وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پنج روز پس از انتشار گزارش تحقیق و تفحص مجلس از تامین اجتماعی گفت که به قرارداد ۱۷ هزار میلیارد تومانی شستا توجهی نشده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ در گزارشی که کمیته تحقیق و تفحص مجلس از تامین اجتماعی ارائه کرد، جایی به قرارداد ۱۷ هزار میلیاد تومانی شستا و شرکت سورینت قشم اشاره شده است. یعنی شرکت بابک زنجانی. در این گزارش آمده که این قرارداد ارزش ۵۰ هزار میلیاد تومانی داشته، اما به ۱۷ هزار میلیارد تومان واگذار شده است.

در چند روز گذشته به زوایای دیگری از این گزارش که عمدتا هدیه های میلیونی به برخی مدیران بوده اشاره شده،‌ اما اکنون وزیر رفاه، می‌گوید این قرارداد اهمیت بسیار بیشتری دارد.

علی ربیعی در همایش سراسری مدیران تامین اجتماعی دراین باره گفت: مسایل مربوط به حقوق مدیران تأمین اجتماعی نازلترین بخش از گزارش تحقیق و تفحص از تامین اجتماعی است. متاسفانه در این خصوص برخی موارد به درستی تبیین نشده است و ما شاهد برجسته سازی رسانه ای شدیم، درحالی که به سایر موضوعات از جمله قرارداد 17 هزار میلیارد تومانی و مسائل مربوط به آن کمتر توجه شده است.

آنطور که روابط عمومی تامین اجتماعی گزارش کرده است، او دربخش دیگری از سخنانش با اشاره به بحث تحقیق و تفحص و با تاکید بر عملکرد شفاف گفت: شعار دولت همواره راستگویی و درستکاری بوده است و هیچ چیز منفی را کتمان نمی کند حتی در سازمان تامین اجتماعی خودمان این بحث را دنبال و از شفافیت استقبال کردیم.

ربیعی ضمن تقدیر و تشکر از مجلس شورای اسلامی و رسانه ها، از آنها خواست که بر عملکرد این سازمان نظارت داشته باشند: از نظارت و نقد سازنده مجلس و رسانه استقبال می کنیم و حتی به کسانیکه بهترین نقد سازنده را داشته باشند جوایزی اهدا خواهد شد. متاسفانه این سازمان در دولت قبل بسیار سیاسی شده بود به طوری که وزیر کار در دولت دهم استیضاح شد و این امر ربطی هم به مدیران خدوم این سازمان نداشت تا جایی که قرارداد 17 هزار میلیارد تومانی برای گزارش شرکت های شستا هم در حالت غیر شفاف بسته شد.

او با بیان این که امروز تلاش زیادی برای پس گیری چک ها به عمل آمده است، تامین اجتماعی را جزو سالمترین و پاکترین دستگاه ها دانست و گفت: کارکنان تامین اجتماعی درحال خدمت رسانی به اقشار مختلف جامعه هستند و باید قدردان خدمات این سازمان باشیم.

ربیعی خطاب به مدیران سازمان تامین اجتماعی گفت: در این بی انضباطی مالی بیش از همه شما طلبکارید و من پیگیر حق شما هستم. طی دو ماهی که از مدیریت دکترسیدتقی نوربخش ، مدیرعامل جدید سازمان تامین اجتماعی می گذرد فقط در یکی از شرکت های شستا حدود 40 میلیارد تومان صرفه جویی شده و من امیدوارم در آینده شرایط خیلی بهتر شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این که تحقیق و تفحص از تأمین اجتماعی با همکاری مدیرعامل تأمین اجتماعی اجرایی شده است، گفت: در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز انجام تحقیق و تفحص را تسهیل کردیم و در رابطه با شناسایی مشکلات ایجاد شده در تامین اجتماعی و یافتن راهکارهای مناسب نیز پیشگام هستیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بخشی از گزارش تحقیق و تفحص مجلس به تقدیر و تشکر از سازمان تامین اجتماعی و وزارتخانه به دلیل همکاری اختصاص دارد. شعار دکتر روحانی تشکیل دولت راستگویان و درستکاران است و ما نیز از حضور دستگاه های نظارتی و افزایش شفافیت استقبال می کنیم.

ربیعی گفت: شرایط به وجود آمده در یک مقطع زمانی کوتاه آنهم در مدیریت عالی سازمان تأمین اجتماعی ارتباطی با بدنه اجرایی و مدیران دلسوز و خدوم این سازمان ندارد و بررسی های انجام شده نیز نشان می دهد که مدیران و حتی اعضای هیات مدیره تامین اجتماعی نیز درمقابل بی انضباطی های مالی مقاومت کرده اند.

وزیر رفاه با تاکید بر اینکه در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مدیران سازمان تأمین اجتماعی اعتماد کامل وجود دارد، گفت: مدیران و کارکنان تأمین اجتماعی با کار و تلاش خود و با تمام توان برای ایجاد تحول در این سازمان مهم و حساس تلاش می کنند و با همت و برنامه ریزی در این سازمان طعم شیرین سازمان تامین اجتماعی و دلسوز و کارآمد را در میان کارگران و بازنشستگان خواهد چشاند.

او در بخش دیگری از سخنانش گفت: رییس جمهوری لایحه بودجه ای را تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد که یک صفحه از گزارش ایشان، دیدگاههای وی درباره بیمه و درمان است بنابراین مدیران سازمان باید آمادگی تحول ساختاری را داشته باشند.

به گفته ربیعی تامین اجتماعی در دولت یازدهم مورد توجه فراوان است: از مدیران تامین اجتماعی می خواهم که تحول در این سازمان را به صورت ویژه پیگیری کنند و از اقدامات و تحولات اساسی در این سازمان استقبال می کنیم. اگر ما بتوانیم خودمان را اصلاح کنیم به طور یقین توانسته ایم بر روی نظام سلامت تاثیر مثبتی بگذاریم، ما به تغییر و تحول نیاز داریم و اگر به طور بخشنامه ای این تغییرات از بالا به پایین تحمیل شود کار کارشناسی درست انجام نمی گیرد.

او گفت: برای ایجاد تحول به اجماع فکری نیاز داریم، در صورتی که نتوانیم تغییری در ساختارهای اقتصادی و اجتماعی ایجاد کنیم نمی توانیم تاثیر مثبتی بر کشور داشته باشیم. الکترونیکی کردن دفترچه های بیمه و ایجاد نظام بیمه سلامت از جمله مباحث تخصصی است که می تواند تغییراتی جهت ارزشمند دار شدن دفترچه های بیمه ایجاد کند.


۴۷۴۷

کد خبر 326810

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 32
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۱۰:۱۵ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۸
  38 0
  درود بر شما.
 • محسن شیره جونی A1 ۱۰:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۸
  41 0
  آیا گفته مرتضوی درمورد عدم واگذاری معادن گل گهر و ... به سازمان تامین اجتماعی به ازای تهاتربا بدهی های دولت قبلی درست است؟
  • كاظم A1 ۱۴:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۸
   0 0
   تهاتر جيه؟
  • حسینی IR ۱۵:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۸
   0 0
   معادن گل گهر حسب مصوبه دولت قبلی قراربود قیمت گذاری و به سازمان واگذار شود.ارزش واقعی این معادن از 2تا10هزار میلیارد نقل قول شده که باتوجه به مخالفت وزارت صنعت معدن تجارت لغوگردید.حسب شنیده ها وزیرفعلی به دنبال لغومصوبه جدید و بازگرداندن مصوبه قبلی جهت واگذاری به سازمان است
 • بی نام IR ۱۰:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۸
  174 1
  اگه میشه طرح تحقیق و تفحص تو صنعت خودرو رو هم کلید بزنید یه خونه تکونه لازم داریم
  • بینا IR ۱۴:۱۷ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۸
   15 2
   صدا و سیما طوری خبر رو پخش میکنه انگار توی دولت جدید این اتفاق افتاده.چرا دولت تذکر درست و حسابی به صدا و سیما نمیده؟عصبی شدیم بابا
  • بی نام A1 ۱۵:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۸
   17 1
   خدا به دادش برسه . این بار احتمالا آقای مرتضوی خیلی بیشتر از 200 هزار تومان جریمه خواهد شد . شاید تا 300 هزار تومان هم برسه .
  • بی نام IR ۱۷:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۸
   8 1
   غیرممکنه چون براشون منفعت داره بابت هر خودرو مبالغی واریز خزانه ی یک فرد مشخص میشه که معلوم نیست کی پر خواهد شد.
 • نبی A1 ۱۰:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۸
  135 1
  خون کارگران و کارمندان در تأمین اجتماعی که یک بیمه زورگو است مکیده می شود و هیچگونه تسهیلات مناسبی ندارد اما چه کنیم که مجبوریم که با این وضعیت بسوزیم و بسازیم از مسئولین کشور می خواهیم تخلف کنندگان در تأمین اجتماعی را به اشد مجازات برسانند زیرا این پول که آنها در کیسه دارند حاصل دستهای زحمت کش کارگران و کارمندان است
 • کیومرث FI ۱۰:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۸
  90 1
  جناب دکتر ربیعی !بله اینجا ایران است هیج اتفاقی در سازمان تامین اجتماعی نیفتاده است به هر حال همه چیزمان به همه چیزمان میماند.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • علي A1 ۱۱:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۸
  66 1
  بيانيه مرتضوي را نيز خواندم طوري تنظيم شده كه انگاري بايد از ايشان تشكر هم به كنيم بهر حال من از آقاي ربيعي وتا سطح آبدارچي هاي وزارت وتامين اجتمايي سپاسگزارم واميد وارم سعي وتلاش ايشان وديگر اركان دولت 11 نتيجه درجه 1 از دولت درجه 1 را به ارمغان آورد در اينصورت پرداخت پاداش در شان ايشان از صميم دل ملت نوش جانشان.
 • بی نام A1 ۱۱:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۸
  47 1
  هردم اين باغ بري مي رسد
  • كاظم A1 ۱۴:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۸
   1 4
   شما دوستداران امريكايي ها زودتر بيدار شويد از خواب.
  • بی نام A1 ۱۴:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۸
   1 0
   تازه تر از تازه تری می رسد .....
 • رها A1 ۱۲:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۸
  1 0
  خوب حالا یکی به ما بگه پولهای این سازمان که از دسترنج ما کارگران جمع شده بود وبا آن با هدف بهبود وضعیت اسفبار کارگران سرمایه گذاری میشد !! ویکی از ثروتمندترین ارگانهای کشور بود چه شدوکجارفت که حتی از تامین بیمه این کارگران عاجز ماند.!!
 • بی نام A1 ۱۲:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۸
  1 0
  آقای دکتر لطفا اول شرکتهای تامین را به بورس بیاورید
 • بی نام A1 ۱۳:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۸
  0 0
  این رقمها گفته میشه و خیلی چیزا بر ملا ولی دریغ از پیگیری یکی از این پرونده ها و به سرانجام رساندن و محکوم شدن متخلفین که الی ماشالله مثل قارچ از زمین درمیان و کم هم نیستند .باید چین را در این زمینه الگو قرار بدیم که با متخلفین علی الخصوص مالی در بالاترین مقامها رو به اشد مجازات میرسونه .
 • بی نام A1 ۱۳:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۸
  0 0
  کل مدیران شستا باید عوض بشن و حقوقشون مثل بقیه افراد جامعه بشود
 • معلم IR ۱۳:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۸
  0 0
  این اب دیده من و خون دل شماست
 • بی نام A1 ۱۳:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۸
  0 0
  آقای دکتر لطفا شما خودتان به وضع شرکت توزیع داروپخش یک رسیدگی بفرمایید. مبالغ کلانی تحت عنوان جایزه فروش از شرکتهای دارویی می گیرند و معلوم نیست در کجا هزینه می کنند. مثل اینکه بعضی از چک هایی که می گیرند را در دفاتر ثبت نمی کنند و محل خرج شدن این پول ها هم معلوم نیست. رقم حدود 50 میلیارد تومان پارسال بود امسال را خودتان بررسی بفرمایید.
 • بی نام A1 ۱۳:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۸
  0 0
  با سلام ..... خبر جدید :::::: صفحه لیونل مسی در فیسبوک به خاطر حجم گسترده پست های ایرانی ها بسته شد :::::: خبرآنلاین درج کن جون هر کی دوست داری .....
 • بی نام A1 ۱۴:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۸
  0 0
  هرروز و هرساعت و هردقیقه و هرلحظه هم به رئیس جمهور و کابینه اش خدا قوت بگیم بازهم کمه
 • داود A1 ۱۴:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۸
  4 0
  اي بابا اينقدر توبوق و كرنا نكنيد حتما بنده خداها احتياج داشتن ميارن ميذارن سرجاش!!!انشاالله!!!!
 • بی نام A1 ۱۴:۳۴ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۸
  1 0
  مردم منتظر رسيدكي عاجل به تخلفات رئيس و هيئت مديره قبلي و اجراي عدالتند
 • بشير IR ۱۵:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۸
  1 0
  . طی دو ماهی که از مدیریت دکترسیدتقی نوربخش ، مدیرعامل جدید سازمان تامین اجتماعی می گذرد فقط در یکی از شرکت های شستا حدود 40 میلیارد تومان صرفه جویی شده و من امیدوارم در آینده شرایط خیلی بهتر شود. يا من درك صحيحي از زمان و صرفه جويي ندارم يا آقاي وزير كه مسلما اولي محتملتره
 • بی نام IR ۱۶:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۸
  3 0
  حالا میفهمم چرا 3 ماه حقوق مادرانی که مرخصی زایمانشان اضافه شد تا حالا پرداخت نشده! داشتند خودشان را برای این مبلغ ناچیز اما سازنده تکه و پاره میکردند! تازه این یک قلمش هست!!!
 • حبیب A1 ۱۷:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۸
  2 0
  جناب آقای دکتر ربیعی نباید تامین اجتماعی فراموش کند که امانت دار بیمه شدگان و کارفرمایان است و بعنوان یک بیمه شده و کار فرما از شما میخواهم که با متخلفان برخورد قاطع شود تا دیگر شاهد چنین تخلفاتی نباشیم ، در مورد دفترچه های الکترونیک هم ایده بسیار خوبی و هر چه سریعتر باید اجرایی شود و بطور یقین در کاهش هزینه های درمان خیلی موثر خواهد بود . آرزوی موفقیت دولت تدبیر وامید را از خداوند سبحان خواهانم
 • داریوش IR ۱۸:۱۵ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۸
  8 0
  کارکنان خدوم که جای خود ولی برادر عزیز اگر اجازه است بفرمایید تکلیف پاداش ها چه شد..؟؟؟ لطفا" بپرسید بابت خدمات سطح بالای بیمارستانهای تامین اجتماعی پاداش گرفتید یا بابت اینکه بیش از 60درصد دارو و درمان را بیمه شده ها میپردازند یا بابت خدمات بسیارعالی که به بازنشستگان ارائه میشود. ویا بابت برخورد خوب برخی ازشعب با ارباب رجوع ویا......!!!!!
  • عابد IR ۲۱:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۸
   2 0
   این اخری رو خوب اومدی بدترین نوع رفتار و یک کاغذی بالای سرشان که ارباب رجوع نیز تهدید به زندان در صورت توهین به کارمند دولت شده اند.
 • بی نام IR ۲۰:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۸
  1 0
  در هر سازمان و وزارتخانه ای که گردش مالی بالا دارد همیشه عده ای سودجو به دنبال پر کردن جیب خودشون هستند. هدف تحقیق و تفحص هم زیر سئوال بردن کل سازمان نیست بلکه پیدا کردن افراد سودجو و محاکمه آنان است. ما به مدیران لایق این سازمان درود می فرستیم.
 • م رعیت RO ۲۰:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۸
  3 0
  این آمار به تنهایی نشانه ی فساد هست. ولی دردآورتر زمانی میشود که سازمان تامین اجتماعی برای فرار از پرداخت مستمری به برخی افراد که بعد از چند سال پرداخت بیمه فوت شده اند، چه موانعی که نمیگذارد. بیوه زنی را میشناسم که ده سال است دربدر دریافت مستمری شوهر جوانمرگش است. با داشتن دو فرزند یتیم و تاکنون موفق نشده است. وی در شهرستانی دور زندگی میکند و تا دفتر مرتضوی هم دست بدامن شد و نتیجه نگرفت!
 • بی نام A1 ۲۳:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۸
  2 0
  اقا عمل کنید .حرف نه .چقدر حرف .