جماران نوشت:

یادگار امام با تاکید بر این که کسانی که سرمایه‌های یک ملت را با دیده تحقیر یا توهین از بین می‌برند، بن مایه‌های ‌آن جامعه را نابود می‌کنند افزود: کسانی که در قبال این مسأله سکوت کنند هم متهم هستند.

حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در «سومین جشنواره ملی تجلیل از تلاش‌گران کیفیت کشور»، با بیان اینکه تکریم بزرگان، تکریم بزرگی است، اظهار داشت: اینکه از بزرگان و خوبان جامعه‌مان به نیکی یاد کنیم و اگر در قید حیات هستند با حضورشان و اگر از دنیا رفته‌اند پس از مرگشان برای آنها جلسه برگزار کرده و یادشان را گرامی بداریم، یک نیاز عمیق در جامعه است. البته ممکن است ابتدا اینگونه در ذهن بیاید که کسانی تلاش کرده اند و ما با این کار از زحمات  آنها تشکر می‌کنیم، اما در حقیقت تجلیل از بزرگان، نهادینه کردن خوبی در جامعه است.

سید حسن خمینی تاکید کرد: جامعه‌ای که قدر گذشتگان، ارزشمندان و تلاشگران خود را نشناسد و ارزش پیشینیان خود را به تاراجِ زبان بازی‌های بچه گانه بسپارد محتوم است که در آینده ارزشی برایش نمی ماند؛ افراط گری، چپ و راست نمی‌شناسد؛ شاکله‌اش از بین بردن خوبی های گذشتگان و خرد کردن نام نیک پیشینیان است.

وی ادامه داد: جامعه‌ای که همه در آن «متهم» و هرکس از زاویه ای «بد» است، آینده‌اش در دست چیست؟ همه داوری‌های ما باید با محور آینده خودمان باشد. البته «سرفرازی، دشمن بسیار دارد در کمین/عاقبت روشن مدار شمع، بر لرزیدن است» شعله شمع همیشه تکان می‌خورد، ولی مهم این است که «بی‌ادب تنها نه خود را داشت بد/ بلکه ‌آتش بر همه آفاق زد»؛ زیرا بی‌ادبی از بین برنده یک فرد نیست، از بین برنده ارزش‌های یک جامعه است. مگر می‌شود انسان ببیند پشت سر، چه دریایی از داشته ها و ارزش ها دارد، اما چشم بر روی آنها ببندد؟ بنابراین، امثال این جلسه پاسداشت چند تن از بزرگان ما هست؛ اما تنها این نیست. این جلسه پاسداشت بزرگی در جامعه و مصداقی برای پاسداشت خوبی و نهادینه کردن آن برای آیندگان است. در احکام دینی هم عناوین زیادی در این مورد هست و حتی یکی از حقوقی که انسانها بر هم دارند شرکت در تشییع جنازه همدیگر است؛ زیرا باید معلوم شود که انسان خوب در این جامعه تکریم می شود؛ تکریم خوب، تکریم خوبی است.

وی در پایان با اشاره به تقدیر از دکتر جاسبی گفت: تلاش وی در تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی بر کسی پوشیده نیست و به عنوان کسی که به نوعی در این مجموعه هستم، متوجهم که در دانشگاه آزاد چه کار بزرگی انجام شده است و امیدوارم این جلسات زمینه تکریم بزرگی را درجامعه فراهم کند.

مجید انتظامی، محمود فرشچیان، پرفسور مجید سمیعی و عبدالله جاسبی از جمله کسانی بودند که با حضور یادگار امام از آنها تقدیر شد. لوح تقدیر و تندیس طلای آقایان فرشچیان و پروفسور سمیعی هم به دلیل عدم حضور آنان در کشور، به نماینده و خانواده آنان اهداء شد.

45219

 

 

کد خبر 328815

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • مهدی A1 ۱۲:۰۷ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۱
  10 2
  جاسبی رو کجای دلم جا بدم !
 • بی نام FR ۲۲:۴۷ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۱
  18 4
  سيد حسن روز به روز دلنشين تر ميشه.
 • ک A1 ۱۳:۴۳ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۲
  1 5
  این یادگارهای امام که ما میترسیم یه ماه دیگه یادشون بره یادگاری کی هستند وکلا قضیه انقلاب و اینا رو منکر شند والااا