۰ نفر
۱ آبان ۱۳۹۲ - ۰۸:۲۴

پایگاه اطلاع رسانی دولت نوشت:

هیات وزیران بنا به پیشنهاد معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصوب کرد؛ تصویب نامه شماره 176441/ت48702ه مورخ 30/9/1391 موضوع طرح مهرآفرین و کلیه پیوست ها، اصلاحات و الحاقات بعدی آن لغو می شود.

بر این اساس، اقداماتی که در دستگاه های اجرایی و استانداری ها حسب مورد، قبل از تاریخ ملغی الاثر شدن هر یک از بندهای تصویب نامه فوق و اصلاحات و الحاقات بعدی آن با توجه به نظرات رئیس مجلس شورای اسلامی و با رعایت قوانین و مقررات انجام شده است، با تشخیص معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور صحیح تلقی می شود.

همچنین با توجه به بند(124) قانون بودجه سال 1392 کل کشور، هر گونه استخدام در دستگاه های اجرایی با رعایت ماده(44) قانون مدیریت خدمات کشوری و تبصره(1) ماده(51) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران و سایر قوانین و مقررات مربوط صورت می گیرد.

این مصوبه از سوی اسحاق جهانگیری؛ معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.

بر اساس بند(124) قانون بودجه سال 1392 کل کشور، از ابتدای سال 1392 استخدام نیروی انسانی صرفاً براساس ماده(51) ‌قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران و مواد ذی‌ربط قانون مدیریت خدمات کشوری مجاز است و هرگونه استخدام مازاد بر آن تخلف و پرداخت هرگونه وجهی توسط هر دستگاه اجرایی برای جبران استخدام‌های غیرقانونی تصرف در اموال عمومی و موجب تعقیب قضائی مسئول دستگاه اجرایی است.

ماده(44) قانون مدیریت خدمات کشوری

به کار گیری افراد در دستگاه‌های اجرائی پس از پذیرفته شدن در امتحان عمومی که به طور عمومی نشر آگهی می‌شود و نیز امتحان یا مسابقه تخصصی امکانپذیر است. دستور العمل مربوط به نحوه برگزاری امتحان عمومی و تخصصی به تصویب شورای توسعه مدیریت می‌رسد.

تبصره(1) ماده(51) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه

تعداد مجوزهای استخدامی برای هرسال در سقف اعتبارات مصوب در قانون بودجه با رعایت مفاد بند (ب) ماده (24) قانون مدیریت خدمات کشوری به پیشنهاد مشترک معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور و معاونت به تصویب شورای توسعه مدیریت می‌رسد. معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور، رئیس شورای مذکور و معاونت به عنوان عضو شوراهای موضوع قانون مدیریت خدمات کشوری تعیین می‌شوند
/29220

 

کد خبر 318887

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 11
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۰۹:۱۵ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۱
  39 5
  خوب کرد . ما یه فامیل داریم مدیره ............خواهرش زنش برادر زنش خواهر زنش رو برده سر کار دولتی . درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  • بی نام A1 ۰۹:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۱
   22 4
   اوه کشور پره از این فامیل بازیها
 • مردمی A1 ۱۰:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۱
  6 1
  تکلیف اینایی که با پارتی بازی و سوء استفاده رفتند سرکار دولتی و هیچی هم بارشون نیست را کی مشخص میکنید؟
 • ملت ایران A1 ۱۱:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۱
  7 8
  درود بر روحانی محبوب
 • ali A1 ۱۱:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۱
  4 1
  مهر کارآفرین برابر خزان و بیکاری مساوی بهار بی عدالتی یک فوق لیسانس جویای کار
 • با تدبیر A1 ۱۱:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۱
  16 16
  آقایان چقدر خوب کار می کنند قطع یارانه ها ، لغو استخدامها ، وضعیت نامشخص مسکن مهر ، قیمت دلار کمتر از 3000 تومان نیست و لغو افزایش حقوق و .... آقایان خسته نباشید !!!!!!
 • مجتبی IR ۱۱:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۱
  9 4
  بابا ما 26 خرداد 91 آزمون دادیم،شامل کی میشه بالاخره؟از صبح این خبر رفته رو مخ آدم!!
 • حمید محبوبی IR ۰۵:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۲
  6 3
  لغو طرح مهرآفرین عادلانه نیست. خیلی ها پول آزمون داده اند و در امتحان شرکت کرده اند ولی اصلا جوابی دریافت نکرده اند و بعضی ها هم در آزمون قبول شده اند ولی نمیتوانند حقشان را بگیرند و بروند سرکار. دولت امید ناامیدی ایجاد کرد. قول دادند اشتغال را درست کنند نه اینکه بیکاری و نگرانی ایجاد کنند. با شنیدن این خبر همه خانوادها نگرانند. نگران جوان های تحصیل کردشان هستند که حتی با قبولی در آزمون نمی توانند سرکار بروند. تکلیف کسانی هم که سرکار هستند و با این طرح استخدام شده اند نیز معلوم نیست و همه جامعه بلاتکلیف شده اند. در جامعه نگرانی شدیدی ایجاد شده. لطفا نمایندگان مجلس به داد جوانها برسند تا تباه نشوند. حداقل تا آخر سال 92 این طرح خوب و کارآمد اجرا بشه و بعد با آمادگی لغو بشه.
 • milad yari IR ۰۵:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۲
  5 4
  خدمت مدیریت سایت سلام و خسته نباشید.این دیگه چه تصمیمی هستش. بسیاری از دولتمردان دولت یازدهم بیش از چند تا پست اداری دارند اونوقت ما حتی نمیتونیم یک پست اداری داشته باشیم. این بود تدبیر و امید؟ بخدا بسیاری از زندگی ها با شنیدن خبر لغو طرح مهرآفرین داره ازهم می پاشه. خانوادها نگران شدند. جوانها همه نا امید و نگران شدند. بیکاری در جامعه بیداد می کنه با لغو این طرح حجم بیکاری بیشتر می شود و بزهکاری و کارهای خلاف هم بیشتر. اگه کار و استخدام نباشه جوانان همه برای سیر کردن شکم خود و خانواده دست به خلاف می زنند. لطفا این حرفها را به گوش آقای روحانی برسانید.
 • نیما موسوی IR ۰۵:۳۴ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۲
  7 3
  چرا دارند به جوانان تحصیل کرده ظلم می کنند. به جای اینکه اشتغال زایی کنند دارند بیکاری ایجاد می کنند. تکلیف منی که در امتحان قبول شدم چیه؟ تکلیف کسانی که چندین بار پول آزمون داده اند چیه؟ چرا ما جوانان تحصیل کرده رو نا امید می کنند؟ چرا خانوادهای ما رو نگران می کنند؟
 • یک معلم A1 ۱۴:۰۳ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۳
  0 1
  روحانی مچکریم