واحدمرکزی خبر نوشت:

بانک مرکزی آمریکا تصمیم دارد سیاست های انبساط پولی خود را به تدریج کاهش دهد.
به گزارش شبکه تلویزیونی سی ان ان، مسئولان بانک مرکزی آمریکا (فدرال رزرو) اعلام کردند این بانک احتمالاً پیش از بهبود کامل اقتصاد و اوضاع بازار کار این کشور، به کاهش سیاست های انبساطی و تزریق پول به اقتصاد روی خواهد آورد. بسیاری از کارشناسان اقتصادی و سرمایه گذاران تا پیش از این معتقد بودند زمانِ کاهش سیاست های انبساطی از سوی فدرال رزرو به بهبود آمارهای اقتصادی در آمریکا بستگی خواهد داشت. با وجود این، بانک مرکزی آمریکا اعلام کرد: « ممکن است در مرحله ای لازم باشد که قبل از دیده شدن بهبودهای قطعی و بیشتر در چشم انداز (اقتصادی)، از شدت برنامه های (انبساطی) کاسته شود».
بن برنانکی، رئیس بانک مرکزی آمریکا اغلب اداره این بانک را با رانندگی مقایسه کرده است. با وجود این، برنانکی در سخنرانی دیشب خود در باشگاه ملی اقتصاددانان واشنگتن به این موضوع اذعان کرد که مسائل همیشه به این سادگی نیست. برنانکی گفت: « امروزه، آثار سیاست های مالی بر اقتصاد نه تنها به اقدامات کنونی در عرصه سیاستگذاری، بلکه به انتظارات مردم از نحوه تکامل سیاست ها بستگی دارد. تشبیه به رانندگی با خودرو در اینجا کاربرد ندارد، زیرا به این می ماند که سرعت فعلی خودرو به انتظارات خودرو از نحوه عملکرد راننده در آینده، بستگی داشته باشد».
البته زمان و نحوه کاهش تدریجی بسته های محرک اقتصادی از سوی بانک مرکزی آمریکا هنوز روشن نیست. فدرال رزرو، برخی گزینه ها را در این باره بررسی کرده است. بانک مرکزی آمریکا می تواند با اعلام مبالغ باقی مانده برای خرید اوراق قرضه و طرحی برای هزینه کردن بودجه، مطابق با جدول زمانی برای کاهش سیاست های انبساطی خود پیش برود.

3131

کد خبر 323683

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =