فارس نوشت:

مسعود کرباسیان در حاشیه سی و پنجمین نشست اتاق بازرگانی تهران در خصوص ترخیص خودروهای بالای 2500 سی سی اظهار داشت: خودروهایی که بالای 2500 سی سی هستند ثبت سفارش شده و در گمرکات مانده‌اند با مصوبه دولت و با پرداخت 2 برابر سود بازرگانی و حقوق گمرکی می‌تواند ترخیص شوند.

وی در پاسخ به این سؤال که چند خودرو در گمرکات کشور است گفت: عمده خودروهای بالای 2500 سی سی در مناطق ویژه و مناطق آزاد کشور هستند و هنوز هم استقبالی از ترخیص آنها صورت نگرفته است.

وی در خصوص کالاهای اساسی مانده در گمرکات گفت: دولت مصوب کرده است تا هیچ کالایی روی زمین نماند و همه آنها که ثبت سفارش کرده و ۱۰۰در صد پولشان را پرداخت کرده‌اند باید ترخیص شود.

وی افزود« کالای اساسی دپو شده نداریم. ممکن است چند محموله کوچک در گمرکات مانده باشد که این موضوع مربوط به این است که صاحب کالا برای ترخیص مراجعه نکرده است.

وی در خصوص عدم ترخیص کیسه‌های خون گفت: عوارض گمرکی کیسه‌های خون از 4 درصد به 2 درصد کاهش پیدا کرد، اما مشکل در گمرک نیست بلکه این موضوع تامین بودجه نشدن است والا گمرک مسیر قانونی خود را طی می‌کند و با دریافت مجوز از 13 سازمان و مجوز‌های بانکی و حمل و نقل، کالاها را ترخیص می‌کند.

وی در خصوص حذف ایران کد از گمرکات گفت: ایران کد به گمرک مربوط نمی‌شود چرا که در گمرکات با کد HS که کد بین‌المللی تعرفه است کار می‌کنیم که کد زبان مشترک دنیا است.

وی افزود: ایران کد در دنیا اجرا نمی‌شود و بیشتر کاربرد داخلی دارد لذا باید بررسی بیشتری روی آن صورت گیرد تا در گستره بین المللی و کارایی بیشتری داشته باشد.

وی در خصوص قاچاق سوخت در مرز بازرگان گفت: آنچه که در قاچاق اتفاق می‌افتد مربوط به قیمت است لذا باید تعرفه‌ها منطقی شود تا قاچاق صورت نگیرد.

وی افزود: قیمت گازوئیل در کشور 150 تا 300 تومان است اما آن طرف مرز 7 هزار تومان است در شرایطی که مسئله اشتغال نیز وجود دارد باید این انگیزه‌ها جدی گرفته شود.

3131

کد خبر 320985

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • مردم نواحی مرزی IR ۰۹:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۴
    14 0
    مگر مرد م بیچاره مرزی که قرآنی از پول نفت گیرشان نمی آید حتی بیشتر شان دارای شناسنامه هم نیستند تا یارانه بگیرنند/ چه مقدر با حلب های روغن می توانند با اسب و آلاغ قاچاق کنند و کمی پول برای امرار معاش بدست بیاورنند در مقابل باند مافیایی که دست در دست آقازاده های محترم دارنند خط لوله به آب های خلیج کشیده و میلیارد میلیارد از قاچاق مواد سوختی پول در جیب می ریزنند