رمان طنز«شاهنشاه در کوچه دلگشا»نوشته محمدعلی علومی که درباره وقایع تاریخ معاصر است بزودی توسط سوره مهر به پنجمین چاپ خود می‌رسد.

به گزارش خبرآنلاین، علومی درباره این کتاب گفت: «شاهنشاه در کوچه دلگشا» درباره وقایع تاریخ معاصر ایران مانند کودتای 28 مرداد 32 و عملیات آژاکس است. در این کتاب به شاه خبر می‌دهند که انگلستان قصد کودتا دارد و می‌خواهد سلسله جدیدی را حاکم کند. شاه به سبک شاه عباس با لباس مبدل به کرمان می‌رود،آنجا یکی از مراکز قدیمی نفوذ استعمار بریتانیا و مقر پلیس جنوب بوده است،به این ترتیب یک دیکتاتور با اقشار پایین جامعه همنشین می‌شود.

وی ادامه داد: فضای این رمان به فراخور موضوع، آمیخته‌ای از طنز و ترس است و از رهگذر این حالت گروتسک به جهان داستان‌های کافکا نزدیک می‌شود. جایی از این رمان کلاغ به ساواک کرمان خبر می‌دهد که شاه و دوست او، «آماشاءالله ایرانمنش» علیه رژیم پهلوی صحبت می‌کرده‌اند.

«شاهنشاه در کوچه دلگشا» چندی پیش جایزه بخش رمان کتاب سال طنز را از آن به‌خود اختصاص داد.

«من نوکر صدامم»، « طنز در آمریکا»، « وقایع‌نگاری بن لادن»، «آذرستان»، «بم امید بر دمیدن» از آثار دیگر محمدعلی علومی است.

«شاهنشاه در کوچه دلگشا» در 552 صفحه منتشر می​شود.

بنابراین گزارش، کتاب «لشکر خوبان» که شرحی از خاطرات مهدی‌قلی رضایی، رزمنده نیروهای اطلاعات عملیات و هم‌رزم شهید مهدی باکری است و چندی پیش تقریظ رهبر انقلاب نیز بر این کتاب رونمایی شده، به صورت الکترونیک به فروش می‌رسد. این کتاب نوشته معصومه سپهری است که خاطرات نور‌الدین عافی را در کتاب «نورالدین پسر ایران» روی کاغذ آورده بود. «لشکر خوبان» تا کنون 9 بار تجدید چاپ شده و جایزه ربع قرن کتاب دفاع مقدس را نیز به خود اختصاص داده‌است.

کتاب روایتگر وقایعی است که بر رزمندگان لشکر 31 عاشورا در کشف مسیر حمله در عملیات‌های فتح المبین، مسلم بن عقیل و نصر گذشته‌است. رزمندگانی که چشم و گوش لشکر 31 عاشورا بودند، چرا که مسئولیت خطر کشف مناطق علملیاتی بر عهده آنان بود.

مقام معظم رهبری در یادداشت خود بر این کتاب از نویسنده و راوی آن اینچنین تقدیر کردند: «این نیز بخشی از آن تصویر عظیم و باشکوهی است که ما همواره آن را از دور دیده و تحسین کرده و بزرگ شمرده‌ایم بی‌آنکه از ریزه‌ کاری ها و نقش های معجز‌آسای تشکیل دهنده‌ی آن و رنگ آمیزی های بی‌نظیر جزء جزء آن، به درستی خبر داشته باشیم. این کتاب شرح این ریزه کاری های حیرت انگیز در بخشی از این تابلوی ماندگار و تاریخی است. آنچه درباره‌ی عملیات بدر و والفجر ۸ و کربلای ۵ و کربلای ۴ و بیت المقدس ۲ و ۳ در این کتاب آمده از بخشهای برجسته‌ تر آن است. همچنین مجاهدت ها در کوه های غرب؛ در ماووت و گرده‌ رش و قامیش دیگر آن بلندی های سخت، و نیز آنچه به یگانها و دستجات اطلاعات و غواص مربوط میشود و نیز بخشهای دیگری از آن در خور آن است که در شکل فیلم و رمان عرضه شود.»

کتاب «لشکر خوبان» در کتابخانه الکترونیک سوره مهر (اینجــــــا) به قیمت 5000 تومان به فروش می‌رسد.

 

6060

 

کد خبر 318475

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =