رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه در قضایای بعد از انتخابات، عده‌ای حکم رهبری را نشنیده گرفتند، گفت: تا وقتی که ما دنبال اسلام و حاکمیت اسلام هستیم، دنیا دنبال برخورد با ماست.

به گزارش فارس، آیت‌الله محمد یزدی رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در دیدار اعضای شورای مرکزی تشکل فرهنگی - دانشجویی حامیان دولت (گروه 72 تن ایران اسلامی)، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب فرمودند که آرامش را حفظ کنید و حرف‌هایی را که باعث اختلاف و مجادله می‌ شود، مطرح نشود.

وی با تاکید بر اینکه "اطاعت از فرماشات رهبری واجب است " و "بیان مطالب باید باحفظ امانت باشد "، به بررسی تحولات بعد از انتخابات دهم پرداخت و گفت که در فتنه اخیر، طرح خطرناک براندازی وجود داشت اما این نقشه خنثی شد و هر فردی باید وظیفه عقلی و دینی خود را انجام دهد که برخی از این وظایف فردی و برخی اجتماعی هستند ولی باید دانست که وظایف اجتماعی به تنهایی بعدی ندارد.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اظهار داشت: وظیفه کسانی که در بین روحانیت و دانشگاه هستند و تعهد‌های اصولی روحانیت، اسلام و قانون اساسی روشن و اصول مسلم است و تکلیف حساس و مهم ما این است که در هر زمان وظیفه خود را به درستی تشخیص دهیم و هر جا هم به بن بست رسیدیم، ولایت تکلیف را روشن می کند.

آیت‌الله یزدی با تاکید بر اینکه ولایت فصل‌ الخطاب است و هر گاه نظرات ما همخوانی نداشت، ولایت راهگشاست، افزود: در همین قضایای اخیر خدمت ایشان عرض کرده‌ایم که فرمایشات شما با صحبت‌های برخی مسئولان جمع نمی‌‌شود و نمی‌دانیم باید چه کار کنیم، اما ایشان با درایت راه درست را نشان دادند.

وی با تاکید بر اینکه انسان در زندگی مانند کاغذ شطرنجی در هر لحظه سر یک چهار راه قرار دارد، ادامه داد: خط مستقیم یکی بیشتر نیست و امکان ندارد دو خط راست باشد اما در سر چهارراه‌ها عواملی درونی و بیرونی وجود دارد که انسان را به این سو و آن سو می کشاند و بر همین اساس در قضایای اخیر، دیدیم عده‌ای حکم رهبری را نشنیده گرفتند.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تاکید بر اینکه "عوام تابع خواص جامعه هستند "، گفت: وظایف خواص جامعه خیلی مهم است و روحانی و دانشگاهی بودن من و شما وظیفه ما را سنگین ‌تر می‌ کند.

آیت‌الله یزدی با اظهار تعجب از سخنان یکی از مسئولان که در مشهد گفته بود "حکومت بسیجی و سپاهی دارد و آنها دانشگاهیان و نخبگان را دارند "، افزود: آنها نمی ‌دانند بسیاری از دانشگاهیان در خط رهبری و فدایی امام هستند؛ حتی اگر اطلاعات ایشان منحصر به دانشگاه آزاد هم باشد، در آنجا هم اینطور نیست.

وی در پایان با تاکید بر اینکه انسان با شناخت و حرکت در خط مستقیم به هدف نهایی می رسد، خاطر نشان کرد: تا وقتی که ما دنبال اسلام و حاکمیت اسلام هستیم، دنیا دنبال برخورد با ماست.

در آغاز دیدار شورای مرکزی گروه 72 تن ایران اسلامی با رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، حجت‌الاسلام محمد‌علی علوی مدیر کل فرهنگی و اجتماعی قوه قضائیه طی سخنانی کوتاه، از روحانیت آگاه به عنوان مصداق امناءالرسول یاد و علاقمندی دانشگاهیان برای دیدار با آنان را اعلام کرد.

همچنین در این دیدار، تشکل فرهنگی - دانشجویی حامیان دولت با ارائه لوحی از "مواضع ولایت‌مدارانه آیت‌الله یزدی در حوادث 88 " تقدیر کرد که در متن آن تقدیرنامه، ابراز امیدواری شده "این نیروی مومن به ولایت و یاور انقلاب و نظام، در پناه حق از گزند و مکر فتنه‌گران و دشمنان در امان باشد".

کد خبر 32191

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • عماد IR ۱۵:۱۳ - ۱۳۸۸/۱۰/۰۲
  0 0
  اولا شطرنج حرام است ثانیا آقای یزدی توجه داشته باشند اطراف هر خانه شطرنج 8 خانه وجود دارد نه چهار خانه !!!!!!
 • فرهاد IR ۰۷:۵۸ - ۱۳۸۸/۱۰/۰۳
  0 0
  مگر ايشان شطرنج هم بلدند بازي كنند ؟!