خبرگزاری فارس نوشت:

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، گفت:عده‌ای تلاش می‌کنند تا موضوع پیش‌آمده درباره انتصابات وزیر علوم را یک بحث شخصی قلمداد کنند اما این بحث، شخصی و سلیقه‌ای نیست بلکه یک موضوع مبنایی است که باید از سوی وزیر علوم به آن پاسخ داده شود.

 

عبدالوحید فیاضی نماینده نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی ، با اشاره به موضوع مطرح شده از سوی معاون پارلمانی وزیر علوم مبنی بر توهین زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به فرجی‌دانا وزیر علوم گفت: مطرح شدن چنین موضوعی تنها یک جوسازی و فرافکنی در جهت شخصی جلوه دادن مسئله به وجود آمده میان مجلس و وزیر علوم است.

وی افزود: متأسفانه عده‌ای تلاش می‌کنند تا موضوع پیش‌آمده را در زمینه انتصابات وزیر علوم در میان مجلس و این وزارتخانه شخصی قلمداد کنند اما پاسخ ما به این افراد این است که چنین مسئله‌ای یک بحث شخصی و سلیقه‌ای و حتی سیاسی نیست. این یک موضوع مبنایی است که باید از سوی وزیر علوم به آن پاسخ داده شود.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در ادامه خاطرنشان کرد: فرجی دانا به دلیل اینکه در انتصابات خود فرآیندهای قانونی را طی نکرده است باید توضیح دهد و دلیلی ندارد که نزدیکان وی در این راستا دست به فرافکنی بزنند.

فیاضی همچنین با اشاره به رویکرد زاهدی در قبال فرجی دانا یادآور شد: رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تا امروز رویکرد مثبتی در قبال وزیر علوم داشته است و در زمانی که معاون پارلمانی وی در زمان گرفتن رأی اعتماد یادداشتی را در اختیار نماینده موافق وی گذاشت عکس‌العملی نشان نداد بنابراین زاهدی لطف زیادی در حق فرجی دانا کرده و در گرفتن رأی اعتماد وی سهیم بوده است لذا وزیر علوم و نزدیکانش به جای ایجاد چنین فضاها و حاشیه‌هایی باید قدردان رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نیز باشند.

وی در پایان تأکید کرد: انتظار ما از معاون پارلمانی وزیر علوم نیز این است که بیشتر تلاشش در جهت تلطیف فضا در میان وزیر علوم و مجلس باشد و با ایجاد تحریکات اینچنینی افکار عمومی را تحریک نکند.

گفتنی است هفته گذشته رسانه ها از اهانت صریح رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به وزیر علوم خبر داده بودند اما تا کنون هیچ تکذیبیه ای از سوی رئیس کمیسیون مزبور صادر نشده و از مصاحبه سخنگوی کمیسیون نیز، نادرست بودن خبر منتشر شده درباره توهین استفاده نمی شود. در عین حال معاون پارلمانی وزیر علوم گفت : فرجی دانا قصد برخورد با رفتار صورت گرفته را ندارد.

یادآور می شود رسانه ها خبر داده بودند که زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ضمن اعتراض شدید به فرجی دانا گفته بود او را با اردنگی بیرون می کنم.

 

کد خبر 322853

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 28
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • مجید EU ۲۰:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۵
  153 1
  البته آقای زاهدی رئیس کمیسیونی است که باید ادب را رعایت کند و هر گونه دخالت در امور اجرایی ، تداخل قوا محسوب می شود که باید از آن پرهیز کند وزیر اختیار انتخاب همکاران خود را در هر سطحی دارد که مجلس حق دخالت در آن را ندارد و نباید کاری کنند که در هشت سال گذشته از اعمال آن به هر دلیلی ترس داشتند وتلافی همه هشت سال را الان بکنند
 • حمید A1 ۲۰:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۵
  183 0
  آقای زاهدی در دوران وزارتشون شان دانشگاهیان رو آورد پایین.
 • دانشجو IR ۲۰:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۵
  232 1
  چرا جمله ای که زاهدی گفته بود رو کامل ننوشتین و فقط اردنگی شو نوشتین؟؟ ببین ادبیات رءیس کمیسون آموزش ما رو که شما هم خجالت می کشین تکرارش کنین!!
 • بی نام A1 ۲۰:۱۷ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۵
  343 4
  عیب نداره هرچه می خواین بتازید انتخابات محلس بعدی از خجالتتون در میایم
  • آرش IR ۰۵:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۶
   42 2
   دوستانی که انتخابات مجلس را تحریم کرده بودند الان متوجه می شوند که اشتباه بوده. ما باید با حداقل امکانات نیز بسازیم حتی با تمام رد صلاحیت ها و جوی سازی ها باز هم باید در انتخابات شرکت کنیم. مطمئن باشید حضور پرشور مردم در انتخابات ضامن شکست انحصارگرایان هست. شک نکنید.
  • majid A1 ۰۷:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۶
   2 41
   این افاضات بیشتر به روشنفکران غربزده میخورد نه به دینمدارن که باید جوابی برای اون دنیا داشته باشند
 • بی نام IR ۲۰:۳۴ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۵
  239 2
  به امید خدا در انتخابات بعدی مجلس از همه شما قدردانی خواهیم کرد.
 • بی نام IR ۲۱:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۵
  6 143
  توهین کرده؟دستش درد نکنه
 • بی نام IR ۲۱:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۵
  152 0
  زاهدی ازینکه وزیر نشد ناراحت است.
 • بی نام US ۲۱:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۵
  67 8
  اقای لاریجانی خدا صبرت دهد ولی خدایی دکتر روحانی را تنها نگذار
 • وحید IR ۲۱:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۵
  61 10
  آقای پروفسور نصیری معاون محترم پارلمانی وزارت علوم افتخار و آبروی شهر زنجان می باشند,اگر بنا به دلایلی ایشان از نامزدی مجلس نهم انصراف نمیدادن یقیناً همانند دوره هشتم مجلس با اقتدار و عزت فراوان همچون دوره هشتم نفر اول شهر زنجان می شدن,خواهشاً بعضی نماینده ها توجه داشته باشند مخاطب صحبت هایشان چه کسی هست و از چه درجه ی علمی و شخصیتی برخوردار میباشند,خواهشاً خبر آنلاین چاپ کنید بیش از 10 بار نظر دادم ولی هیچ کدوم رو نمایش نداده اید,به این ماه محرم حداقل این یکی رو انعکاس بدهید.
 • وحید IR ۲۱:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۵
  133 1
  آقای فیاضی خواهشاً این دو سال باقیمانده از مجلس نهم رو شبیه 4 سال دوره ریاست جمهوری دهم نکنید,سری به دانشگاهها بزنید ببینید جامعه دانشگاهی چه نظری در مورد استاد فرجی دانا دارند.
 • بی نام IR ۲۲:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۵
  125 2
  آقای فیاضی قطعا در نور دیگر رای نخواهید داشت. میدانید که!
 • سيد حسن A1 ۲۲:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۵
  94 1
  اين اقايان طاقت ندارند محيط دانشگاه پويا و مطالبه گر بشود. بذاريد ببينيم ماحصل انتسابات جديد چي ميشه، بعد خط و نشون بكشيد...البته كار اين مجلسي هاي محترم هم بزودي به ما ملت ميافته!!
 • بی نام A1 ۲۲:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۵
  122 1
  عجبا !!!! "چنین مسئله‌ای یک بحث شخصی و سلیقه‌ای و حتی سیاسی نیست. این یک موضوع مبنایی است...." در کجای این عالم فحش و ناسزا یک موضوع مبنایی محسوب میشود؟؟؟؟؟ ایشان فقط پاسخ دهند که وزیر مطابق با کدام قانون باید برای تعیین معاون خود که مطابق قانون است باید به مجلس پاسخگو باشد و فحش و ناسزا هم بشنود؟؟؟؟!!!!
 • بی نام A1 ۰۲:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۶
  128 1
  اردنگی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! بنازم این ادب و نزاکتت را!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • حسام + 10 A1 ۰۳:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۶
  93 0
  خدا را شكر كه رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تا امروز رویکرد مثبتی در قبال وزیر علوم داشته است که او را ... خطاب کرد. اگر رویکرد منفی‌ داشت چه می‌‌شد؟
 • بی نام IR ۰۳:۴۵ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۶
  6 154
  اقای فرجی قسم دروغ خورده این مجلسی که شما می کوبیدش همونی است که به ان وزیر نفت بودار رای اعتماد داد پس زیاد جو نگیرتتون
  • غضنفر A1 ۰۵:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۶
   75 2
   قسم خورده؟؟؟؟ شايد با مرتضوي عزيزتون اشتباه گرفتي
  • بی نام A1 ۰۵:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۶
   22 2
   وزیر بودار.میشه بگی جورابش یا کجاش بو میده وزرای این دولت حمام میرن مثل بعضیا نیستن تو هشت سال ....
 • ممد A1 ۰۴:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۶
  9 0
  رییس کمیسیون {آموزش} !!!!!!!!!! داره آموزش میده دیگه چیکارش دارین !!!! یعنی واقعا که . (منتشر کن خبرآنلاین)
 • بی نام IR ۰۴:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۶
  22 1
  میشه از جناب آقای دکتر زاهدی در مورد ادامه تحصیل پسرشون و دوره سربازی و بورسیه اقازاده هم بپرسین؟
 • سید حسین IR ۰۴:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۶
  9 1
  آیا بهتر نیست نمایندگان مجلس به وظایف خود عمل کنند. این آقای زاهدی بفرمایند در زمانی که وزیر علوم بودند چه گلی به سر آموزش عالی زدند. فیاضی همچنین با اشاره به رویکرد زاهدی در قبال فرجی دانا یادآور شد: رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تا امروز رویکرد مثبتی در قبال وزیر علوم داشته است و در زمانی که معاون پارلمانی وی در زمان گرفتن رأی اعتماد یادداشتی را در اختیار نماینده موافق وی گذاشت عکس‌العملی نشان نداد بنابراین زاهدی لطف زیادی در حق فرجی دانا کرده و در گرفتن رأی اعتماد وی سهیم بوده است لذا وزیر علوم و نزدیکانش به جای ایجاد چنین فضاها و حاشیه‌هایی باید قدردان رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نیز باشند.
 • بی نام A1 ۰۴:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۶
  45 0
  تازه بعد از اون حرف هایی که زدن طلبکارم هستند؟؟ راست گفتن که از کوزه همان برون طراود که دراوست
 • بی نام A1 ۰۵:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۶
  50 4
  آقای فیاضی هم شما و هم اون رئیس کمیسیون باید دنبال یه شغل آبرومند برای دو سال بعد باشید. توی این مدت هم به آقای زاهدی بگید یه کم نزاکت یاد بگیره شاید یه جایی به کار گرفتنش ولی مطمئنا" جاش توی دانشگاه یا وزارتخونه نیست.
 • بی نام IR ۰۵:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۶
  56 1
  سوابق آقای زاهدی را در دوران جوانی باید از بچه محل هایشان پرسید .جالب است واین طرز صحبت کردن ایشان را کاملا" توجیه میکند!
 • بی نام A1 ۰۶:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۶
  8 2
  ادب از كه اموختي!!!!
 • علیرضا IR ۰۸:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۶
  14 1
  همانطور که سوال و استیضاح را مجلسی ها حق خود میدانند باید آقای زاهدی را هم شیرفهم کنند که انتخاب معاون هم حق وزیر است و بدانند که مجلس به آقای فرجی دانا و برنامه اش رای داده فلذا منتظر نتیجه فعالیت ایشان باشند نه اینکه از ابزار و افراد ایشان عیبجوئی کنند و قصاص قبل از جنایت ، تازه فعالیت های زاهدی در دوران وزارتش بر عالم وآدم مخصوصا بر خود ایشان مبرهن است ضمنا" اقای لایجانی هم بر وظیفه خود عمل کند و جلوی فهاشی و بد دهنی مستاجرین خانه ملت را بگیرد