منابع اگاه در محافل فرهنگی از ابهام در سرنوشت ریاست فرهنگستان هنر خبر می‌دهند.

علی معلم دامغانی که سه شنبه شب در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان رییس فرهنگستان هنر انتخاب شد، از انتخاب خود بی اطلاع بوده است. شنیده های خبرنگار شبستان حاکی است، "معلم دامغانی" پس از شنیدن این خبر گفته است: "احتمالا منظور از معلم، علی معلم فیلمساز بوده است، نه من!"

بنا بر شنیده ها، معلم دلیل این ناباوری را این می داند که او شاعر و محقق ادبی است، و اگر قرار باشد در فرهنگستانی حضور یابد، آن فرهنگستان زبان و ادب (به ریاست غلامعلی حداد عادل) است، نه فرهنگستان هنر. گفتنی است تاکنون خبری مبنی بر صدور حکم برای "محمد علی معلم دامغانی" به عنوان رییس فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران منتشر نشده است.

جهانگیر الماسی نیز که در جلسه سه شنبه شب شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان عضو پیوسته فرهنگستان هنر انتخاب شده است، پیش از این، در گفت و گو با خبرنگار شبستان گفت: از انتخاب شدنم به عنوان عضو فرهنگستان هنر بی خبر بودم و هنوز حکمی به من ابلاغ نشده است.

الماسی در این گفت و گو اضافه کرد: تنها چندی پیش سوابق و رزومه ام را خواستند و من هم بیوگرافی و سوابقم را در حوزه کارگردانی و بازیگری و نگارش و فعالیت های سینمایی و تدریس و... به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه کردم.

گفتنی است "محمدعلی معلم دامغانی" در سال 1380 به عنوان چهره ماندگار زبان و ادبیات فارسی انتخاب شد. وی دانش آموخته حقوق دانشگاه تهران است و یک کتاب شعر با عنوان "رجعت سرخ ستاره" از وی به چاپ رسیده است. معاونت فرهنگی حوزه هنری سازمان تبلیغات، عضویت در شورای شعر وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی و ریاست مرکز موسیقی سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران از سمت های رییس جدید فرهنگستان هنر بوده است.

کد خبر 32353

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 12
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • علی IR ۱۴:۱۴ - ۱۳۸۸/۱۰/۰۳
  0 0
  امیدوارم استاد معلم پیام من را در اینجا ببیند دوست داشتم ایشان را به ان شعر زیبای امام علی که با صدای محمد اصفهانی خوانده شده است قسم بدهم که ریاست فرهنگستان هنر را قبول نکند . و با این کار خود دل ملتی را شاد کند .
 • بدون نام IR ۱۴:۱۷ - ۱۳۸۸/۱۰/۰۳
  0 0
  شاعر بزرگ ایران خیلی مرد هستی حسابی دلمان شاد شد .
 • رك گو IR ۱۴:۲۷ - ۱۳۸۸/۱۰/۰۳
  0 1
  شايد خواستن از شر فضولي هاي چون شمايي در امان باشند. واقعا كه سبزاي لجني چشم و رو ندارند، قربون گربه
 • بدون نام IR ۱۵:۱۲ - ۱۳۸۸/۱۰/۰۳
  0 2
  واقعا تمام عزل ونصبها اينجوري؟؟؟؟؟؟؟بدون اينكه طرف خبر داشته باشه يا امادگي داشته باشه؟
 • رضا عبداللهی IR ۱۵:۲۱ - ۱۳۸۸/۱۰/۰۳
  0 0
  همیشه استاد معلم به حرمت ماه سرخ حسینی و شعر همیشه مانای " رچعت سرخ ستاره " جامه ریاستی این چنینی را بدرید
 • ازاده AU ۱۵:۵۱ - ۱۳۸۸/۱۰/۰۳
  0 0
  اقای علی معلم!ازاین که حکم این .... رانپذیرید بیش ازهمه به عزت خودکمک کرده اید
 • عمران IR ۱۵:۵۱ - ۱۳۸۸/۱۰/۰۳
  0 0
  استاد معلم شاعر مردمي باقي بمان
 • بدون نام IR ۱۸:۰۷ - ۱۳۸۸/۱۰/۰۳
  1 0
  مگر آقاي موسوي به عنوان يك فرد سياسي هنرمند برجسته اي بود كه رياست فرهنگستان را سالها به عهده داشت؟ مگر هنرمند تر از ايشان كسي نبود و ايشان سرآمد بود؟ هنر ايشان خراب كردن است البته در اين كار متبحرند به خصوص در خوش رقصي براي بيگانگان هنرمند قابلي هستند. آقاي معلم نپيذيرد! هنرمندان بسياري در اين كشور وجود دارند. هنر دكتر احمدي نژاد در شكستن حلقه هاي مديريتي پوسيده است.
 • بدون نام IR ۱۸:۳۶ - ۱۳۸۸/۱۰/۰۳
  0 0
  خوش میاد تو این سایت و البته تمام سایتهای خبری که یک طرفه قضاوت می کنند یک طرفه هم نظر خوانندگان رو درج می کنند. در هر صورت علی معلم بیاید یا نیاید فرقی به حال بی هنران سبز اموی ندارد چون با مقوله هنر آشنایتی ندارند.
 • بدون نام IR ۱۹:۲۸ - ۱۳۸۸/۱۰/۰۳
  0 0
  به نظر می رسد اگر آقای معلم این پست را قبول نکند نامش در تاریخ ایران برای ابد ثبت خواهد شد
 • منتظر صاحب الزمان IR ۲۲:۲۴ - ۱۳۸۸/۱۰/۰۳
  0 0
  مير حسين علاوه بر طراحي و نقاشي حرفه اي ،معمار تواناييست.ساختمان فرهنگستان از صدقه سر هنر مير حسين بنا شده....... تا حالا چشم چشم دو ابرو هم رو كاغذ نكشيده.
 • بدون نام IR ۰۹:۵۵ - ۱۳۹۰/۱۰/۱۳
  0 0
  استاد شما حرفی به جا ودرست زدهاید شما شاعرید با ریاست کاری ندارید شما تمام با این کارتنا تما شاعران ایران را شاد کردید