مروری بر مهمترین اخبار حوادث امروز سه شنبه 14 آبان 1392

مدیر روابط عمومی اورژانس تهران جزئیات کشف پیکر بی‌جان نوزاد یک روزه در میان زباله‌ها را شرح داد.
حسن عباسی در تشریح جزئیات کشف جسد نوزاد یک روزه به ایسنا گفت: در ساعت 12:11 روز گذشته تکنیسین‌های اورژانس از طریق تماس مردمی با سامانه 115 در جریان کشف پیکر بی‌جان نوزادی در محدوده امامزاده قاسم (ع) قرار گرفتند.
وی با بیان اینکه تکنیسین‌های اورژانس با حضور در محل حادثه دریافتند که کارگران شهرداری در حین نظافت به یک کیسه مشکی رنگ مشکوک شده و پس از گشودن آن با پیکر بی‌جان نوزاد پسری مواجه می‌شوند، گفت: این نوزاد تقریبا یک روز داشت و حتی بند ناف نیز از این طفل جدا نشده بود.
مدیر روابط عمومی اورژانس تهران در پاسخ به این سئوال که علت مرگ این کودک چه بوده است؟ گفت: احتمالاً تروما بوده، اما از آنجایی که بند ناف نیز از این کودک جدا نشده بود، ممکن است هنگام تولد، احیاء نشده باشد.

 

پسرخاله قلابی را شناسایی کنید
مأموران پلیس آگاهی تهران‌بزرگ مرد جوانی که با تغییر صدا و معرفی خود به عنوان پسرخاله از مردم کلاهبرداری می‌کرد را دستگیر کردند.
به گزارش ایسنا، از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی 110 در پنجم آبان‌ماه امسال یک فقره دستگیری در خیابان نیروی‌هوایی به کلانتری 128 تهران‌نو اعلام شد که با حضور مأموران در محل و انجام بررسی‌های اولیه مشخص شد که جوانی 25 ساله توسط اهالی محل دستگیر شده، در بررسی‌های اولیه و برابر اظهارات شاکیه مشخص شد که این جوان در پوشش یکی از بستگان شاکیه و از طریق تماس تلفنی، اقدام به کلاهبرداری مبلغ 400 هزار تومان وجه‌نقد کرده و در مرحله دوم زمانی که با مراجعه حضوری به محل سکونت شاکی قصد گرفتن مبلغ دیگری را داشت، دستگیر شده است.
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع کلاهبرداری و به دستور بازپرس شعبه 14 بازپرسی دادسرای ناحیه 4 تهران، پرونده برای انجام تحقیقات در اختیار تیم کلاهبرداری پایگاه ششم پلیس‌آگاهی تهران‌بزرگ قرار گرفت.
شاکیه پس از حضور در پایگاه ششم آگاهی و در طرح شکایت خود به کارآگاهان گفت: چند روز پیش، فردی با منزل من تماس گرفت و ضمن معرفی خود به عنوان یکی از بستگان خواهرزاده همسرم که فوت کرده است، ابتدا مدعی شد که به علت سرماخوردگی صدایش عوض شده و در ادامه درخواست مبلغ 400 هزار تومان وجه نقد کرد. من نیز به واسطه اعتماد و احترامی که برای فامیل خود داشتم این مبلغ را به حساب عابربانک اعلامی از سوی متهم واریز کردم.
چند روزی از این موضوع گذشت و هیچ خبری از بازپس دادن پول نشد تا اینکه همین شخص مجدداً با من تماس گرفت و بار دیگر درخواست پول کرد، این بار که به موضوع مشکوک شده بودم، با فامیل خود تماس گرفتم و آن زمان متوجه شدم که هیچ تماسی از سوی وی برای گرفتن پول با من گرفته نشده، بلافاصله خواهرزاده همسرم به منزلم مراجعه و همزمان با وی، فرد تماس گیرنده (فامیل قلابی) با من تماس گرفت که به بهانه اینکه پولی داخل حساب ندارم، پیشنهاد دادم که این شخص به در منزل مراجعه و حتی نشانی منزل را برایش پیامک کردم که پس از مدت کوتاهی، یک جوان موتورسوار به در منزل مراجعه و به عنوان پیک موتوری درخواست پول کرد که توسط همسایگان دستگیر شد.
با آغاز رسیدگی به پرونده، کارآگاهان با بررسی سوابق متهم اطلاع پیدا کردند که وی یکی از مجرمان سابقه‌دار به اتهام کلاهبرداری است که به تازگی و با تأمین قرار وثیقه از زندان آزاد و مجدداً به این شیوه و شگرد، اقدام به کلاهبرداری از شهروندان کرده است که با بررسی تراکنش مالی عابربانک‌های بدست آمده از متهم، تعداد دیگری از مالباختگان که به همین شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفته بودند، شناسایی و به پایگاه ششم پلیس‌آگاهی تهران‌بزرگ دعوت شدند.
متهم در اعترافاتش اظهار داشت که با خرید گوشی‌های تلفن همراه مسروقه یا سرقت دفترچه‌های تلفن، اقدام به بررسی شماره‌های تلفن داخل آنها کرده و پس از مشخص کردن ارتباط فامیلی صاحب گوشی یا دفترچه با صاحبان شماره‌های تماس داخل آنها، با این افراد تماس گرفته و ضمن معرفی خود به عنوان یکی از بستگان، از آنها درخواست واریز پول به حساب‌های مختلف عابربانک می‌کردم که آنها نیز با تصور اینکه من از بستگانشان هستم، پول را به حساب من واریز می‌کردند.
سرهنگ کارآگاه محمد اشراقی، رئیس پایگاه ششم پلیس‌آگاهی تهران‌بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به سوابق متهم در ارتکاب جرایم کلاهبرداری و احتمال ارتکاب جرایم مختلف، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی بازپرس صادر شد.

کلاهبرداری پسرخاله قلابی از شهروندان
رییس پایگاه ششم پلیس‌آگاهی تهران‌بزرگ، از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند خواست تا برای پیگیری شکایات خود به پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در میدان نبرد - انتهای خیابان شهید بیدی مراجعه کنند.
وی همچنین از کلیه شهروندان که از دیگر اقدامات مجرمانه متهم اطلاعاتی در اختیار دارند نیز خواست تا هرگونه اطلاعات خود در این خصوص را از طریق شماره تماس 21868240 در اختیار کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند.

 

افزایش قربانیان شکارچی دختران خردسال/ آزار و اذیت دختر بچه‌ها در پوشش سرویس مدرسه
همزمان با انتشار خبر دستگیری شکارچی دختران خردسال در رسانه ها تعداد دیگری از قربانیان با مراجعه به اداره آگاهی مرد شیطان صفت را شناسایی و از او شکایت کردند.
به گزارش مهر، مرد تبهکار همزمان با ربودن دختر هفت ساله ای در منطقه یوسف آباد تحت تعقیب کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت که مأموران با ردیابی های تخصصی هنگامی که او دنبال سوژه ای جدید بود دستگیرش کردند.
شکات جدید پس از شناسایی متهم مدعی شدند مرد شیطان صفت آنها را در پوشش سرویس مدرسه فریب داده و پس از کشاندن به محل خلوت مورد آزار و اذیت قرار داده است.
یکی از قربانیان در شکایت خود اظهار داشت: ساعت 7 صبح از خانه بیرون آمده و منتظر سرویس مدرسه بودم که یک پژو 405 نقره ای رنگ به من نزدیک شد و عنوان کرد که سرویس مدرسه است، من نیز به تصور اینکه سرویس مدرسه عوض شده در عقب ماشین را باز کرده و سوار شدم، راننده به جای حرکت به سمت مدرسه به طرف خیابان مرزداران حرکت کرد و در خیابانی خلوت مرا مورد آزار و اذیت قرار داد، او سپس سیلی محکمی به صورتم زد و من را از ماشین به بیرون پرت کرد.
دختر بچه 11ساله ای که با مشاهده متهم دچار ترس شده بود در شکایتش گفت: ساعت 6:35 از خانه بیرون آمده و 10 دقیقه منتظر سرویس مدرسه بودم، یک پژو 405 رنگ نقره ای رنگ که پسر جوانی راننده آن بود به من نزدیک شد و گفت: از طرف سرویس مدرسه به دنبالت آمده ام، من نیز به خاطر اینکه سرویس مدرسه دیر کرده بود به صحبت های او اعتماد کرده و سوار ماشین شدم ناگهان راننده تغیر مسیر داد و به حوالی امیرآباد حرکت کرد. وقتی اعتراض کردم مدعی شد به دنبال یکی دیگر از بچه های مدرسه می رود. در ادامه به بهانه پنچر شدن لاستیک توقف کرده و از ماشین پیاده شد، خواستم پیاده شوم که متوجه شدم در ماشین از داخل باز نمی شود، در همین زمان راننده با چاقو در عقب را باز کرد و مرا مورد آزار و اذیت قرار داد.

متهم به آزار و اذیت دختران خردسال
سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به این خبر گفت: هویت و اظهارات شکات پرونده در پلیس آگاهی محرمانه است. با مراجعه تعداد دیگری از شکات به اداره 16 پلیس آگاهی و شناسایی متهم از سوی آنها احتمال ارتکاب جرایم مشابه از سوی وی وجود دارد به همین خاطر بازپرس شعبه 9 دادسرای جنایی تهران درخواست کرده عکس متهم بدون پوشش در رسانه ها منتشر شود. همچنین از شکاتی که فرزندان شان قربانی اقدامات مجرمانه متهم شده اند دعوت می شود تا برای طرح شکایت به اداره 16 پلیس آگاهی در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

 

باند کلاهبرداری از پزشکان در قم منهدم شد
فرمانده انتظامی استان قم از انهدام باند کلاهبرداران تلفنی در استان خبر داد و گفت: کلاهبرداران پس از تماس با برخی از پزشکان از آنها کلاهبرداری می‌کردند.
به گزارش مهر، سردار کاظم مجتبایی افزود: در پی شکایت یکی از پزشکان استان مبنی بر اینکه فردی از طریق کارت به کارت از وی کلاهبرداری کرده بنابراین مأموران آگاهی قم با تشکیل تیمی ویژه شناسایی و دستگیری متهم را در دستور کار خود قرار دادند.
کلاهبردار طی تماس و معرفی خود با هویت جعلی به عنوان مدیر مالی یک شرکت بزرگ تقاضای مداوای تعداد 100 نفر از کارکنان را کرده و ضمن انجام مانور متقلبانه با کشاندن شاکی جلوی دستگاه عابر بانک و وارد نمودن کارت بانکی خود به دستگاه مبلغ سه میلیون تومان ازحساب شاکی کلاهبرداری کرده است.
با انجام تحقیقات پلیسی و هماهنگی با مقام قضایی استان حساب مذکور و تمامی حساب های مقصد تا آخرین حساب مسدود و ضمن احضار صاحبان آن ها به پلیس آگاهی خانمی شناسایی و از وی تحقیق شد که ابتدا منکر شد اما با انجام تحقیقات فنی و پلیسی به بزه انتسابی معترف و اظهار داشت، با کمک هر دو برادرم این سرقت ها صورت گرفته است.

 

هشت قاچاقچی مسلح مواد مخدر در بافت به هلاکت رسیدند
دادستان عمومی و انقلاب بافت گفت: یک گروه مسلح قاچاق مواد مخدر مورد ضربه قرار گرفت و هشت نفر قاچاقچی به هلاکت رسیدند.
به گزارش مهر، محمد محقق افزود: با رصد اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان( عج) باند قاچاق مسلحانه به محض مواجه با کمین مأموران اطلاعات اقدام به گشودن آتش می کند که این امر موجب اقدام متقابل مأموران می شود.
در این تبادل آتش سنگین هر هشت نفر قاچاقچی به هلاکت رسیده و از آنان دو اتومبیل یک قبضه تیربار، یک قبضه آرپی جی، شش قبضه کلاش، یک قبضه کلت کمری، مقادیر زیادی مهمات از جمله نارنجک و گلوله آرپی جی کشف و ضبط شد.
محقق با اشاره به سابقه طولانی این باند در قاچاق مواد مخدر اظهار داشت: باند مذکور طی سالهای گذشته محموله های کلان مواد مخدر را بصورت مسلحانه از مرزهای شرقی وارد کشور کرده و پس از عبور از استان سیستان و بلوچستان وارد حوزه کرمان شده و از طریق مسیرهای فرعی و کوهستانی به استانهای عمقی کشور منتقل می کرده است.
ضربه نهایی به این باند با استفاده از تیم‌های زبده اطلاعاتی و عملیاتی و با اجرای کمین در مناطق کوهستانی مرز مشترک شهرستان‌های کهنوج، جیرفت و ارزوئیه انجام پذیرفت و سرکرده و باند نیز در این عملیات به هلاکت رسید.

 

قتل جوان معتاد توسط پدر و برادر
رئیس پلیس آگاهی استان لرستان از دستگیری پدر و برادری خبر داد که با استفاده از طناب یکی از اعضای خانواده خود را به قتل رسانده بودند.
سرهنگ دالوند در تشریح جزئیات این خبر به ایسنا گفت: در اوایل مهرماه امسال از طریق مرکز فوریت‌های پلیس 110 کشف یک جسد مجهول‌الهویه به مأموران پلیس آگاهی بروجرد اعلام شد که پس از تأیید صحت خبر دریافتی اکیپ بررسی صحنه جرم و کارآگاهان به محل جرم واقع در زمین‌های کشاورزی حاشیه شهرستان اعزام شدند.
وی با بیان اینکه در بازرسی اولیه، هیچ گونه مدارک شناسایی و کشف نشد، گفت: با رویت آثار خفگی توسط کارآگاهان، فرضیه قتل عمد پیش روی کارآگاهان متصور شد که مأموران تحقیقات خود را برای واکاوی زوایای پنهان این جنایت آغاز کردند.
رییس پلیس آگاهی استان لرستان با بیان اینکه مأموران در اولین گام تحقیقات مشخصات متوفی را با افراد فقدانی تطبیق دادند که هیچ اطلاعاتی به دست نیامد گفت: با اخذ اثر انگشت متوفی و بررسی‌های دقیق هویت مقتول شناسایی و مشخص شد که این فرد ساکن شهرستان دورود است که موضوع به خانواده وی اطلاع داده شد.
وی با اشاره به حضور پدر و برادر متوفی در پلیس آگاهی گفت، اظهارات متناقص پدر و برادر مقتول توجه مأموران را به خود جلب کرد و سرانجام این افراد لب به اعتراف گشوده و اعلام کردند که به علت این که مقتول بر اثر اعتیاد آنان را اذیت و آزار می‌کرد، با برنامه‌ریزی مناسب شب در حین خواب با استفاده از طناب وی را به قتل رسانده و با خودرو جسد وی را به بروجرد آورده و رها کرده‌اند.
دالوند علت و انگیزه قتل را آزار و اذیت خانواده متوفی توسط مقتول و همچنین اعتیاد وی دانست و اظهار کرد: متهمان به همراه پرونده متشکله در اختیار مقام قضایی قرار گرفتند.

بازگشت فرزندی به خانواده پس از 40 سال
یک خانواده بعد از 40 سال دختر خود را با کمک بهزیستی تفرش پیدا کرد.
به گزارش واحد مرکزی خبر، پدر ِایران آبدر که مادرزادی معلول است، در سال 52 دخترش را تحویل بهزیستی کرمان داده بود.
خانم آبدر متولد 1322 حالا بعد از 40 سال در روز اول محرم توانست 3 خواهر و 3 برادر خود را در شهر تفرش ببیند.
خانم آبدر در سال 62 از کرمان تحویل بهزیستی ساوه شد اما این اداره هم موفق به پیدا کردن خانواده اش نشد و به علت تخزیب ساختمان بهزیستی، اورا تحویل بهزیستی تفرش دادند.
مددکاران بهزیستی تفرش با تماس های مداوم با مخابرات کرمان سرانجام با پیدا کردن یکی از اقوام دور خانم آبدر، 2 هفته قبل تلفنی خواهر و برادر ایران را پیدا کردند.

 

45282

 

کد خبر 321023

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • ایران A1 ۱۶:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۴
  46 2
  باعث خجالت است در یک کشور اسلامی این همه جرم جنایت و تجاوز صورت می گیرد
 • آرمان A1 ۱۹:۵۴ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۴
  35 1
  مرگ نوزاد 1 روزه!!! خدایا اینا دیگه کی هستن!!!!!!یعنی هیچ بیم و ترسی از آتش دوزخ و جهنم ندارن؟!!!!!!!!!!!!!!!!
 • بی نام IR ۱۹:۵۴ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۴
  8 4
  تروما يعني چي؟
  • بی نام IR ۰۳:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۵
   7 5
   ضربه
  • بی نام IR ۰۸:۱۷ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۵
   0 6
   یعنی سکته
 • یک ایرانی A1 ۱۰:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۵
  5 0
  بچه یک روزه وسکته