تسنیم نوشت:

عوض حیدرپور عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم،‌ با اشاره به بررسی‌های این کمیسیون درباره حادثه تروریستی سراوان اظهار داشت: کمیسیون امنیت ملی در هفته گذشته با برگزاری چندین جلسه، شهادت چند مرزبان ایرانی در مرز پاکستان به وسیله گروهک تروریستی جیش العدل را مورد بررسی قرار داده و تیمی را برای بررسی این موضوع، به منطقه اعزام کرد.
وی ادامه داد: کمیسیون امنیت ملی پس از بررسی‌های مفصل، راهکارهایی را پیش‌بینی کرد که این راهکارها به مبادی امنیتی، اطلاعاتی و انتظامی کشور ابلاغ شد تا هر چه زودتر، با اجرای این تمهیدات و تدابیر، جلوی اینگونه حوادث گرفته شود.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تاکید کرد: همچنین از دولت پاکستان خواسته شده تا جلوی اقدامات گروهک جیش العدل گرفته شود چرا که طبق شناسایی‌های ایران، این گروهک در حد چندین نفر است.
به گفته وی، همه اعضای این گروهک تروریستی شناسایی شده‌اند و مشخصات آنها در اختیار دولت پاکستان گذاشته شده و از دولت پاکستان درخواست شده تا این افراد بازداشت و تحویل ایران شوند.
حیدرپور افزود: البته ما با دولت پاکستان قرارداد استرداد مجرمین داریم و مدتی هم بود که حوادث اینچنینی نداشتیم، اما به دلیل جابجایی دولت در کشور پاکستان، شرایطی بوجود آمده و این گروهک برای ابراز وجود چنین عملیاتی را انجام داده است.
** اعلام آمادگی ایران برای انجام عملیات دستگیری اعضای گروهک جیش العدل
وی در ادامه تصریح کرد: اسامی اعضای گروهک و همچنین محل استقرار آنها از سوی ایران به دولت پاکستان داده شد و از دولت پاکستان خواسته‌ایم تا این افراد را بازداشت کرده و به ایران تحویل بدهد؛ ایران البته بنا ندارد که در اقدامات دولت پاکستان دخالت کند، لذا از طرف پاکستانی خواسته شده که خودش عملیات دستگیری این تروریست‌ها را انجام دهد اما ایران در عین حال اعلام کرده، در صورتی که این کشور نمی‌تواند این کار را انجام دهند، خود جمهوری اسلامی آمادگی دارد در پاکستان عملیات دستگیری این افراد را انجام دهد.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس بر همین اساس تاکید کرد: در حال حاضر مذاکرات بین مرزبانان ایران و پاکستان انجام شده و کاردار سفارت پاکستان در تهران به وزارت خارجه فراخوانده شده و تذکرات لازم به وی داده و وی توجیه شده است، بنابراین فعلا منتظریم تا دولت پاکستان اقدام خود را انجام دهد و پس از آن، به صورت جدی با این موضوع برخورد کند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، غروب روز سوم آبان، اشرار و ضدانقلاب به نیروهای مرزبانی و هنگ مرزی در حوالی پاسگاه 167 گزبستان حمله کردند و در جریان یک درگیری، تعداد 14 نفر از ماموران مرزبانی ناجا را به شهادت رسانده و 7 نفر دیگر را مجروح کرده و از منطقه متواری می‌شوند.
در اخبار اولیه که از این حادثه منتشر شد، اعلام شده بود که 3تن از ماموران پاسگاه 167 گزبستان گروگان گرفته شده‌اند، اما روز بعد این سه نفر در منطقه‌ای دیگر، سالم پیدا شدند.
گروهک تروریستی جیش العدل مسئولیت این عملیات تروریستی را برعهده گرفته است. در حال حاضر اعضای این گروهک تحت سرکردگی فردی به نام «صلاح‌الدین فاروقی» اقدامات تروریستی انجام می‌دهد. اعضای این گروهک در مناطق مرزی ایران و پاکستان و در خاک پاکستان فعالیت می‌کنند.

/2727

کد خبر 320415

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۰۸:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۱
  4 1
  حالا خوبه واسه چند مدتی داغن یه مشغولیتی دارن !
 • هيچ IR ۰۹:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۱
  6 4
  سپاه بايد وارد عمل شود كار پاكستان يا كس ديگري نيست نيروي سرفراز قدس
 • دلا مرکزی IR ۱۰:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۱
  8 1
  شما که مختصات و ... را دارید چرا منتظر میمانید تا بیایند و مردم کشورمان را بکشند؟ آمریکا از اون سر دنیا آمده افغانستان و دشمنانش را میکشد، ما نمیتونیم 500 متر بریم اونور تر تا امنیت کشورمان را تضمین کنیم!
 • وطن پرست A1 ۱۷:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۱
  7 1
  سهل انگاری پاکستان در کنترل مرز هایش با ایران مشکوک به نظر می رسد .احتمالا رنگ وبوی امتیاز گیری از ایران را دارد .بخصوص این کشور توقع دریافت گاز ارزان قیمت از ایران را دارد .شاید بنوعی این عملیات تروریستی بطور غیر مستقیم پیامی باشد از سوی دولت پاکستان به ایران .امنیت مرزها در قبال گاز ارزان .