این روزها با نزدیک شدن به اربعین حسینی و 28 صفر، تعدادافرادی که قصد سفر به کربلا و زیارت را دارند بیشتر می شود اما به دلیل مسائل امنیتی و بمب گذاری هایی که معمولا در این ایام بیشتر می شود،سازمان حج توصیه می کند که افراد به صورت کاروان سفر کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین،امسال به نظر می رسد که حتی برای کاروانها هم در مرز مهران مشکلاتی پیش آمده است به طوریکه عده ای از زائران ایرانی که به صورت کاروان به عتبات اعزام شده اند بدلیل ناهماهنگی در اخذ ویزا در شهر مهران بلاتکلیف مانده اند.کاروانهای موسوم به عهدآدینه ، بدون اخذ ویزای عراق، برخی زائران را به مهران منتقل کرده اند و بعد از ساعتها معطلی، آنان را در مساجد یا تکایا اسکان داده اند.
حتی برخی از زائران 2روز است که در مرز منتظر اخذ ویزا هستند و پاسخ روشنی به آنها داده نمی شود. از سویی از برخی زائران مبلغی برای اخذ ویزای جدید دریافت شده اما هنوز اقدامی برای ورود آنها به خاک عراق صورت نگرفته است.در تماس با دفتر شرکت عهدآدینه ، اعلام شد این شرکت برای افرادی که دیرتر ثبت نام کرده اند ویزا نگرفته اما چون در قالب کاروان بوده اند همه را به امید اخذ ویزا به مهران منتقل کرده است.


گروهی سفر کنید

در همین زمینه سرهنگ غلام صحرایی فرمانده مرزبانی مهران به خبرآنلاین گفت:با توجه به نزدیک شدن ایام اربعین حسینی،زائران حرم اباعبدالله حسین برای عزیمت به شهر کربلا از طریق مرز مهران در حال مراجعه هستند که متاسفانه عده ای از افراد به علت نداشتن ویزا از طرف کشور عراق مجاز به عبور از مرز نیستند.
او تاکید کرد که تمامی زائران باید ویزای کشور عراق را داشته باشند و به صورت گروهی سفر کنند تا ساماندهی شوند و از سفر افراد بدون داشتن کاروان ممانعت می شود.
او درباره کسانی که با کاروان اعزام شده اما چند روزی است که در مرز ماندند گفت:این ناهماهنگی از تهران است و باید حل شود.


هشدار به زائران
صحرایی از ساماندهی و تسهیل در خروج هزاران زائر حرم ابا عبدالله الحسین (ع)در پایانه بین المللی شهرستان مهران خبر داد و افزود: زائران از دست زدن به اشیای مشکوک و بلاصاحب خودداری کنند.
او در گفت وگو با ایسنا با اشاره به اجتماع بیش از ده هزار نفر از زائران ایرانی حرم اباعبدالله الحسین(ع) در پایانه بین المللی این شهرستان برای عزیمت به کشور عراق گفت: این فرماندهی با همکاری دیگر رده‌های انتظامی برای جلوگیری از سر درگمی زائران اقدام به ساماندهی و کنترل تردد زوار کرده است .
او در ادامه با تاکید بر رایزنی جهت حل مشکلات گذرنامه زوار افزود : در آستانه اربعین حسینی و حرکت پرشور زائران حرم امام حسین (ع) از سراسر کشور و دیگر کشورهای همسایه به سمت شهرستان مهران جهت عزیمت به کشور عراق این یگان جهت تسهیل در هدایت خروج مسافرین و همکاری با اداره گذرنامه با تمام توان خود در پایانه بین المللی مهران حضور پیدا کرده و تا خروج تمام زائرین و بازگشت آنان به میهن اسلامی برای خدمت رسانی در آمادگی کامل به سر می برند.
او با تاکید براینکه زائران باید حتما گذرنامه و ویزای کشور عراق را به همراه داشته باشند، افزود: در غیر این صورت از تردد آنان به خاک عراق جلوگیری می شود.
فرمانده هنگ مرزی مهران با اشاره به اینکه زائران با ماموران مرزبانی و عوامل گذرنامه همکاری لازم را داشته باشند، گفت: مراقب افراد سودجو و فرصت طلب در مبادی مرزی و شهر مهران باشند.
سرهنگ صحرایی تاکید کرد: زائران از دست زدن به اشیای مشکوک و وسایل بلاصاحب همچنین از پذیرفتن ساک و وسائل دیگران به هر بهانه ای خودداری کنند.
47232

کد خبر 328379

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =