واحدمرکزی خبر نوشت:

معاون اقتصادی وزیر اقتصاد گفت:دولت خود را موظف به پرداخت یارانه نقدی می داند. محمدی  امروز در همایش اقتصاد مقاومتی شهرستان خدابنده  گفت: پرداخت یارانه نقدی همچنان اولویت نخست دولت است و هنوز از بین چندین پیشنهاد مطرح شده جایگزینی برای یارانه نقدی در نظرگرفته نشده  است.

محمدی افزود: پرداخت غیرنقدی به صورت کالا ، بیمه عمر، سهام عدالت از گزینه هایی است که در این زمینه مطرح است اما هنوز اولویت نخست دولت همان پرداخت نقدی یارانه است.

وی گفت: دولت تا پایان سال به دنبال مطالبات اقتصادی است و سعی دارد با احتیاط لازم تا جایی که امکان دارد از مطرح کردن  سیاست هایی که ایجاد تورم  می کند دوری کند. 

معاون اقتصادی وزیر اقتصاد درخصوص فعالیت موسسات قرض الحسنه هم افزود :‌ نظام غیرمتشکل پولی هم اکنون20 درصد نقدینگی یعنی10 هزار میلیارد تومان را در اختیار دارد . 

محمدی گفت : بازآرایی و اجرای مقررات به طور درست هم در این زمینه در دست بانک مرکزی است و همه سیاستگذاری ها را این بانک انجام می دهد.

وی درباره اوراق مشارکت و اوراق اسلامی هم افزود : در کنار اوراق مشارکت که درکشور تجربه آن وجود دارد اوراق اسلامی هم می تواند در عملیات بازار باز در بانک مرکزی استفاده شود که در این زمینه هم پیشنهادات به مجلس ارائه شده است و همه تصمیمات بستگی به مصوبه مجلس و تصمیم آنها دارد.

3131

کد خبر 323741

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۱۶:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۸/۳۰
  6 0
  اگر قانونی تصویب کنید که حق مسئولیت سران و سایر حق مسئولیتها حذف شود قابلیت پرداخت یارانه از این محل برای سایر افراد میسور میشود. و اصولا" حق مسئولیتتان را در جهان آخرت باید دریافت کنید. و در این دنیا مانند سایر به دنبالش نباشید.
 • بی نام A1 ۰۵:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۱
  0 0
  یارانه نقدی بخاطر مصالح کشور و جلوگیری از تورم باید قطع شود بیشتر به نفع مردم است