دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به مخالفت برخی کشورهای عربی منطقه با تفاهم ایران و غرب تأکید کرد: جایگزین تفاهم ایران و کشورهای دنیا، جنگ در منطقه است.

سید حسن نصرالله شامگاه چهارشنبه و در شب نهم محرم شخصا با حضور در جمع عزاداران به سخنرانی پرداخت.
سید حسن نصرالله گفت: اسرائیل امروز از تحولات در کشورهای عربی و اسلامی و درگیری‌ها و جنگ بین کشورها و درگیریهای داخل همه جوامع شادمان است و از این مسأله حمایت می‌کند.
وی افزود: نتانیاهو (نخست وزیر رژیم صهیونیستی) در سخنرانی‌هایش متخصص در امور شیعیان و اهل سنت شده است؛ طرح دائمی رژیم اسرائیل در کشورهای منطقه تقسیم و تجزیه آنها به مناطق بر اساس طایفه، مذهب و یا قومیت است تا این رژیم تنها قدرت منطقه بماند و شروط خود را بر آن تحمیل کند.
سید حسن نصرالله گفت: رژیم اسرائیل به دلیل نگرانی از آینده، همواره منطقه را به سوی جنگ هدایت می‌کند و نه صلح و یا آرامش و امنیت.
دبیرکل حزب الله لبنان اظهار داشت: پس از حوادث 11 سپتامبر در آمریکا، اسرائیل و لابی صهیونیستی در آمریکا همه امکانات آمریکا را برای تجاوز به منطقه و اشغال آن به کار گرفت.
سید حسن نصرالله تأکید کرد: اسرائیلی‌ها (آمریکارا ) با قدرت برای حمله به عراق تحریک کردند و نقشی تأثیرگذار در این موضوع داشتند؛ این رژیم همچنین از همه نفوذ خود برای حمله به سوریه استفاده کرد ولی شکست خورد.
وی ادامه داد: نتانیاهو هنگامی که مذاکرات ایران و گروه موسوم به 1+5 را می‌بیند، و متوجه می شود که فرصتی برای حل دیپلماتیک و تفاهم بین ایران و کشورهای دنیا وجود دارد، خشمگین می‌شود.
دبیرکل حزب الله لبنان گفت: هرگونه تفاهم مانع از جنگ در منطقه می شود و رژیم اسرائیل با این مسئله مخالف است؛ اسرائیل به دنبال جنگی است که این رژیم را سالم نگه دارد؛ این رژیم می‌خواهد که آمریکایی‌ها عراق را اشغال کنند و به سوریه حمله کنند و ایران را هدف قرار دهند و نابود کنند تا اسرائیل قدرت خود را حفظ کند.
سید حسن نصرالله ادامه داد: آمریکا گفت که جایگزین راه حل سیاسی جنگ است، ولی مردم آمریکا جنگ نمی‌خواهند.

/2727

کد خبر 322415

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 9
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • فرید IR ۲۳:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۲
  93 59
  احسنت سید حسن نصزالله...دردت بخوره تو سر بنیامبن نتانیاهو
 • منوچهر A1 ۰۵:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۳
  79 25
  به امید حق بزودی نابودی کامل اسرائیل این لکه لنگ تاریخ بشریت رو شاهد باشیم. آمین .
 • اهالی گلباف کرمان IR ۰۷:۰۳ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۳
  68 63
  بر کی مشخص نیست که آتش هرچی جنگ در خاورمیانه هست رو کشور عربستان اداره میکند؟هرچه بمب گذاری در عراق و پاکستان و سوریه و... انجام میشود با هزینه عربستان انجام میشود.هرچه سر بریدن و آدم کشی در سوریه هست همه با پول عربستان است.مذاکرات ژنو با رشوه دادن عربستان به فرانسه به نتیجه نرسید.پولهای کثیف این وهابی ها باعث ناامنی در خاورمیانه شده و اگه براش فکری نشه به تمامدنیا سرایت میکنه.این وهابی ها نمیتوانند ببینند که کشور ایران که بر پایه مذهب شیعه اداره میشود پا بگیرد.
 • بچه گلباف کرمان و طرفدار مس کرمان IR ۱۲:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۳
  35 40
  کسانی که امتیاز منفی دادند،برن نگاه کنند که این وهابی ها در روز عاشورا مراسم عروسی و جشن برپا میکنند.کسانی که امتیاز منفی دادند امروز برای امام حسین سینه زنی نکردند؟یعنی براشون مهم نیست این افراد که دشمن بشریت هستند،جشنهای عروسی خودشون رو نگه میدارند تا رد روز عاشورا برگزار کنند؟نمیشه هم بگیم عاشق امام حسین هستیم و هم بگیم دوستدار این وهابی هایی هستیم که این کارها رو انجام میدهند.کسانی که امتیاز منفی دادند برن نگاه کنند که چه جنایاتی با هزینه های این وهابی ها انجام میشود.کسانی که امتیاز منفی دادند یا رومی روم باشند یا زنگی زنگ.مشخص کنند طرف کی هستند،یا طرف امام حسین یا طرف دشمنان امام حسین.اگه طرف امام حسین هستند و امام حسین براشون مهم هست از این جنایتکاران برائت بجویند
 • بچه گلباف کرمان و طرفدار مس کرمان IR ۱۷:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۳
  19 11
  یک سئوال:کسانی که امتیاز منفی دادند واقعا روشون میشه بگن برای امام حسین عزاداری کردند؟وهابی ها مراسم های جشن و عروسی خودشون رو نگه میدارند تا در روز عاشورا برگزار کنند و الان با حمایت از اونها میشه ادعا کرد عاشق امام حسین هستید؟همین وهابی ها گریه و عزاداری بر اهل بیت را گناه میدانند.
  • بی نام IR ۱۴:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۴
   5 10
   من بهت منفى دادم و اتفاقا ديروز تا شب عزادارى كردم و شام غريبان هم بودم.
  • علیا US ۱۰:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۵
   3 0
   آقای بی نام. کاش به جای عزاداری یه خورده درباره ی اصل نهضت حسینی تحقیق میکردی. نهضت حسینی بر ضد یزید بود. یزید پسر معاویه. از نسل ایو سفیان. درباره ی این ها و رفتارشون بخون. تا بتونی یزید و خاندان ابوسفیان زمان خودت رو بشناسی. امیدوارم این عزاداری ای که کردی مقبول واقع بشه. اما این عزاداری ها باید ضمینه ساز شناخت دقیق کل نهضت عاشورا یعنی از سال دهم هجری تا بعد از قیام مختار باشه.
  • بی نام A1 ۱۰:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۵
   0 3
   عزاداری مهم نیست عمل مهمه شمر هم در رکاب امام علی میجنگید ولی ...
 • با نام IR ۰۵:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۶
  0 2
  من چیزی از سیاست نمی دونم. انسان ها دو دسته اند یا به معاد اعتقاد دارند یا نه. دسته دوم را هیچگاه نمی توان متقاعد کرد. چون اصل دین را قبول ندارند، تمامی لذات را دنیوی می بینند. حتی پیامبران را که برای انسان ها رحمت بودند، مانعی برای شکوفایی خوی وحشیگری انسان می بینند. لازم می دونم بگم، تمامی وحشیگری دنیا از فرقه سهیونیزم برگرفته شده. فرق شیطان پرستی، گروه های افراطی از جمله طالبان، تکفیری ها، القاعده و ... هدفی جز از بین بردن انسانیت در جهان ندارند. چه مسلمان باشی و چه مسیحی و چه یهودی، این فرق کاری به این ها ندارند. تنها علیه کسی شمشیر می کشند، که پرچم انسانیت را افراشته. حال دولت هایی با کمک این گروه ها هم به منافع خود می رسند و هم از پیشرفت اینگونه جوامع جلوگیری می کنند. از جمله آمریکا