۰ نفر
۹ آبان ۱۳۹۲ - ۱۶:۵۲
کشف دلفین کوهان دار در استرالیا

گونه جدیدی از دلفین گوژپشت در آب های شمال استرالیا کشف شد. این چهارمین عضو خانواده دلفین های گوژپشت به خاطر داشتن کوهان غیرعادی زیر باله پشتی شان این چنین نام گرفته اند.

ایرنا نوشت:

گونه جدیدی از دلفین گوژپشت که پیش از این ناشناخته بود، در آب های شمال استرالیا کشف شد. محققان می گویند این دلفین حالا چهارمین عضو خانواده دلفین های گوژپشت است که به خاطر داشتن کوهان غیرعادی زیر باله پشتی شان نامگذاری شده اند.

یک گروه بین المللی که از جمله محققان جامعه حفظ حیات وحش و موزه آمریکایی تاریخ طبیعی را دربرمی گیرد ٢٣٥ نمونه نسج دلفین های گوژپشت یافت شده از شرق اقیانوس اطلس تا غرب اقیانوس آرام را تحلیل کرده و آنها را از نظر انواع دی.ان.آ تجزیه و تحلیل کرده اند.

دانشمندان همچنین تفاوت های ظاهری جمجمه ١٨٠ دلفین گوژپشت راکه در سواحل اقیانوس های اطلس و آرام و همچنین موزه ها یافته اند با هم مقایسه کرده اند. کارشناسان نتیجه گرفته اند که دلفین گوژپشت استرالیایی از نظر ژنتیکی با دیگر نوع این آبزی متفاوت است.

گونه دلفینی که بتازگی شناسایی شده تا دو و نیم متر طول، رشد می کند و رنگ آن از خاکستری تیره تا صورتی یا سفید متغیر است.

علاوه بر دلفین گوژپشت استرالیایی، دلفین گوژپشت اطلس نیز در آبهای شرق اقیانوس اطلس در غرب آفریقا شنا می کند و گونه های ایندو-پاسیفیک در آب های شرق اقیانوس هند و غرب اقیانوس آرام زندگی می کنند. این ها همگی گونه های جانوری «درخطر» یا «آسیب پذیر» به شمار می روند.

محققان می گویند کشف جدید، بر تصمیم گیری درباره سیاست های حفظ و حفاظت از تنوع ژنتیکی دلفین ها و نقاط سکونت آنها تاثیر می گذارد.

۵۳۵۳

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 320200

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =