ایسنا نوشت:

علی‌اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی کشورمان در آغاز نشست مشترک با مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اظهار کرد: در ادامه مذاکرات قبلی در وین امیدواریم امروز مذاکرات موفقیت‌آمیزی داشته باشیم و بتوانیم برای مسائل و مطرح میان ایران و آژانس راه‌حل مناسب بیابیم.

وی اظهار امیدواری کرد که در این چارچوب مسائل باقی مانده میان ایران و‌ آژانس حل و فصل شوند.

رییس سازمان انرژی اتمی همچنین در رابطه با دست یافتن دو طرف به یک بیانیه مشترک برای همکاری براساس توافقنامه که قرار است میان ایران و آژانس به امضا برسد ابزار امیدواری کرد.

همچنین یوکیا آمانو مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در سخنانی کوتاه با ابزار خرسندی از سفرش به ایران گفت: امیدوارم بتوانیم امروز یک بیانیه مشترک براساس تفاهم‌ها و توافق‌های که صورت می‌گیرد داشته باشیم؛ قرار است کارشناسان و متخصصان دو طرف امروز بر روی جزییات این توافق با یکدیگر صحبت و آن را نهایی کنند.

آمانو گفت: ما امیدواریم بر اساس رویکرد جدید ایران از سوی دولت و سازمان انرژی اتمی این رویکرد جدید را ادامه دهیم و بر روی مسائل و ابهام‌ها متمرکز شویم تا به طور واضح و شفاف همه مسایل باقی مانده حل و فصل شوند.

پیش از نشست مدیرکل آژانس و رییس سازمان انرژی اتمی ایران صالحی و آمانو در دیداری خصوصی با یکدیگر گفت‌وگو کردند در این نشست قرار است کارشناسان دو طرف مباحث توافقنامه جدید ایران و آژانس نهایی کنند و پس از آن صالحی و آمانو سند همکاری را امضا خواهند کرد و در نشست خبری به سوالات خبرنگاران پاسخ می‌دهند.

/29295

 

کد خبر 322008

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام IR ۰۸:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۰
    6 0
    اميدواريم فقط براي همه مفيد باشه نه مثل بلاتر فقط در عكس گرفتن با مسئولين خلاصه شه و هيچ فايده اي نداشته باشه و دو روزه زير همه چيز بزنه دو طرف بايد نرمش داشته باشند و فكر مردم كنند يعني ميشه.......