با فرا ایام عمره مفرده و اعزام زائران به سرزمین وحی، این سؤال برای برخی متقاضیان پیش می‌آید که علت تفاوت قیمت‌های اعزام در چیست؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، زائران همواره پیگیرند که بدانند چرا برخی مبلغ ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، برخی ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و برخی دیگر نیز مبلغ ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان پرداخت می‌کنند که معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج کشور به این سؤال پاسخ داده است.

ناصر خدرنژاد، گروه‌های قیمتی عمره مفرده را به شش بخش زمان‌های عادی، ایام نوروز، رجب، شعبان، ۱۵ روزه و ۲۱ روزه تقسیم می‌کند و می‌افزاید: باید بین زائرانی که در روزهای عادی به سفر معنوی عمره مفرده اعزام می‌شوند با زائرانی که در ایام خاص توفیق زیارت حرم امن الهی را پیدا می‌کنند تفاوت گذاشت.

وی همچنین پرواز به جده و یا مدینه و درجه هتل‌ها را نیز در تفاوت قیمت‌ها مؤثر می‌داند و می‌گوید: شش گروه قیمتی برگرفته از درجات هتل ضربدر شش زمان‌های مختلف عادی، نوروزی، رجب و شعبان، ۱۵ روزه و ۲۱ روزه ضربدر دو مدل پرواز جده و مدینه، ۱۲۰ گروه قیمتی را ایجاد می‌کند.

معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج کشور با اشاره به کمترین و بیشترین هزینه‌ای که برای اعزام به عمره مفرده پرداخت می‌شود، اظهار کرد: در ایستگاه پروازی تهران حداقل برای عمره ۱۰ روزه ۱ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان و حداکثر ۲ میلیون و ۸۶۲ هزار تومان باید پرداخت شود که این مبلغ مربوط به پرواز مدینه در بهترین درجه هتلی و ایام نوروز است.

وی در ادامه با اشاره به عواملی که در تفاوت قیمت‌های هتل‌های عمره گزاران دخیل است، دوری و نزدیکی به حرم، امکانات و سرویس دهی از سوی هتل‌ها را در این زمینه مؤثر دانست و گفت: البته این پارامتر‌ها صد در صد نیستند چراکه ممکن است یک هتل به حرم نزدیک باشد اما کیفیت مناسبی نداشته باشد.

خدرنژاد بیان کرد: در مدینه بحث دوری و نزدیکی هتل‌ها مورد توجه است اما در مکه مکرمه با تواجه به فواصلی که از حرم وجود دارد و اکثر زائران با سرویس به حرم منتقل می‌شوند، کیفیت اتاق، زمان ساخت و نوع خدماتی که داده می‌شود به عنوان پارامترهای تغییر قیمت اعزام‌ها نقش دارند.

 47234

کد خبر 324959

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 8
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۰۹:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۷
  13 2
  خدا نصيب همه آرزومندان بكنه...
 • بی نام IR ۱۱:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۷
  15 10
  میشه اعلام کنید اولویت های چند تا چه تاریخی اعزام میشن؟
  • عربي A1 ۱۲:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۷
   7 6
   میشه اعلام کنید اولویت های چند تا چه تاریخی اعزام میشن؟
 • عباس DE ۱۹:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۰
  2 5
  لطفا اعزام جدید را اعلام کنید
 • بی نام A1 ۱۰:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۷
  1 5
  سلام من الویتم310میباشد میخواهم بدانم کی اعزام میشوم لطفا تاریخ وزمان را مشخص کنید ممنون
 • ابراهیم US ۱۷:۲۵ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۶
  0 0
  لطفا برای اعزام جدید اطلاع رسانی شود
 • بی نام A1 ۱۷:۵۴ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۸
  1 0
  چرا پرواز جده ها رو مدینه می برید ولی از بعضی ها فقط هزینه مدینه می گیرید ایا این انصاف است
 • افراسیاب اسماعیلی IR ۱۴:۰۱ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۲
  1 0
  بنده شماره 318 هستم لطفاَ تاریخ اعزامم را مشخص نمائید