مهر نوشت:

به گزارش خبرگزاری مهر، پایگاه الخبر در گزارشی اعلام کرد که رزمایش اخیر ارتش رژیم صهیونیستی که با حضور ایهود باراک وزیر جنگ این رژیم برگزار شد در چارچوب آمادگی برای جنگ جدید علیه حزب الله لبنان انجام شد.
این رزمایش که در شمال فلسطین اشغالی برگزار شد به نظر می رسد در آن واحد برای آمادگی برای جنگ با دو محور لبنان و سوریه باشد و جنگ با لبنان با جنگ سال 2006 که حزب الله خسارت بسیاری به رژیم صهیونیستی وارد کرد متفاوت باشد.
در ادامه این گزارش آمده است: سناریوی جنگ احتمالی اسرائیل علیه لبنان شامل اشغال تمام مراکز حساس به ویژه در ارتفاعات، راه ها و گذرگاه های کوهستانی و ورودی تونل ها خواهد بود. همچنین از نیروهای چتر نجات استفاده و از حمله به شهرها و روستاها جلوگیری خواهد شد.
به موجب این سناریو، در جنگ جدید اسرائیل علیه لبنان با اشغال مراکز و تونل هایی که حزب الله از آنها برای پرتاب موشک استفاده می کند، حمله موشکی به مناطق فلسطین اشغالی باید متوقف شود. همچنین مراکز دیگری که از سوی حزب الله برای حمله موشکی استفاده می شود باید توسط ارتش رژیم صهیونیستی بمباران شود.
در بخش دیگر این سناریو گفته شده است: حملات ارتش اسرائیل به لبنان باید سبب متفرق شدن نیروهای حزب الله شود به طوری که آنها نتوانند به مراکزی که از سوی اسرائیلی ها تحت کنترل قرار گرفته است بازگردند. هر گونه تجمع نیروهای حزب الله نیز باید توسط جنگنده های اسرائیلی شناسایی و هدف حمله قرار گیرد.
در این سناریو آمده است: ارتش اسرائیل با کمک موشک جدیدی به نام "تموز" که مناسبترین سلاح برای جنگ در مناطق کوهستانی به شمار می رود خواهد توانست اهداف خود را در جنگ جدید علیه حزب الله محقق کند.

5252

کد خبر 321643

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام IR ۱۸:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۸
    6 4
    اسراییل انتظار نداشته باشد که حزب الله مثل 2006 بجنگد قطعا" آنها نیز تاکتیکهای مدرنتر و موشکهای پیشرفته تر را بکار خواهند گرفت.