حسین‌خانی موقعیت گلزنی‌اش از دست می‌رود نشاندهنده آن است که تمرکز لازم نداریم باید روی این مسئله کار کنیم. نمی‌دانم چرا بدشانسی دست از سر تیم برنمی‌دارد. آه پشت سر تیم است و نمی‌دانم مشکل کجاست ما بارها در تمرین روی گلزنی کار کرده‌ایم. اما در لحظه‌آی که باید گل بزنیم این کار را نمی‌کنیم.

مظلومی تصریح کرد: در نیمه دوم کاملا برتر از حریف بودیم توپ حتی به دست دروازه‌بانمان هم نرسید. شاید با جذب یک گلزن مشکل را حل کنیم یا باید پول زیادی در نیم فصل خرج کنیم و 500 میلیون بدهیم و بازیکن بگیریم یا اینکه با باشگاه‌های دیگر تبادل بازیکن کنیم.

****

سرمربی تیم تراکتورسازی تبریز می‌گوید 10 بازی خانگی آنها می‌تواند تراکتورسازی را قهرمان کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مجید جلالی در کنفرانس خبری بعد از بازی با فولاد خوزستان اظهار کرد: تحمل بی‌تجربگی‌مان در این بازی بسیار سخت است. در زمین بازی خیلی بهتر بودیم و می‌توانستیم با اختلاف زیادی پیروز شویم ولی کم‌تجربگی‌مان باعث شد تا نتوانیم نتیجه خوبی رادر مقابل فولاد کسب کنیم.

وی درخصوص خطای پنالتی بازیکنانش گفت: هوادارانمان بعد از آن پنالتی رفتار بسیار خوب و بافرهنگی را داشتند و وقتی داور این صحنه را پنالتی اعلام می‌کند و بازیکن حریف نیز آن صحنه‌ی زشت را انجام می‌دهد رفتار هوادارانمان بسیار خوب بود و آیا اگر این صحنه در شهرهای دیگر رخ می‌داد به نظرتان حاشیه‌هایی را به دنبال نداشت؟

سرمربی تراکتورسازان ادامه داد: هوادارانمان در ادامه بازی نیز داور را تشویق کردند که باید به دلیل اشتباهش باید جریمه بشود و فوتبال می‌گوید باید حداقل یک سال محروم شود.

جلالی درخصوص هواداران تراکتورسازی و حضور 45 هزار نفری آنها گفت: احساسات پاک هوادارانمان را امروز احساس کردیم 17 بازی دیگر برایمان باقی مانده است که 10 بازی آن خانگی است و باید در این 10 بازی به این شکل به استادیوم بیایند. 10 بازی خانگی‌مان می‌تواند ما را قهرمان کند.

سرمربی تیم تراکتورسازی تبریز در پایان اظهار کرد: از داور امروز بازی‌مان خاطرات خوبی ندارم ولی من می‌گویم او امروز اشتباه کرد و به مسائل دیگر کاری ندارم.

***

سرمربی تیم فوتبال فجرسپاسی گفت: ما پیروز شدیم اما مساوی با مس کرمان هم می‌توانست نتیجه‌ای عادلانه باشد.

به گزارش خبرگزاری فارس، محمود یاوری پس از پیروزی دو بر یک مقابل مس کرمان در نشست خبری اظهار داشت: بازی حساسیت داشت و بازیکنان ما در نیمه اول بازی بهتری را به نمایش گذاشتند. اما در نیمه دوم این تیم مس بود که خوب بازی کرد و یکی از بهترین بازی‌هایش را به نمایش گذاشت.

وی ادامه داد: می‌دانستیم مس احساسی بازی می‌کند و در نیمه اول ما خوب بازی کردیم و از موقعیت‌هایمان استفاده کردیم. در نیمه دوم فشار به تیم مس زیاد بود و به نظرم اگر گل دوم را می‌خوردیم نتیجه عادلانه بود و مساوی هم می‌توانست نتیجه عادلانه باشد.

وی در مورد علت جدایی‌اش از مس کرمان گفت: در نشست خبری دیشب حرف‌هایم را زدم دیگر تکرار آن لزوم ندارد (یاوری شب گذشته گفت به دلیل اینکه در کار فنی‌ام دخالت می‌کردند از تیم مس جدا شدم).

سرمربی تیم فجرسپاسی با اشاره به نیم فصل دوم گفت: در نیم فصل دوم می‌توانیم دو بازیکن بگیریم و دو بازیکن زیر 22 سال هم در اختیار باشگاه قرار می‌دهیم تا فهرست تیم خالی شود تا تیم را تقویت کنیم.

***

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: بازی در تبریز دشوار است و به همین خاطر یک امتیاز در این شهر برای ما حکم سه امتیاز را داشت.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین فرکی پس از تساوی دیدار دو تیم تراکتورسازی تبریز و فولاد خوزستان در نشست خبری پس از این مسابقه اظهار داشت: صحبت‌هایی که قبل از بازی انجام شد و پرداختن به مسائل حاشیه‌ای که اتفاقا اصلا هدف ما نبود، باعث شد تا درگیری‌های رسانه‌ای ایجاد شود. در حالی که برد و باخت اصلا مهم نبود و تیمی با سه امتیاز قهرمان نمی‌شد. یک مقدار این مسائل باعث شد تا مسابقه قبل از شروع، وارد حاشیه شود.

وی افزود: پیش بینی من این بود که بازی قابل قبولی ارائه شود که این اتفاق هم رخ داد. بازی کردن در تبریز کار ساده‌ای نیست. تماشاگران تیم تراکتورسازی هم برای تماشای پیروزی تیمشان به ورزشگاه آمده بودند. ما هم می‌خواستیم بازنده نباشیم و اگر بشود سه امتیاز را بگیریم. فکر می‌کنم اگر دروازه‌بانمان آن اشتباه را نمی‌کرد می‌تواستیم در بازی پیروز هم بشویم.

سرمربی فولاد با بیان اینکه دیدار با تراکتورسازی سرعت و کیفیت بالایی داشت، گفت: رد و بدل شدن چهار گل گواه این مسئله است. بازیکنان ما زحمت زیادی کشیدند که از صدر جدول پایین نیایند. به نظرم این یک امتیاز بازی امروز حکم سه امتیاز را داشت.

یکی از خبرنگاران شادی گل لوسیانو پریرا مهاجم فولاد را زننده و زشت دانست و از حسین فرکی در این خصوص سئوال پرسید. فرکی در اینباره گفت: من یک عذرخواهی به هواداران تراکتورسازی بدهکارم ولی این حرکت در فرهنگ ما یک معنایی می‌دهد و در فرهنگ برزیل یک معنای دیگر. شاید پریرا با این فضا آشنا نباشد. من بین دو نیمه هم به او گفتم. قبل از بازی هم به تک تک بازیکنان تاکید کردم که به مسائل حاشیه‌ای توجه نکنند.

وی ادامه داد: ولی این حرکت ناخواسته بود و پریرا نمی‌دانست در فرهنگ ما این حرکت زشت است. من این حرکت و شادی گل را بارها از این بازیکن در برزیل دیده بودم. معنایش را هم امروز متوجه شدم. این شادی گل را وقتی انجام می‌دهند که بازیکن در حال پدر شدن است. این یک پیام است که از فوتبال به همسر بازیکن منتقل می‌شود.

سرمربی فولاد افزود: شما اگر بازی فصل گذشته ما با پیکان را هم می‌دیدید، دیگر بازیکن برزیلی ما هم این کار را کرد. تا اینجای کار، حرکت بازیکن فولاد قابل قبول بود ولی در ادامه وقتی او توپ را به سمت هواداران شوت کرد، دیگر قابل قبول نبود. به همین خاطر من از مردم عذرخواهی می‌کنم. مردم تبریز از زبان من بشنوند که پریرا اصلا قصد توهین نداشت. او خودش به من گفت که واقعا نمی‌دانسته این حرکت توهین است. ضمن اینکه ما اجازه نمی‌دهیم به هیچ تیمی توهین شود.

خبرنگاری در این نشست خبری داور را متهم کرد که به سمت فولاد سکته کرده بود نه غش! فرکی از اظهار نظر درباره داوری خودداری کرد و درباره صحنه پنالتی فولاد یادآور شد: من درباره پنالتی اظهار نظر نمی‌کنم ولی به من گفتند که پنالتی درست بوده است. اگر غیر از این هم باشد نمی‌شود الان درباره‌اش صحبت کرد.

وی همچنین درباره اتلاف وقت بازیکنان فولاد در این مسابقه، گفت: ما هیچ وقت دنبال اتلاف وقت نبوده‌ایم. این مسابقه برای من حساسیتی نداشت. ما وقت کشی را به بازیکنانمان توصیه نمی‌کنیم. این بدآموزی‌ها در تیم ما جایی ندارد. البته تیم ما جوان است و اگر اتفاقی هم رخ بدهد به خاطر جوانی بازیکنان است نه برنامه‌های فنی.

سرمربی فولاد در خصوص اینکه چرا با وجود اینکه فولاد مدعی قهرمانی است، گل‌های زیادی تا اینجای کار دریافت کرده، تاکید کرد: ما حاضریم 50 گل بخوریم و 51 گل بزنیم ولی قهرمان شویم. ما داریم روی این مسئله کار می‌کنیم. ضمن اینکه خط حمله ما در صدر لیگ است. از سوی دیگر تعداد گل‌هایی که خورده‌ایم طبیعی است چون در خط دفاع مشکلاتی داشتیم که ادامه دارد. موضوع دیگر اینکه وقتی یک تیمی گل می‌خورد، این گل خوردن متوجه خط حمله و مهاجمان هم هست نه فقط خط دفاع.

خبرنگاران تبریزی مجددا به حرکت لوسیانو پریرا اشاره کردند و از حسین فرکی درباره "حرکت زشت" مهاجم فولاد توضیح خواستند. سرمربی فولاد که از تکرار این سئوال ناراحت به نظر می‌رسید، گفت: من چندبار عذرخواهی کردم. آیا بالاتر از عذرخواهی، عذرخواهی داریم؟! نمی‌خواهم با شما بحث کنم. نگذارید به مسائل سال‌های قبل برگردیم. در تیم شما بازیکنی به اسم کرار جاسم بود که در یک مسابقه کاری کرد 10 هزار صندلی بشکند. این بازیکن در تراکتور بوده است.

تیم فوتبال فولاد خوزستان در هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال روز جمعه در ورزشگاه یادگار امام (ره) شهر تبریز به مصاف تراکتورسازی رفت که این مسابقه با نتیجه تساوی 2 بر 2 به پایان رسید. ما هیچ وقت دنبال

43 43

 

 

کد خبر 318095

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =