تسنیم نوشت:

رئیس جدید مرکز تحقیقات مخابرات گفت: مرکز تحقیقات مخابرات یکی از پیشرفته ترین مراکز فاوای خاورمیانه است.

محمد خوانساری در مراسم معارفه اش به عنوان رئیس مرکز تحقیقات مخابرات که صبح امروز در سالن آمفی تئاتر مرکز ملی فضای مجازی برگزار شد، با اشاره به اینکه این مرکز یکی از پیشرفته‌ترین مراکز فاوای خاورمیانه است، اظهار کرد: مرکز سابقه طولانی دارد و برند مرکز تحقیقات مخابرات باعث می‌شود انتظارها از آن بالا رود.

وی عنوان کرد: این مرکز افتخارات بسیاری بعد از انقلاب در زمینه ساخت و ساز تجهیزات مخابراتی داشته و در حال حاضر همان ‌هایی که زمان جنگ در این مرکز حضور داشتند، امروز به عنوان استاد و چراغ راه در این مرکز حضور دارند.

او با بیان اینکه دهه ۷۰ تا اواخر ۸۰ را می‌توان به عنوان دوران شکوفایی مرکز تحقیقات مخابرات نام برد که بعد از آن وارد دوران چالش‌ها شد، ابراز کرد: برخی چالش‌ها بیرونی بوده، از قبیل تحریم‌ها که فعالیت و کار در این حوزه را سخت کرد و چالش‌هایی همچون عدم ثبات مدیریتی که ناشی از تغییرات بوده نیز به عنوان چالش‌های درونی به حساب می‌آیند.

وی افزود: اما تمهیدات مقام معظم رهبری در این حوزه، نقطه امیدی برای تحول به حساب می‌آید که امیدواریم هر چه زودتر به جایگاه سابق بازگردیم و از این چالش‌ها خارج شویم.

رئیس جدید مرکز تحقیقات مخابرات با تأکید بر اینکه هیچ جایی را به توانمندی مرکز تحقیقات از منظر فنی و توانمندی‌های مورد نیاز ندیده‌ام، گفت: از دهه ۸۰ در این مرکز و پژوهشگاه در پست‌های مختلفی فعالیت داشته‌ام و معتقدم بنا به جایگاه این مرکز، با یک تحول می‌توانیم به جایگاه سابق خود بازگردیم.

خوانساری همچنین اشاره‌ای به گوشه‌ای از دیدگاه مقام معظم رهبری داشت و اذعان کرد: گوشه‌ای از دیدگاه‌های مقام معظم رهبری این است که نقش فناوری اطلاعات برای تولید ثروت پایدار محرز است و این موضوع می‌تواند کمک به تجاری سازی محصولات این حوزه کند.

 

56503

کد خبر 325768

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =