۰ نفر
۲۲ آبان ۱۳۹۲ - ۰۸:۱۴

فارس نوشت:

مدیر کل گمرک آستارا از صادرات ۱۷۰ میلیون دلار کالای غیر نفتی از این گمرک خبر داد.

جهانگیر بخشی ‏مدیر کل گمرک آستارا با اشاره به صادرات کالای غیر نفتی اظهار داشت: در طی هفت ماهه امسال 415  هزار تن کالا به ارزش 170میلیون دلار به خارج کشور صادر شده است.

وی افزود: عمده کالاهای صادره شامل محصولات کشاورزی، سیمان، گچ، شوینده ها، محصولات شیمیایی،‌ پارچه، صنایع دستی، فرش و موکت، البسه، کیف و کفش، مصالح ساختمانی و پلاستیکی، محصولات معدنی و فلزی به کشورهای آذربایجان، گرجستان و روسیه صادر شده است.

به گفته بخشی در طی همین مدت 33 هزار تن کالا به ارزش 90 میلیون دلار  از طریق گمرک آستارا ترانزیت شده است این میزان ترانزیت خارجی ورودی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از لحاظ وزن 33 درصد و از حیث ارزش 33درصد افزایش داشته است.

عمده کالاهای ترانزیت ورودی لوازم چوب ، فرآورده‌های نفتی، پنبه، الیاف مصنوعی، شمش آهن، مس، پشم شیشه و ورق آهن بوده است که از کشورهای آذربایجان، روسیه، گرجستان، اکراین به مقصد کشورهای ترکیه، عراق، امارت متحده  ترانزیت شده است، در مدت یادشده 7 هزار تن کالا به ارزش 11 میلیون دلار در قالب تجارت چمدانی از طریق گمرک آستارا به خارج از کشور صادر شده است.

همچنین عمده کالاهای صادرات چمدانی شامل مواد غذایی، البسه، مواد پلاستیکی، محصولات کشاورزی  به کشور جمهوری آذربایجان صادر گردیده است در همین مدت 341723 نفر مسافر از طریق گمرک آستارا تردد کرده اند که این مقدار نفر نسبت به مدت مشابه سال قبل30 درصد افزایش داشته است.

درآمد عمومی اداره کل گمرک آستارا در هفت ماهه سال جاری  مبلغ 142 میلیارد و 509 میلیون ریال بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 160درصد افزایش داشته است.

3939

کد خبر 322345

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =