بولس سلامه: شاید کسی اعتراض کند و بگوید چرا یک مسیحی عاشق حسین شده؟

بولس سلامه، ادیب وشاعر برجسته لبنانی است. او که در اشعار گوناگون خود درباره امیر مومنان و سید الشهداء به بیان مراتب عشق و اخلاص و اعتقاد و دل بستگی پرداخته، می نویسد:

«شاعر عرب چه مسلمان باشد و چه مسیحی، به اسلام مدیون است چرا که ممکن نیست قلمی به فصاحت بر گیرد مگر آنکه نمی از باران قرآن قلمش را تر می کند و نمی تواند سرمه بیان در چشمی کشد جز آنکه از سبزه زار این آیین بهره گیرد. و من از کودکی شیفته قرآن مجید و تاریخ اسلام بوده ام و هرگاه شهادت امیر مومنان و فرزندش حسین علیه السلام را به خاطر می آورده ام شعله یاری حق و ستیز به باطل در سینه ام زبانه می کشیده است.»

«شاید کسی اعتراض کند و بگوید چرا یک مسیحی به تشریح تاریخ اسلام پرداخته است... آری من مسیحی ام، لیکن مسیحی ای که افقی گسترده دارد نه منظری تنگ.... اینک می توانی مرا از شیعیان به شماره آوری ... اگر تشیع یعنی محبت علی و اهل بیت بزرگوار و پاک او و قیام بر علیه ظلم و دردمندی از آنچه بر سر حسین و فرزندانش آمد، اگر شیعه این است من شیعه ام.»

/6262

 

کد خبر 322166

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • مهیار A1 ۱۵:۵۹ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۹
  4 3
  سوال این نیست که چرا عاشق حسین (ع) شده اند سوال این است که چرا مسیحی مانده اند و به خاطر حسین شهادتین نگفته اند! ؟
  • بی نام A1 ۱۲:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۹
   3 0
   بهتره که ما مسلومنا جای اینگونه قضاوتا یکم بیشتر در قران تامل کنیم، به نظر من جواب سوال شما این ایه است ان الدین عند الله الاسلام بله الاسلام نه اسلام انشالا خداوند همه مارو با همه اولیای خداوند از هر دین و مذهبی که هستند محشور کنه