نماینده مردم تهران در مجلس، به گفتگوی مهرنامه با دکتر حسین نصر و بخش مربوط به پذیرش ریاست دفتری فرح واکنش نشان داد.

در یادداشت کوتاه علی مطهری که در شماره جدید «مهرنامه» منتشر شده آمده است:

«در ماهنامه شماره 30 مصاحبه​ای با آقای دکتر سیدحسین نصر شده است که در آن مطلبی از قول ایشان در ارتباط با استاد شهید آیت الله مطهری آمده است که نیاز به توضیح دارد. ایشان در ارتباط با پذیرش ریاست دفتر فرح دیبا می گویند: «تنی چند از آقایان علمای بنام آن زمان در مورد پذیرفتن این نوع مشاغل به من اصرار می​کردند. اسم آنها را نمی​خواهم ببرم و فقط یکی را نام می​برم که آن هم مرحوم مطهری است.»

نمی​خواهم نسبت دروغگویی به آقای دکتر نصر که فرد محترمی هستند بدهم، ولی این سخن با آنچه اینجانب از پدرم در این موضوع شنیده​ام سازگار نیست و لاجرم یکی از این دو باید خلاف واقع باشد. از جمله زمانی که استاد مطهری عکس آقای دکتر نصر را در حال تعظیم در مقابل فرح در صفحه اول روزنامه کیهان دیدند جمله ای در نکوهش ایشان گفتند که قابل نقل نیست. یا در جای دیگر فرمودند: «دکتر نصر تحت فشار همسرش که دائم به او می گفت تو از اقران خود عقب ماندی، این پست را پذیرفت.»

بهتر است آقای دکتر نصر به جای این تمسک‌ها، کار خود را مثلا با اصل «استفاده از پایگاه دشمن به نفع اسلام» توجیه کنند که در زمان ائمه علیهم السلام نیز مصداق داشته است یا همان طور که در این مصاحبه فرموده​اند، همین را بگویند که «من اشتباه کردم» و این امر چیزی از منزلت علمی و خدمات ایشان به فرهنگ و معارف اسلامی نمی کاهد.»

کد خبر 318116

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • رامین A1 ۲۳:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۶
  11 13
  دکتر نصر از این اظهار نظرهای عالمانه هم درباره دیگر شخصیت من جمله دکتر شریعتی هم داشتند ...
  • بی نام A1 ۰۵:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۷
   3 5
   عالمانه يا عامدانه؟!
 • نیما EU ۰۵:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۷
  12 11
  فرح اگر سعادتمند بود این اتفاق می افتاد ولی سعادت این را نداشت که از هدایت یک اندیشمند بزرگ استفاده نمایند خدا میداند : بلا چون زیزدان فرو هشت وفر همه زیرکان کور گردند و کر تقدیر این بوده که شهید مطهری شهید باشد وفرح هم اواره حال نتیجه ای که دکتر نصر می خواهد هر چه باشد نشده امام رضا هم ولیعهد مامون شد تا زمانی که امام شهید نشده بود مامون سعادتمند بود بعد از شهادت مامون ملعون شد.
 • بی نام IR ۰۵:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۷
  4 2
  لازم به رد این حرف دکتر نصر نبود ما خودمان به این ادعا در مورد شهید مطهری خندیدیم
 • ulaanbaatar A1 ۱۲:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۹
  0 0
  حرف های آقای علی مطهری به درد دعوا با آقایون کوچک زاده و رسایی میخوره. واقعا مضحکه که آدمی مثل دکتر سید حسین نصر نمی تونه به ایران بیاد و از وجودشون استفاده بشه.