فارس نوشت:

ششمین جلسه دادگاه اختلاس از بیمه ایران نیزدر شعبه ۷۹ دادگاه کیفری برگزار شد.
پیش از این قاضی کشکوکی رئیس دادگاه اختلاس از بیمه ایران عنوان کرده بود این جلسه آخرین روز از رسیدگی به پرونده اختلاس خواهد بود.
در ابتدای این جلسه یکی از متهمان پرونده اختلاس از بیمه و استانداری تهران تخلفات و اتهاماتش را به گردن پیشینیان خود و بالادستی‌هابیش انداخت.
این فرد در ادامه دفعاعیاتش گفت: آن زمانی که ادعا میکنند من چک گرفته‌ام من خارج از کشور بودم و پرینت تلفن من هم وجود دارد.من چکی از کسی نگرفتم من واقعیت را می‌گویم حالا شما با وجدانتان درباره بنده تصمیم بگیرید.
قاضی گفت: بهتر است درباره آن ۲۰۰ میلیون تومانی که دریافت کرده ‌اید توضیح دهید.
متهم گفت: وجوهی بود که به صورت مازاد ۲۰ سال در تمام استانداری‌ها به عنوان کمک دریافت می‌شده است و حالا کاسه ها بر سر استانداری تهران شکسته شده است.
قاضی گفت: شما چرا با دریافت ان مخالفت نکردید؟
متهم گفت: من زیر نظر استاندار کار می‌کردم و دخالتی در این کارها نداشتم.
محاکمه میلیاردر پرونده اختلاس از بیمه ایران آغاز شد
یکی از متهمان پرونده اختلاس از بیمه ایران حدود ۵۷ میلیون درهم را برای ورود کالا به کشور دریافت کرده اما هیچ کالایی وارد ایران نکرده است.

میلیاردر پرونده وتکذیب اظهاراتش درباره سه متهم
در ادامه رسیدگی به پرونده اختلاس از بیمه ایران نوبت به رسیدگی به اتهامات فردی به اتهام تحصیل مال نامشروع به میزان 505 میلیارد و 161 میلیون و 813 هزار ریال رسید
متهم با حضور در جایگاه ضمن رد اتهام وارده گفت: من در حال حاضر 48 میلیارد از این مبلغ را به بانک بازگرداندم و در مورد وام‌هایی که گرفتم باید بگویم که تمام آنها با کارشناسی‌های صورت گرفته به من ارائه شد.
وی افزود: از آنجایی که برای باز کردن ال‌سی‌ها خریداری و فروشنده نباید یکی باشد بعد از کارشناسی معامله اسناد انجام شد.
قاضی خطاب به متهم گفت: شما به نام کدام شرکت گشایش اعتبار کردید که متهم پاسخ داد من به نام شرکت بلند‌مرتبه‌سازان و پویندگان کیان گشایش اعتبار انجام دادم.
قاضی پرسید آیا شما در دبی نیز شرکت دارید؟ که پاسخ متهم منفی بود.
قاضی گفت: شما با شرکت پکس اینتر نشنال چه ارتباطی دارید؟
متهم پاسخ داد: ما از این شرکت کالا می‌خریدیم و وارد ایران می‌کردیم.
قاضی پرسید این شرکت متعلق به چه کسی بود؟
متهم پاسخ داد: من اسامی را یادم نیست اما شرکت متعلق به من نبود.

قاضی خطاب به متهم گفت: شما 57 میلیون درهم برای ورود کالا به کشور دریافت کردید اما کالایی وارد نشده در این خصوص توضیح دهید؟
متهم در پاسخ گفت: چون مشکل استاندارد داشتیم نتوانستیم کالاها را ترخیص کنیم و من برگه‌ را به بازپرسی تحویل دادم.
قاضی خطاب به متهم گفت: گزارش نهادهای نظارتی، گمرک و بانک نشان می‌دهد که شما تسهیلاتی را که دریافت کرده‌اید دارای انحراف بوده و در محل خود هزینه نشده است.
متهم پاسخ داد: یک سری مسائل سیاسی بوده که بانک ملت هم مسئله اخاذی را مطرح کرده. طبق کارشناسی‌ها املاک من حدود 320 میلیارد قیمت‌گذاری شده اما برای ادامه سایر توضیحات وکیلم صحبت می‌کند چرا که من در زندان بودم و اطلاعات جدیدی ندارم.
وی در ادامه رسیدگی با سوگند یاد کردن اظهاراتش درباره ۳ نفر از متهمان پرونده را تکذیب کرد.
وی گفت: من این اظهارات را پس می‌گیرم.این در حالی است که سه نفری که وی اظهاراتش درباره آنها را پس گرفته متهم به دریافت رشوه های میلیونی هستند

اختتام جلسه و ادامه آن درسوم دیماه
قاضی کشکولی با اعلام ختم رسیدگی به این پرونده در ساعت 11:55 امروز گفت: رسیدگی به این پرونده ساعت 9 صبح سه شنبه سوم دی‌ماه از سر گرفته می‌شود.
این در حالی است که روز دوشنبه قاضی پرونده خبر از اتمام رسیدگی به این پرونده طی هفته جاری داده بود و در جمع خبرنگاران تاکید کرده بود در صورت عدم حضور 2 نفر از متهمان در جلسه روز چهارشنبه، حکم آنان بصورت غیابی صادر می‌شود.

301

کد خبر 328218

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =